Energoinvest

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Energoinvest

Post by Shahab »

Oporavak Energoinvesta treba biti državni projekat. Kao što su ga uništavali 20 godina.
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

montypython wrote:Slažem se ovo za proizvode ali ne bih bio tako pesimističan. I ja sam ubjeđen da samo projektovanje nije dovoljno, osim možda za goli opstanak. Međutim kako je bilo donedavno, dobro je da je urađena i ova racionalizacija troškova i radne snage, negdje se mora početi. Vlastita proizvodnja ovih ormara je po meni neki prvi simbolički korak i rekao bih pokazatelj da se ovo uvidjelo. Ako je mogla nanjenska industrija napraviti renesansu može i energoinvest. Za početak se treba stabilizovati, ojačati kadrovski. Ali kad si već u projektovanju tih dalekovoda i transformatora tako duboko samo se nameće da bi valjalo i nešto od toga i sam proizvoditi i prodati i time maksimizirati dobit. Makar i kupili takvu fabriku, samo što zasad za takvo nešto nemaju para. Kad sam već na tome samo da pitam šta bi sa onom gromoglasno najavljivanom fabrikom prekidača ili čega već u saradnji sa Turcima (je li Temsan) koja je već davno trebala biti završena a vjerujem nije ni početa. To je trebao biti taj proizvod (ili jedan od) ali očito je bilo u pitanju samo "Vrandučenje". Trebao bi neko iz medija ili nesposobne opozicije malo pročačkati te predozborne balone i podsjetiti Bookira da su u laži kratke noge. Pažnja ovo je od prije 3 godine: https://www.klix.ba/biznis/investicije/ ... /140513096
Sad već nema toliko vremena biti optimista za državnu firmu. 2005. je možda i bilo.

Što se tiče proizvoda, ja sam mislio na neki ozbiljniji patent- proizvod koji zahtijeva da firma godišnje izdvaja 8-10% dobiti na ime istraživanja i razvoja kao što je to radila ranije dok je imala dobru dobit.
Ali uvijek se može smisliti neko pametno rješenje, u inžinjere koji rade po svijetu ne sumnjam. Kad si u projektima, ideja sama nadođe pa možda se to nekad i naplati.

A EI više ne smije biti državni projekat. Samo što dalje od države odnosno ovakva država od njega.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Energoinvest

Post by insider »

namjenska je dobar primjer oporavk uz drzavnu pomoc, ne dobar vec odlican
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Energoinvest

Post by Shahab »

http://indikator.ba/Vijest.aspx?p=1&id= ... 5+mil.+USD

Dobra vijest. Ako nešto poduzmeš nećemu se možeš nadati. Njemačka poslovica. Direktorica je sposoban organizator.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

sayo wrote:Obzirom da sam zivio u Turskoj i da poznajem kako oni funkcioniraju, ta fabrika koju grade me je potakla da razmislim zasto je grade :D , naravno za sebe, nakon toga mozaik se poslozio, preko berze sam uspio da to i potvrdim.
Prodao sam nekoliko dionica koje su nedavno napravile pometnju (skok na 2,3) , tako da me je moj broker RBR cak i optuzio za manipulaciju sto je razlog njihovog neznanja, jer SASE je slobodna berza i mozemo kupovati i prodavati kako nam je volja.
Moj savjet jeste, budimo malo pametniji od Turaka, oni nemaju izbora, ENERGOINVEST je njihova jedina sansa za PROZOR koji im treba u pravcu zapada. Nasa vlast naravno i politicko rukovodstvo ENERGOINVESTA gledaju svoj interes, ali ipak ne mogu sve jer nemaju sve dionice.

:D

OVO SAM NAPISAO 2015. GODINE, KRAJNJE JE VRIJEME DA UPADNE SIPA U ENERGOINVEST U PROVJERI TAJNE RAČUNE U AFRICI I TURSKOJ, DAKLE, TAMO ĆE SHVATITI KAKO I NA KOJI NAČIN JE PRLJAVA SDA POKUŠAVALA DA OPLJAČKA ENERGOINVEST.

DAKLE TURCI, preko svojih Emisara, a pozadi je TEMSAN.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/56 ... t_dvi.html
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Postao/la sayo » 23 ožu 2015, 12:09
sayo wrote:
sayo wrote:Obzirom da sam zivio u Turskoj i da poznajem kako oni funkcioniraju, ta fabrika koju grade me je potakla da razmislim zasto je grade :D , naravno za sebe, nakon toga mozaik se poslozio, preko berze sam uspio da to i potvrdim.
Prodao sam nekoliko dionica koje su nedavno napravile pometnju (skok na 2,3) , tako da me je moj broker RBR cak i optuzio za manipulaciju sto je razlog njihovog neznanja, jer SASE je slobodna berza i mozemo kupovati i prodavati kako nam je volja.
Moj savjet jeste, budimo malo pametniji od Turaka, oni nemaju izbora, ENERGOINVEST je njihova jedina sansa za PROZOR koji im treba u pravcu zapada. Nasa vlast naravno i politicko rukovodstvo ENERGOINVESTA gledaju svoj interes, ali ipak ne mogu sve jer nemaju sve dionice.

:D

OVO SAM NAPISAO 2015. GODINE, KRAJNJE JE VRIJEME DA UPADNE SIPA U ENERGOINVEST U PROVJERI TAJNE RAČUNE U AFRICI I TURSKOJ, DAKLE, TAMO ĆE SHVATITI KAKO I NA KOJI NAČIN JE PRLJAVA SDA POKUŠAVALA DA OPLJAČKA ENERGOINVEST.

DAKLE TURCI, preko svojih Emisara, a pozadi je TEMSAN.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/56 ... t_dvi.html
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Da pomognemo Sipi.

Znači, na 9. spratu ima jedna manja kancelarija gdje rade Zineta i još jedna gospođa. Ta kancelarija je u stvari prilaz za glavnu kancelariju u kojoj je smješten rizničar koji vodi tajne račune. Na njima se nalaze stotine miliona dolara koji se ne mogu potrošiti čak i ako su stotinama radnika koji su 20-tak godina bili višak u firmi isplaćivane plate i ostalo.

Te pare se čuvaju za one koji će preuzeti firmu a njima čak ni Bisera (koju eto svi hvalimo) nema pristup tim računima ali i ona zna za njih.

Rizničara i tajnu riznicu čuvaju moderno naoružani stražari pa predlažem sipi da upotrijebi čitavu interventnu jedinicu kako bi izuzela dokumentaciju o tajnim računima jer čak ni radnici koji mjesecima nisu primili platu nisu uspjeli doći do minimalnog dokaza o tajnim računima nego šute kako bi zaštitili svoje živote.

Ne smijem više o ovome, illuminati su mi već u haustoru...
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

I drug Atilla hoće firmu odnosno zemljište za 28.000 KM?
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Energoinvest

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:Da pomognemo Sipi.

Znači, na 9. spratu ima jedna manja kancelarija gdje rade Zineta i još jedna gospođa. Ta kancelarija je u stvari prilaz za glavnu kancelariju u kojoj je smješten rizničar koji vodi tajne račune. Na njima se nalaze stotine miliona dolara koji se ne mogu potrošiti čak i ako su stotinama radnika koji su 20-tak godina bili višak u firmi isplaćivane plate i ostalo.

Te pare se čuvaju za one koji će preuzeti firmu a njima čak ni Bisera (koju eto svi hvalimo) nema pristup tim računima ali i ona zna za njih.

Rizničara i tajnu riznicu čuvaju moderno naoružani stražari pa predlažem sipi da upotrijebi čitavu interventnu jedinicu kako bi izuzela dokumentaciju o tajnim računima jer čak ni radnici koji mjesecima nisu primili platu nisu uspjeli doći do minimalnog dokaza o tajnim računima nego šute kako bi zaštitili svoje živote.

Ne smijem više o ovome, illuminati su mi već u haustoru...
Oplakah :lol: Dobar, dobar... :)
Post Reply