Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by proleter »

Sitna buranija wrote:Moj post od 02.09.2016. sa teme Vlada FBiH...

"Meni je ovo sve počelo vući na stranu činjenice da je sami vrh HDZ (koalicionog partnera SDA) ušao u biznis osiguranja putem jedne nove osiguravajuće kuće i da ovaj konj mora da odradi za koalicionog partnera neke stvari. Ovakvo jedno bezobrazno obezvrjeđivanje Sarajevo osiguranja je nevjerovatno i ja ga sada počinjem dovoditi u vezu sa naprijed iznesenom činjenicom. Pa HDZ je poklopio i Agenciju za nadzor poslovanja osiguravajućih društava.

P.S. Ne mislim ja da SOSOR vrijedi bogatstvo, ali ni ovo što pričaju za SOSOR i šta rade oko njega nije blisko realnosti..."
Ništa novo, ima li još ijedan sektor koji ima veze sa finansijama u FBiH i državi da je nije preuzeo HDZ?
SDA je time pokazala da su nedorasli, da nemaju intelektualni, stručni i politički kapacitet da se nosi sa ovom, za mene više kriminalno-klerofašistčkom organizacijom nego strankom.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by insider »

Sarajevo osiguranje ponovo lider
Sarajevo osiguranje ostvarilo je 34,6 miliona
KM premije osiguranja u sedam mjeseci
2016. godine. Prema podacima Agencije za
nadzor osiguranja Federacije Bosne i
Hercegovine (FBiH), Sarajevo osiguranje je
ponovo preuzelo vodeću poziciju na tržištu
osiguranja u BiH po visini premijskog prihoda.
Istovremeno, Sarajevo osiguranje je
isplatilo 18,8 miliona KM svojim osiguranicima
i klijentima po osnovu šteta različitih
vrsta osiguranja, te je i u tom segmentu lider
na tržištu osiguranja u BiH, saopćeno je iz te
kompanije
panzer
Posts: 12124
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Ma propali su oni. Njima treba bar 150 miliona KM da se saniraju. Hajde da to prodamo.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by insider »

panzer wrote:Ma propali su oni. Njima treba bar 150 miliona KM da se saniraju. Hajde da to prodamo.
Fadil hakovao profil Panzeru
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sabur2 »

Drago mi cuti. A jos bi bolje bilo da ostanu tu i na kraju godine. Medjutim, bojim se da ovakve vijesti ne pasu ovoj mafiji i da se moze ocekivati da drzavne institucije raskinu ugovore sa SOSO.
Sitna buranija
Posts: 2113
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

proleter wrote:
Sitna buranija wrote:Moj post od 02.09.2016. sa teme Vlada FBiH...

"Meni je ovo sve počelo vući na stranu činjenice da je sami vrh HDZ (koalicionog partnera SDA) ušao u biznis osiguranja putem jedne nove osiguravajuće kuće i da ovaj konj mora da odradi za koalicionog partnera neke stvari. Ovakvo jedno bezobrazno obezvrjeđivanje Sarajevo osiguranja je nevjerovatno i ja ga sada počinjem dovoditi u vezu sa naprijed iznesenom činjenicom. Pa HDZ je poklopio i Agenciju za nadzor poslovanja osiguravajućih društava.

P.S. Ne mislim ja da SOSOR vrijedi bogatstvo, ali ni ovo što pričaju za SOSOR i šta rade oko njega nije blisko realnosti..."
Ništa novo, ima li još ijedan sektor koji ima veze sa finansijama u FBiH i državi da je nije preuzeo HDZ?
SDA je time pokazala da su nedorasli, da nemaju intelektualni, stručni i politički kapacitet da se nosi sa ovom, za mene više kriminalno-klerofašistčkom organizacijom nego strankom.
Ma ne mora ovo značiti da su oni nedorasli. Jednostavno HDZ više nema toliki interes za banke jer su sve svoje odavno prodali ili su pod privremenom upravom, pa su se prebacili na osiguranja (dok su imali interes i bili su prisutni tamo). SDA sada ima veći interes za banke jer treba stvoriti "dobar" ambijent za banke svojih interesnih grupa koje upravljaju ili drže pojedine banke - Vakufsku, BOR, IKB, Turkish... Nekima da "olakšaju" poslovanje, a nekima da pomognu da ih ušminkaju za bolju prodaju... Sve je to "partnerska" rastala interesa koje i jedni i drugi prodaju pod nacionalne... :)
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by proleter »

Ma ne mora ovo značiti da su oni nedorasli. Jednostavno HDZ više nema toliki interes za banke jer su sve svoje odavno prodali ili su pod privremenom upravom, pa su se prebacili na osiguranja (dok su imali interes i bili su prisutni tamo). SDA sada ima veći interes za banke jer treba stvoriti "dobar" ambijent za banke svojih interesnih grupa koje upravljaju ili drže pojedine banke - Vakufsku, BOR, IKB, Turkish... Nekima da "olakšaju" poslovanje, a nekima da pomognu da ih ušminkaju za bolju prodaju... Sve je to "partnerska" rastala interesa koje i jedni i drugi prodaju pod nacionalne... :)[/quote]

Upravo potvđuješ što sam rekao, sve te banke koje si nabrojao su "sitna boranija", a to govori o pilićarskom mentalitetu ovih minderdžija.
Sve ostalo - Agencija za nadzor nad bankarstvom, Agencija za nadzor nad osiguranjem, Uprava za indirektno oporezivanje, Elektroprijenos, sva ministarstva finansija, putevi, i kao trešnja na taj šlag još i glavni revizor (Dragan Vrankić), ako nedajbože šta krene po zlu...
Ispričavam se ako sam šta izostavio.
montypython
Posts: 3952
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

Sabur2 wrote:Drago mi cuti. A jos bi bolje bilo da ostanu tu i na kraju godine. Medjutim, bojim se da ovakve vijesti ne pasu ovoj mafiji i da se moze ocekivati da drzavne institucije raskinu ugovore sa SOSO.
Možda bi to i uradili da je prodaja za godinu dvije međutim obavezali su se u pismu namjere na prodaju do kraja septembra pa to nikako ne bi moglo imati efekta na rezultate poslovanja do fodišnjeg FI. A i nema nekog smisla Kuđenje i blaćenje firme ima nekog smisla samo do prodaje u ciilju obaranja cijene. Poslije toga je besmisleno. Pogotovo ako su htjeli da naštele na kupnju svom igraču taj sigurno ne bi volio da startuje bez tih ugovora tj da dobije polovnu robu. A ugovori se ne mogu tek tako mijenjati na mjesečnom nivou. U svakom slučaju situacija se zagušćava ASA, Bosna Re, Agram, a mislim da je i Triglav bio poslao neobavezujuću ponudu. Sad sa ponovnim tržišnim liderstvom i boljim poslovanjem nego prije par mjeseci, sumnjam da se niko neće javiti a sumnjam da bi se iz Vlade usudili dalje obarati cijenu. Preniska cijena čak i ne odgovara većim igračima jer pogoduje firmama sa manje keša da se uključe u trku za preuzimanje.
panzer
Posts: 12124
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Nekakvo je kuhanje naveliko. U jednoj lokalnoj filijali je 60% radnika napustilo Sarajevo osiguranje i prešlo u konkurentska. Jeste da ih je bilo previše ali sad treba vidjeti kako će to funkcionisati na terenu.
nevaljalko
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2010, 08:47

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by nevaljalko »

U centrali također , plate su smanjene prije 8 mjeseci i sada ponovo , mlađi kadar koji može i zna napušta ..
Post Reply