Bosnalijek

ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Neprijateljsko preuzimanje - u bukvalnom smislu tih riječi
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ja ne razumijem kako država ovo dopušta. Kakva je razlika između kriminalnih grupa npr. Zijada Turkovića koji su pljačkali ali i pucali na ljude i ovih koji isto tako pljačkaju i pucaju odnosno premlaćuju ljude. Samo zato što se ovi prave biznismeni i imaju kravate ne može im se dopustiti da ovo rade.
SIPA i Državno tužilaštvo se ozbiljno moraju uključiti u nadzor tržišta dionicama.
ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Pa džava je ovog kalibra, mafijaško rodjački model. Pravosudje kao dio te države isto tako. Ne čudi ovo nimalo.
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Šta misliš da članovi Komisije uzvrate istom mjerom tj oružjem. Kad je džungla nek je džungla. Da bar svi znaju na čemu su.

Jel trebaju da budu glineni golubovi? Da svaka šuša koja ima milion KM da može pucati na instituciju države?
slavuj
Posts: 1954
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

panzer wrote: 17 Mar 2022, 10:39 Šta misliš da članovi Komisije uzvrate istom mjerom tj oružjem. Kad je džungla nek je džungla. Da bar svi znaju na čemu su.

Jel trebaju da budu glineni golubovi? Da svaka šuša koja ima milion KM da može pucati na instituciju države?
E tu se ne slazemo.Naravno da nisam za upotrebu oruzja prema bilo kome,ali su mnogi iz drzavnih organa, zasluzili sve.,osim pucanja.Clanovi KOMVP su tu pri samom vrhu po zaslugama.
Najvecu krivicu svakako snosi pravosudje,tuzilastva posebno.Jer da se kriminal na vrijeme procesuira,bilo bi manje pucanja.Kriminalci bi bili u zatvoru i ne bi bili u mogucnosti da pucaju a i drustvu bi bilo manje povoda za napade svake vrste..
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Samo bi smo mogli poželjeti da eskalira do maksimuma da se konačno shvati da su u pitanju kriminalci da sve treba držati pod ozbiljnim nadzorom. Na to sam mislio. Normalno da smo svi protiv oružja ali kriminalci ga redovno koriste, zato što im je pušteno da rade šta hoće.
Vlada Federacije BiH zadužila je danas Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova na čelu s ministorm Aljošom Čamparom da pripremi i Vladi dostavi informaciju o saznanjima i okolnostima ranjavanja člana Komisije za vrijednosne papire FBiH Mateja Živkovića.

- Ujedno, Vlada traži da se u istragu ovog slučaja uključi i Federalna uprava policije, te predloži preventivne mjere kojima bi se ovakvi događaji ubuduće spriječili - saopćeno jeVlade.

Živković, član Komisije za vrijednosne papire FBiH i svjedok u predmetu "Profit", teško je ranjen jučer popodne iz vatrenog oružja u sarajevskom naselju Dobrinja, u blizini zgrade u kojoj stanuje. U njega je za sada nepoznata osoba ispalila nekoliko hitaca, a policija za počiniocem traga.
slavuj
Posts: 1954
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Negdje sam vidio da se spominje da je napadnuti Matej Zivkovic svjedok i u slucaju Bosnalijek ,gdje je osumnjiceni Nedim Uzunovic.
A niko ni ne spominje da je doticni clan KOMVP zapravo pomagao izvrsiicima,kao jedan od ukupno tri aktivna clana KOMVP dugo godina.
Jer se nikakva odluka na KOMVP nije mogla donijeti bez prisustva sva tri preostala clana,jer je samo tako KOMVP imala kvorum za odlucivanje.
Vidio sam negdje i reakciju predsjednika Busovace,trajno na platvnoj listi FBIH,koji je kroz 6 godina svog ptedsjednikovanja odbijao da predlozi novu KOMVP,jer mu je odgovaralo da to bude ova trojka.
Direktni je saucesnik u napadu na ovog clana KOMVP,jer ga je drzao u prilici da radi u korist krimjnalaca,zajedno sa svojim Hasanom i Misom.
Ne bih se zacudio da to sve prikaze kao napad na Hrvate u Sarajevu.
Kriminalci suu izgleda trazili sve vise i vise,i kada nije mogao ispunjavati zahtjeve,pucali su na njega.
Naravno,na isti nacin su saucesnici i ostali u vlasti,koji su ,izmedju ostalog,donijeli i ono famozno Autenticno tumacenje po kome clanovi KOMVP ostaju u mandatu dok ih ne pohapse,ili nedao bog,upucaju.
Cofadon
Posts: 26
Joined: 08 May 2013, 06:40

Re: Bosnalijek

Post by Cofadon »

Hvala direktoru Hadžiću na povećanju plate.
panzer
Posts: 12118
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

https://avaz.ba/vijesti/bih/727644/madz ... osnalijeka

Iz kompanije, ali i od predstavnika jednog od dioničara stigle su reakcije u kojima se osporava legalitet same sjednice Skupštine i izbora novog Nadzornog odbora?

- Ne bih ulazio u njihove razloge da tako postupe. Ja sam već najavio krivične prijave protiv svih koji su pokušali opstruirati održavanje Skupštine i uvjeren sam da će pravosuđe reagirati na odgovarajući način. Čim Komisija za vrijednosne papire donese odluke iz svoje nadležnosti, operativno ćemo krenuti u aktivnosti u cilju jačanja “Bosnalijeka” i njegove pozicije na tržištu.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Zna li ko hoce li biti jos pucanja?
Post Reply