Vlada FBiH

Sabur2
Posts: 1876
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Vlada FBiH

Post by Sabur2 »

Ja mislim da Fadil ne može više ništa oporezovati dok ne oporezuje kladionice.
Jednostavno to nema smisla ni logike.
Također i vjerske zajednice, ali na to ćemo pričekati.
slavuj
Posts: 1946
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Vlada FBiH

Post by slavuj »

Pisao sam Vladi za Feroelektro, svojevremeno su ustoličili u NO kao vd uglavnom radnike koji su do sada zajedno sa Staničima pljačkali firmu več petnaestak godine.Rasprodali i ogradu!I tada imenovani vd direktora također je iz istog pljačkaškog krugaPitam šta je s tim!.Iz ministarstvba,sa potpisom ministra,neki dan me obavještavaju da su taj NO upisali u KOMVP na mandat od 4 godine a i vd direktor je nedavno imenovan na četiri godine.Izgleda da to i dalje čuvaju za Staniće!Ti paraziti ni više od dvadeset godina poslije rata nisu uspjeli zaraditi niti marku!To je stvarno umijeće.
Kao što je umijeće zatvoriti jedini hotel na Bjelašnici u državnom vlasništvu!Država,ovog puta oličena u KK,Konakovićevom kantonu,i načelniku Berilu,uložila je ove godine dodatnih skoro dvadeset miliona ovdje na Bjelašnicu i nekako uspjela zatvoriti jedini pravi hotel do sada!
Bjelašnica konačno bez Maršala,u ostalom zašto bi samo ona imala Maršala!Ima načelnika Berila,velikog graditelja potemkinov sela!
Sjetite se samo onog svečanog otvaranja radova pred izbore.Samo ludi ljudi mogu misliti da su svi oko njih budale!

Sretna nova godina,svima!Čak i naprijed spomenutim!
beka26
Posts: 836
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Vlada FBiH

Post by beka26 »

Kao što Bog reče u Bibliji: "Može li Crnac promijeniti boju na koži svojoj ili leopard šare svoje?" kako onda očekivati da lopov promjeni svoje navike. Ili: "Ne može pokvareno drvo radjati dobar rod". Tako da od ovih koji imaju pokvarenu prirodu i namjere ne može se očekivati ništa dobro (zapamtite da oni i ne mogu drugačije).
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Vlada FBiH

Post by proleter »

Poslije sramotnog plasmana na 84. poziciju od 146 rangiranih zemalja časopisa „Forbes“ o povoljnosti poslovne klime, stižu i crne prognoze Svjetske banke, čije projekcije govore da će u ekonomskom pogledu 2018. godina biti mnogo teža od one koju smo nedavno ispratili.
Epilog je to četverogodišnjeg, pardon, višedecenijskog nerada vlasti okupljene oko jednih te istih, koji su se i u posljednjem mandatu potrudili da pričaju o reformskom putu BiH, a da pritom ništa ne (u)rade.

Zbog njihovog nerada bit ćemo kažnjeni svi mi, jer će zemlje regiona i dalje napredovati, dok će evidentna politička nestabilnost našu državu gurati u još veću propast i beznađe. Upravo je temelj ekonomskog oporavka svake države, pa tako bezbeli i BiH, politička stabilnost kao najbitniji preduvjet za privlačenje stranih investicija. Nas investitori zaobilaze u širokom luku, a i oni koji dođu i vide s kakvim birokratskim aparatom imaju posla, brže-bolje kupe mašine i odlaze istočnije.

U protekle četiri godine naslušali smo se bajki o novim investicijama, novim zapošljavanjima, infrastrukturnim radovima... Ali bismo, k'o biva, konkretne efekte trebali osjetiti u izbornoj 2018. godini, kada će se po dobro oprobanim receptima zamazivati oči glasačkom tijelu. Zbog takvih nerealiziranih obećanja nekome bi trebao porasti nos kao u bajci Karla Kolodija (Carlo Colodi), dobro znanom „Pinokiju“.

No, matematika je egzaktna nauka i ako su stručnjaci Svjetske banke obznanili još crnje prognoze za 2018., onda svako od nas treba staviti prst na čelo i zapitati se: „Do kada će nas više lagati?“

Rast BDP-a od oko tri posto, gore ili dolje, nije rast koji može ovoj državi donijeti boljitak i bolju budućnost. Rast od sramotnih 2,7 posto, koliko nam prognoziraju u Svjetskoj banci za 2018. godinu, posljednji je signal za uzbunu.

Nažalost, u najavi su još žešća politička trvenja, u još jednoj beskrupuloznoj političkoj utakmici, na gubitku će biti samo obični građani. Oni će mnogima biti moneta za potkusurivanje u izbornoj kampanji, dok će naša država tonuti ka dnu na listi najsiromašnijih zemalja svijeta.
Edin Skokić
panzer
Posts: 12045
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

Nahrani.....
Poslanici klubova SDA, HDZ-HNS-a i SBB-a najavili su na vanrednoj sjednici Predstavničkog doma Parlamenta Federacije BiH da će podržati federalni budžet za ovu godinu, a opozicioni poslanici da će glasati protiv.

Vlada Federacije BiH je predložila budžet za 2018. godinu u iznosu od 2,88 milijardi KM.

To je, po riječima šefa Kluba SDA Ismeta Osmanovića, jedan od najbolje ponuđenih budžeta u kojem je pozitivan balans na bazi onoga što je Vlada dužna finansirati i što je zakonska obaveza.

"Za svaku pohvalu je što je po prvi put za kapitalna ulaganja izdvojeno 262 miliona KM. Također, pozitivno je da je zadržan i obim sredstava kojima se finansiraju boračke populacije", kazao je Osmanović
panzer
Posts: 12045
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

Sigurno bi i privatna firma ovako mogla....

Vlada TK održala je u petak vanrednu sjednicu na kojoj je utvrđen prijedlog Zakona o reguliranju dospjelih, a neuplećanih obaveza za zdravstveno osiguranje i osiguranje od nezaposlenosti rudnika uglja u TK, a kako se u narednom periodu ne bi ugrozila ovjera zdravstvenih knjižca uposlenika u tom privrednom sektoru.

- Rudnik ''Kreka'' objektivno nije u mogućnosti ispuniti obavezu, odnosno da sa otplatom duga počnu 1. januara 2018. godine, i ovim je prijedlogom predviđeno da se taj rudnik izuzme iz ranije utvrđene dinamike plaćanja duga, te da prva mjesečna rata za naplatu dospijeva 1. januara 2023.godine, s tim da ukupan dug mora biti izmiren najkasnije do 31. decembra 2032.godine – navode u Vladi TK navodeći da je dug ''Kreke'' nastao do 31. decembra 2009. godine 33 miliona KM.

Na vanrednoj sjednici utvrđen je i nacrt Zakona o porezu na promet nepokretnosti i prava.

Ovim nacrtom Vlada TK je inicirala oslobađanje od plaćanja poreza na promet nepokretnosti i prava mladih bračnih parova koji prvi puta rješavaju stambeno pitanje. Utvrđen je i prijedlog Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o socijalnoj zaštiti te prijedlog Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o pravobranilaštvu.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Vlada FBiH

Post by proleter »

panzer wrote:
- Rudnik ''Kreka'' objektivno nije u mogućnosti ispuniti obavezu, odnosno da sa otplatom duga počnu 1. januara 2018. godine, i ovim je prijedlogom predviđeno da se taj rudnik izuzme iz ranije utvrđene dinamike plaćanja duga, te da prva mjesečna rata za naplatu dospijeva 1. januara 2023.godine, s tim da ukupan dug mora biti izmiren najkasnije do 31. decembra 2032.godine – navode u Vladi TK navodeći da je dug ''Kreke'' nastao do 31. decembra 2009. godine 33 miliona KM.

[/quote]

Svete krave u komunizmu i demokraciji (hahaha, čuj demokraciji :D ).
Država u državi, ne plaćaju doprinose, uništavaju nekažnjeno okoliš, ne vrše asanaciju degradiranog terena i ne vraćaju ga lokalnim zajednicama prema Zakonu o rudarstvu, potkradaju, socijalne ustanove i praonice para...
Ali pošto sam prešao na Telemch i nisam patriota, ko sam ja da kritiziram ;)
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Vlada FBiH

Post by proleter »

U dilemi sam u koju rubriku staviti ovo.
Ili otvoriti neki novi topic?
Vjerovali ili ne?
Šport, kultura i korupcija?

"Elektroprijenos“ opljačkan za 62 miliona maraka !
http://avaz.ba/vijesti/bih/364768/elekt ... ona-maraka
panzer
Posts: 12045
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

Ne znam na osnovu kojih ulaganja su ih mogli tuziti jer su svi, i EPBIH i ERS uložili isto.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Vlada FBiH

Post by Shahab »

proleter wrote:U dilemi sam u koju rubriku staviti ovo.
Ili otvoriti neki novi topic?
Vjerovali ili ne?
Šport, kultura i korupcija?

"Elektroprijenos“ opljačkan za 62 miliona maraka !
http://avaz.ba/vijesti/bih/364768/elekt ... ona-maraka
U pozadini medijskog napada je diskreditacija trenutnog ditektora elektroprenosa iz hdz-a i promocija sbb-ovog koji je konkurisao za to mjesto. obojica su bezlični i imaju funkciju provođenja idluka o tenderima koje donose vladari iz sjenke ( čović i radončić).interes za dalekovodnu mrežu je zadnja rupa na sviralu. i jedne i druge zanima samo brz i lagan novac.
Post Reply