Energoinvest

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Energoinvest

Post by Shahab »

Treba se otrgnuti od depresije i letargije. Ako je Blum mogao napraviti Energoinvest iz garaže, ovi barem mogu pozitivno razmišljati.
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Prije 6-7 godina jedna firma koja je isto tako bila u velikim problemima je dovela ženu za direktora i kada sam to čuo bio sam vrlo skeptičan. Nije mi bilo jasno zašto nju dovode i zašto je ona uopšte pristala da dođe na to mjestu u takvu situaciju.
I pokazalo se da je to vrlo dobar potez. Poslovanje firme se ustabililo i danas to sve izgleda dosta drugačije.

Tako da prilikom imenovanja ove gospođe, nisam to gledao previše negativno. Pokazalo se da one, uglavnom, nemaju skrivenih namjera niti su neki samozvani autoriteti kao što su im to bili predhodnici.
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Energoinvest

Post by slavuj »

Suština problema koje uzrokuju stranački poslušnici je zapravo u karakteru stranačke kadrovske politike..Oni svako mjesto smatraju prilikom da nekoga uhljebe.Naravno da taj radi po njihovim uputama i prvenstveno u njihovu,stranačku korist!U Energoinvestu je to tako još od kraja prošlog stoljeća!I ova žena može uspjeti samo ako shvati da je tamo da nešto uradi a ne da nekoga zaposli,nešto opljačka i rasproda,i nešto doturi u stranačku kasu!Naravno,nije isključeno da joj u suprotnom ,ubiju konja!Pa tamo je dugo godina stolovao recimo Branković,koji je svu ovu zemlju pretvorio u tunel,poput onog ispod piste,samo bez ikakvog svjetla na kraju tunela!
A ova Vlada po svoj prilici,i ne zna ništa o privredi,ekoniomiji!Njima recimo,Feroelektro sa svom svojom imovinom,stoji već više od godinu dana u rukama grupe koja ga je ,zajedno sa staničima ,godinama pljačkala!I nikom ništa.U Ene4rgoinvestu će nešto i uraditi ako se uspiju odbraniti od ovog inženbjera iz dobre firme istjeranog,i n jegovih mentora i saučesnika!
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Trebalo bi da su manje vidljivi u tom "mentorskom svijetu" jer se mentori vole malo povući kad su problemi u pitanju tako da firme imaju prostora da se same izvuku.
Ovdje je bitno da su finansije disciplinovane a ostali sektori će odraditi svoje.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Energoinvest

Post by Shahab »

Gledao sam na youtube izjavu nove direktorice vezano za Bluma. Pametna i skromna žena na ispravnom putu. Želim joj svaku sreću.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Do večeras 100'000 ljudi u BiH će ovo vidjeti.

https://www.facebook.com/VojskaLjubavi/ ... 8925651007
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Energoinvest

Post by ummet »

Ono što fali Energoinvestu su PROIZVODI !!! Znači kao itegratori ABB, SCHNEIDER-a i SIEMENS-a se ne može prosperirati. Treba doći neko, i reći, treba mi 1.400.200,00 KM i za godinu dana imam proizvod koji će donositi RUC od 250.000 KM godišnje. Dok se ne ode u tom pravcu (ako se uopšte u tom pravcu može krenuti), od Energoinvesta nema neke koristi. Može ona pričati koliko hoće, hajte draga gospođo, napravite neki PROIZVOD. A ne samo da se na bazi stare slave kupe mrvice sa stola od velikih proizvođača! Po meni su loše šanse, jer su svi pametni napustili taj brod.
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

A gdje bi taj proizvod proizvodili? Razumijem, vanjski dobavljači nečega šta bi EI imao pravo korištenja ali previše faktora za to je potrebno da bi se postiglo tako nešto a ova zemlja to više ne može obezbijediti.

Mada, uvijek me mogu demantovati.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Slažem se ovo za proizvode ali ne bih bio tako pesimističan. I ja sam ubjeđen da samo projektovanje nije dovoljno, osim možda za goli opstanak. Međutim kako je bilo donedavno, dobro je da je urađena i ova racionalizacija troškova i radne snage, negdje se mora početi. Vlastita proizvodnja ovih ormara je po meni neki prvi simbolički korak i rekao bih pokazatelj da se ovo uvidjelo. Ako je mogla nanjenska industrija napraviti renesansu može i energoinvest. Za početak se treba stabilizovati, ojačati kadrovski. Ali kad si već u projektovanju tih dalekovoda i transformatora tako duboko samo se nameće da bi valjalo i nešto od toga i sam proizvoditi i prodati i time maksimizirati dobit. Makar i kupili takvu fabriku, samo što zasad za takvo nešto nemaju para. Kad sam već na tome samo da pitam šta bi sa onom gromoglasno najavljivanom fabrikom prekidača ili čega već u saradnji sa Turcima (je li Temsan) koja je već davno trebala biti završena a vjerujem nije ni početa. To je trebao biti taj proizvod (ili jedan od) ali očito je bilo u pitanju samo "Vrandučenje". Trebao bi neko iz medija ili nesposobne opozicije malo pročačkati te predozborne balone i podsjetiti Bookira da su u laži kratke noge. Pažnja ovo je od prije 3 godine: https://www.klix.ba/biznis/investicije/ ... /140513096
Post Reply