Elektroprivreda BIH

Miner
Posts: 51
Joined: 17 Oct 2022, 15:07

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Miner »

podrzavam +1
veliki dedo
Posts: 100
Joined: 10 Jan 2013, 17:18

Re: Elektroprivreda BIH

Post by veliki dedo »

Inicijativu i Slavuja za našeg predstavnika podržavaju, do sada :

1) brzi
2) monthypython
3) veliki dedo
4) miljacka
5) Sabur2
6) Profesor70
7) Stockton
8) SpaceSa
9) Ataturk
10) novi
11) HANS
12) grovnica
13) Miner
...
brzi
Posts: 2574
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

Fino,..
Samo još da Slavuj istakne kandidaturu i uslove.
abeceda
Posts: 3
Joined: 22 Sep 2021, 16:15

Re: Elektroprivreda BIH

Post by abeceda »

podržavam kandidaturu Slavuja!
Sabur2
Posts: 1872
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by Sabur2 »

Bogami, račun bez krčmara....
panzer
Posts: 12024
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Ja čekam da se oglasi pa ću onda nešto napisati.
slavuj
Posts: 1945
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Elektroprivreda BIH

Post by slavuj »

Fala na povjerenju,ili bolje rečeno na pokušaju.
Ja lično mislim da je najvažnije da počnemo više ići na skupštine.I naravno,tamo se zalagati za naše interese.Svi koji se ovdje oglašavamo,slažemo se u najvećem broju slučajeva oko toga šta su naši interesi.
Iz vlastitog iskustva znam da je važnije da se na skupštini čuje dvadeset dioničara sa recimo nekoliko procenata vlasništva nego jedan sa duplo više glasova.
Na skupštinama Bosnalijeka recimo,ja bih obično sjedio osmljen negdje u središtu nekog kruga prečnika nekoliko metara,u kojem ne bi sjeo više niko.
Ili recimo na jednoj skupštini nedavno,od više od hiljadu dioničara,došlo je njih osam.A nešto sam govorio samo ja.
Mošete zamisliti kako bi reagirali mediji kada bi na skupštinu Elektroprivrede došlo samo deset posto dioničara.
I medijima je pun kufer samo jednog dioničara koji se okolo buni.
Hajdemo to probati već na sljedećoj skupštini baš Elektroprivrede.Tamo možemo braniti interese i gradjana ,vlasnika onih 90% dionica,koje tamo zastupa vlada.
montypython
Posts: 3912
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Elektroprivreda BIH

Post by montypython »

Ja ne znam kako bih drugačije protumačio ovu izjavu osim da je EP HZHB imala dobit od 70 miliona KM u prvom kvartalu.
https://indikator.ba/Vijest.aspx?p=1&id ... miliona+KM
panzer
Posts: 12024
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Elektroprivreda BIH

Post by panzer »

Obzirom da je SET bio 20 marta. Imali su i više od 70 miliona a do polugodišta je moguće i 150 miliona KM. Biće zanimljivo vidjeti reakciju tržišta.

Što se tiče " predstavnika", nije nikakav problem na društvenoj mreži napisati jednu rečenicu i "izglasati" ali to ne proizvodi nikakav efekat. On može zastupati i 200 dionica a može i 80.000 dionica. Opet je jedan glas.

Nekad davno na skupštinama FDS je znalo biti nekoliko desetina ljudi, interes je bio veliki. A kasnije, na skupštinama ostalih emitenata uglavnom je to bilo na prste.
I onda kada dođe jedan čovjek, nezavisan, i ima šta da kaže, ostali koji su uglavnom u upravi firme se zgledaju. Kao, otkud ovaj.
Tako je ovom danas "izabranom" česta pojava jer čovjek ode sam.
A i ja sam nekad bio u sličnim situacijama.

Hoćete nešto da promijenite, ok.

Hajde idemo svi na skupštinu koja će se održati krajem juna. Uzećemo slobodan dan tamo gdje radimo i idemo u Sarajevo.

I prije toga, naći ćemo kontakt čovjeka koji se zove Ivan Gržić. On je pravi predstavnik malih dioničara i član NO. Advokat i vjerovatno zastupnik Jadran Stanova koji " igrom slučaja" u vlasništvu imaju više od jedan procenat EPBIH. Možda oni ovih dana i prodaju.

Možemo s njim dogovoriti i web konferenciju a možemo i direktni sastanak sat ili dva prije skupštine dioničara. Da vidimo šta zna i kakve informacije ima. I ima li smisla pokretati ove aktivnosti oko eventualne tužbe.

Tek onda je druga priča otići na skupštinu dioničara i tamo imati jednog predstavnika koji može iznijeti primjedbe sugestije prijetnje ili savjete.

Do vas je jeste li spremni pokazati da vam je stalo aktivirati se oko svojih ulaganja.

Ja sam ranije bio češći na skupštinama a u zadnje vrijeme u ulaganje kalkulišem sve negativne faktore jer mi se ne ide na skupštine da me gledaju kao crnu ovcu.
Tako da mi ovo oko niske prodajne cijene za jednu trećinu tržišta EPBIH nije ništa dramatično i svakako nebitna stvar za trenutnu valuaciju dionica na berzi.
Kad se taj negativni faktor uvrsti cijena opet mora biti 60 KM.
Uprava firme i prodajne cijene struje nisu razlog zašto se danas dionice prodaju po bagatelnoj cijeni.
brzi
Posts: 2574
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Elektroprivreda BIH

Post by brzi »

Fino..
Evo ja se prijavljujem.
Volio bi svakako upoznati ljude sa ovog foruma.
Kad već toliko raspravljamo,.. mogli bi i uzivo koju riječ progovoriti.
Post Reply