Telekom RS

Sitna buranija
Posts: 2292
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Telekom RS

Post by Sitna buranija »

Loko wrote: 06 Dec 2023, 15:58 Da se razumijemo ne savjetujem nikoga da kupuje iste, i sam sam dioničar istih. Želio sam samo podijeliti informaciju, te se nadamo najboljem. Budimo realni ako ne podijele dividendu cijena ide ispod 1 km do januara.

Ma šalim se ja, nemoj šta zamjeriti.

Ja sam se ovih dionica velikim dijelom riješio već ranije dok su bile na 1,60+ KM, a preostalih količina na prvi znak upale pluća kada je zakazana skupština, a nije bilo tačke isplata dividende. A vidjelo se i prije da nisu bile zdrave, ali valjda ih održavali steroidima da izgledaju dobro ;)

Ali, eto i sad ih pratim, pa možda opet kupim kada padnu na 0,8 ili niže. A i da mogu sam sebe pohvaliti što sam napravio dobar potez :)
Loko
Posts: 36
Joined: 06 Dec 2023, 13:47

Re: Telekom RS

Post by Loko »

Mislim da neće nakon podjele, mada bih u principu i volio jer tada ušao sa definitivno velikim ulogom, ali eto živi bili pa vidjeli.
Truba
Posts: 610
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Telekom RS

Post by Truba »

Navlace nas
Dividenda pa pad = pa da kupujemo po 0.8
Markodj
Posts: 158
Joined: 28 May 2021, 18:39

Re: Telekom RS

Post by Markodj »

Ma ne navlaci niko nikoga, tu je zakon ponude i potražnje… pa nismo deca…A šta telemach kupuje tornjeve u Bugarskoj? Sad jedno pitanje, Mtel napravi ugovor za iznajmljivanje tornjeva na 5-10 god, po cijeni koja je ok. I nakon toga novi vlasnici traže npr 4 do 5 puta veću cijenu, da ih oderu maksimalno… sto će npr uraditi, sto bi ja uradio, jel ko će dati pare od čega neće dobro zaraditi. Šta onda može mtel onda ? Prestati preko stubova emitirati , ili pristati na cijenu? Tu dodje sad neko novi, da nudi usluge, njihov, ili ko da bolje uslove, a mtel bye bye. Opet mtel bi krenuo ispočetka, a za to treba para i vremena. Drugačiji smo mi po uređenju, od npr Hrvatske ili EU gdje imaš državne firme npr OIV koji imaju predajnike i ok cijene zakupa, mi smo divlji zapad… ko koga prvi
Porucnik
Posts: 88
Joined: 11 Oct 2021, 11:44

Re: Telekom RS

Post by Porucnik »

Šta bilo da bilo od ovih "informacija" tržište danas nije odreagovalo na njih :)
Truba
Posts: 610
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Telekom RS

Post by Truba »

znaci bacanje bombi
Porucnik
Posts: 88
Joined: 11 Oct 2021, 11:44

Re: Telekom RS

Post by Porucnik »

Ne mora da znači, ljudi su oprezni. Uostalom, vidjećemo najkasnije sutra.
Loko
Posts: 36
Joined: 06 Dec 2023, 13:47

Re: Telekom RS

Post by Loko »

Evo ja hoću da kupim i napravio sam naloge po 1.17, ali neda niko po 1.17. Baš me interesuje zašto ovi koji smatraju da ide na 0.80 ne prodaju sada za 1.17 ????
Porucnik
Posts: 88
Joined: 11 Oct 2021, 11:44

Re: Telekom RS

Post by Porucnik »

Ako hoćeš da kupiš samo 2300 akcija, koliko trenutno ima na kupovnoj strani po 1,17KM onda ili imaš baš malo sredstava za investicije ili je neštu drugo :) Ja kad bih bio siguran u toliku dividendu kupio bih i mnogo više po 1,19KM ali neću da rizikujem dok ne potvrde.
Loko
Posts: 36
Joined: 06 Dec 2023, 13:47

Re: Telekom RS

Post by Loko »

Ma moji su ovi nalozi po 1.16, ali kontam da probam probiti prvo led sa 1.17. Obično tako krenem, ali evo dva dana i ništa.
Post Reply