Bosnalijek

Loto
Posts: 27
Joined: 04 May 2012, 12:19

Re: Bosnalijek

Post by Loto »

Dobor ako je sve ovo sto vi pisete tako, pa kako je samo moguce da su cjene dionica fixne (krecu se izmedzu 12KM i 13KM).
Moje licno mizljenj je da se radio o talu i da se koriste druga imena a ne Arslina da bi se zavarala javnost a sto se to radi je zbod dobivanja glasova za sljedecu skupstinu.
U prethodnom textu je bilo rijeci o potencijanom kupcu, da i on ima granicu, svaki covjek koji hoce da investira mora da napravi kompletan biznis plan i da ukljuci sve dodatne mogucnosti kupovine dionica, stoga u to nisam siguran da li postoji potencijani kupac.
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Loto wrote:Dobor ako je sve ovo sto vi pisete tako, pa kako je samo moguce da su cjene dionica fixne (krecu se izmedzu 12KM i 13KM).
Moje licno mizljenj je da se radio o talu i da se koriste druga imena a ne Arslina da bi se zavarala javnost a sto se to radi je zbod dobivanja glasova za sljedecu skupstinu.
U prethodnom textu je bilo rijeci o potencijanom kupcu, da i on ima granicu, svaki covjek koji hoce da investira mora da napravi kompletan biznis plan i da ukljuci sve dodatne mogucnosti kupovine dionica, stoga u to nisam siguran da li postoji potencijani kupac.
Prema top 10 na RVP, razlika danas u odnosu na petak, je da niko od velikih ne prodaje, a NLB (0,04%)i Unicredit (0,06%)kupuju, skrbnicka oba. To se odnosi na trgovinu od srijede.
Ne znam jel mozete izvuci kakav zakljucak, iz ovoga.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

dividenda danas stigla na racun......
panzer
Posts: 12123
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Trguje se naveliko. Za pet dana preko 250.000 dionica ili više od 3% ukupne količine.
graditelj
Posts: 128
Joined: 24 Jan 2012, 11:20

Re: Bosnalijek

Post by graditelj »

ide ko halva, nema šta... ja sam očekivao otključavanje vrijednosti na puno manjem prometu a izgleda da je vrijednost već otključana na 12
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Zasto bi uopste neko prodavao ovako kad bi se lako mogla podici cijena i za 30%. Dakle neko pretovara po nekom dogovoru. Jedino sto ne znamo ko.
graditelj
Posts: 128
Joined: 24 Jan 2012, 11:20

Re: Bosnalijek

Post by graditelj »

Nekako mi teško povjerovati da se dogovorno pretovaraju ovolike količine, kod nas je sve moguće, a možda i mi sad vidimo dogovore i talove gdje i ne postoje.
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Devet transakcija za 153k dionica. Dva miliona KM. Da se jedan takav nalog pojavio na jednoj ili drugoj strani uzrokovao bi uragan. Ovo je dogovoren pretovar, to je jasno.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Hrkać prebacuje svoje dionice, tako mi rekoše.... nepitajte ko :D
nevaljalko
Posts: 17
Joined: 12 Mar 2010, 08:47

Re: Bosnalijek

Post by nevaljalko »

KUPUJE DA ALI NISU NJEGOVE ,PRODAJE NEK DRUGI.
Post Reply