Energoinvest

panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Pa eto, gotovine na računima imaju preko 5 miliona ali taj gubitak je iz poslovnog dijela tako da nije dobro.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Energoinvest

Post by insider »

panzer wrote:Pa eto, gotovine na računima imaju preko 5 miliona ali taj gubitak je iz poslovnog dijela tako da nije dobro.
Upravo ga gledam i ne kontam odakle ovoliki gubitak. Pretpostavljam da su penali, jer je neko to spominjo da su penali ogromni
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Dobar nalog na prodaji. Nekome je dosadilo pa veli neka ide gubitak.
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Tanko bisera...
Državnoj kompaniji Energoinvest Sarajevo blokirani su svi transakcijski računi, čime je u pitanje dovedeno njeno poslovanje, odnosno nastavak svih ranije započetih projekata.
Računi su blokirani 7. septembra što se navodi i na zvaničnoj stranici LCR/BIS-a, koja vodi bazu podataka o firmama koje zbog loših rezultata poslovanja ne mogu ispunjavati svoje obaveze i nalaze se pod blokadom, Posljednju platu radnici su primili za april, a otpuštene su desetine radnika uz jednu vrstu otpremnine.

Uprava Energoinvesta traži spas u novom kreditu za koji je potrebna saglasnost Vlade FBiH, odnosno Ministarstva finansija. U Vladi je jučer održan sastanak s Upravom, kako bi se vidjelo šta će biti s ovom kompanijom.

Resorni ministar Nermin Džindić rekao je za Avaz da Energoinvest traži kredit Razvojne banke od 3,5 miliona KM.
Ili možda...

Prodaj zgradu dok još imaš vremena, prije nego što završiš kao Hidrogradnja.
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Ja sam prenosio insajderske priče, ali je od mene traženo ovdje da malte ne kažem i imena i detalje da bi mi vjerovali.
Zao mi je svakog ko je povjerovao da ce na ovome zaraditi i tako se uvalio.
Ljudi najcesce nece da cuju lose vijesti vec samo selektuju i obrađuju ono što im ide u prilog.
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Ljudi hoće da vjeruju vladi entiteta a ona je obećala da će konsolidovati EI. Nakon što spasi FDS od slobodnog pada.....

Ne znam, ali mislim da se od zemljišta ispitne stanice i upravne zgrade može obezbijediti nekoliko desetina miliona KM koje bi napravile pravu konsolidaciju jer ovako je zavlačenje. A blokirani računi znači da sebi umanjuju šansu i da se prijave na tendere Elektroprenosa. Na to je trebalo misliti.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

:D Ja sam optimista i sve petljavine lopuzdra iz SDA nece zaustaviti na kraju dobar ishod za Energoinvest i dionicare. Evo, novi web sajt je na liniji i upravo se poklopio sa lavezom medija na EI

http://www.energoinvest.com
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Nisam provjeravao kreditne evidencije ali evo...
Racun bio blokiran 07.09. I isti dan deblokiran sto je i ocekivano jer nije da nemaju novca. Imaju ga ali je pitanje kakvi su odnosi sa dobavljacima.

Ipak i jedan dan blokade je zafrkancija jer se nekad na tenderima pojavljuje i uslov da racuni nisu bili blokirani 6 mjeseci ili godinu dana.

I dali su obavijest na web stranici.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Energoinvest

Post by insider »

AKo nista novi website je osvjezen i moderan. Ne bi ga radili da su spremni da pooze oruzje.

Prema mojim info rezultat na kraju godine ce biti puno bolji (barem po predvidjanjima).
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

insider wrote:AKo nista novi website je osvjezen i moderan. Ne bi ga radili da su spremni da pooze oruzje.

Prema mojim info rezultat na kraju godine ce biti puno bolji (barem po predvidjanjima).
Upravo tako.
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
Post Reply