Bosnalijek

panzer
Posts: 12356
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Vidi sad. Nije mi jasno kako ove cifre nisu zapažene u bankarskom sektoru. Obično to, kada se nađe na brokerskim računima, procuri u javnost.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

samo banke skrbnici znaju ko kupuje....obicno sam pesimisticno raspolozen kada je u pitanju SASE, ali sada mislim da poslije izlaska IFC-a slijedi lansiranje cijene...nadam se.....ko je jeftino kupio-kupio je
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

po mojoj racunici IFC sa svoja 3,01% je imao oko 230 hiljda dionica jos u vlasnistvu, a danasnji promet je preko 500 hiljada....jedino logicno je da je IFC out a ostalo vise ne moze biti toliko štimano odnosno tržiste pocinje da radi (mada je u pitanju samo 17 transakcija)
panzer
Posts: 12356
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Mislim da je IFC prodao još prije nekoliko dana a da je ovo sad prebacivanje na neko treće lice jer je u pitanju više od 7 % ukupne emisije na današnjem trgovanju.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

sve je moguce
Sabur2
Posts: 1967
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Prometovana kolicina danas odgovara 8,818% od ukupnog broja.
Moguce je da je sad prebacivanje trecem.

Arslanagiću?
Moja paranoja, ali ko zna.


Edit: ispravka procenta
panzer
Posts: 12356
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Pokazalo se da su Ars i ekipa uvijek za korak ispred ostalih. Ne bi iznenadilo da i ovaj put bude tako, odnosno da su našli načina da te dionice uzmu pod svoje.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

panzer wrote:Pokazalo se da su Ars i ekipa uvijek za korak ispred ostalih. Ne bi iznenadilo da i ovaj put bude tako, odnosno da su našli načina da te dionice uzmu pod svoje.
Nešto razmišljam, ukoliko je tačna informacija FTV da je ruski kapital u pitanju, vrlo lako je moguće da je to Arslin čovjek, obzirom na otvoreno predstavništvo Bosnalijeka u Rusiji, poslovne rezultate na tom tržištu i sl.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Upravo sam to htio napisati, baš tim riječima.
A najveći crnjak bi bio da to radi Bosnalijekovim novcem :shock:
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Neki od naprijed navedenih nagadjanja nisu iskljuceni.
Ali.posto je Hrkac veliki igrac,sumnjam da bi se zadovoljio sa tricavih jedva 1,5% zarade.
Najvjerovatnije je ovo bilo grupisanje sve na jednog vlasnika,naravno pod kontrolom Hrkaca.Vjerovatno je u ranijim transakcijama koristio one pare Herbosa od Cementare pa sad sa Herbosa prebacuje recimo na sebe,jer je u medjuvremenu,obezbijedio ovih 7 miliona.Malo je zaradio i Herbos.Glavna zarada tek dolazi u nastavku.
Znati cemo u srijedu.
Post Reply