Bosnalijek

montypython
Posts: 3952
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

http://www.sase.ba/v1/SASE/O-SASE/SASE- ... 45/type/50
Sticanje dionica od članova uprave. Uzunović sad ima preko 43 hiljade kom.
montypython
Posts: 3952
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

U svakom slučaju dobro za dioničare. Uvijek je bolje kad uprava ima dionice, veća je vjerovatnost da će raditi u korist firme, da će dijeliti dividendu i sl. Smanjuje se vjerovatnoća pokušaja muljaže, isisavanja i snalaženja sa strane po čenu je Bosnalijek nažalost postao poznat.
slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ovo je pravo objašnjenje zašto su Uzunović i kompanija tako velikodušno podijelili dio kapitala zaposlenima kroz dionice za zaposlene!
Kriteriji za raspodjelu tih dionica su takvi da menadžment,a posebno direktor,dobijaju znatno više od ostalih uposlenika.To je ustrojiop još Arslanagić a ovi to očito nisu mijenjali.Ima tu još dosta toga kao iz vremena Arslanagića.
Ne znam jedino jesu li nešto dionica usmjerili premas Konjicu ili je to odrađeno ranije,jednokratno!Pošteno govoreći Nikšić mu je ovdje dobro p
omogao.I zato nikada nisam odvajao Nikšića od ostalih stranačkih prvaka,bar kada je odnos prema kriminalu u pitanju.
Kod one prve emisije dionica za zaposlene Komisija za vrijednosne papire je tražila da se na poziciju Dionička premija,izdvoji 6.000.000!Razlika je što tada u Bosnalijeku nije radio Čelam Junior.I zato nema ni te obaveze!Koliko je samo Hasan Čelam koristio Bosnalijeku!
montypython
Posts: 3952
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

slavuj wrote:Ovo je pravo objašnjenje zašto su Uzunović i kompanija tako velikodušno podijelili dio kapitala zaposlenima kroz dionice za zaposlene!
Kriteriji za raspodjelu tih dionica su takvi da menadžment,a posebno direktor,dobijaju znatno više od ostalih uposlenika.To je ustrojiop još Arslanagić a ovi to očito nisu mijenjali.Ima tu još dosta toga kao iz vremena Arslanagića.
Ne znam jedino jesu li nešto dionica usmjerili premas Konjicu ili je to odrađeno ranije,jednokratno!Pošteno govoreći Nikšić mu je ovdje dobro p
omogao.I zato nikada nisam odvajao Nikšića od ostalih stranačkih prvaka,bar kada je odnos prema kriminalu u pitanju.
Kod one prve emisije dionica za zaposlene Komisija za vrijednosne papire je tražila da se na poziciju Dionička premija,izdvoji 6.000.000!Razlika je što tada u Bosnalijeku nije radio Čelam Junior.I zato nema ni te obaveze!Koliko je samo Hasan Čelam koristio Bosnalijeku!
Sumnjao sam da bi moglo biti takvo nešto. Malo mi je jedino čudno bilo što iznosi nisu isti što bi bilo logično kod podjele dionica zaposlenima. Šteta. I dalje međutim stoji da je bolje za dioničare da uprava ima dionice nego da ih nema ali volio bih da su ih kupili svojim novcem na berzi nego "stekli" ovom muljažom. Međutim sad se vidi besmislenost i štetnost ovakve prakse. Ispada da direktor može praktično sam sebi davati dionice. I onda opet dolazimo do Komisije, Tužilaštva, itd itd. Ja odvajam Nikšića od ostalih. On je gori. Naučio je sve ono najgore od SDA i još razvio i svoje šeme.
beka26
Posts: 852
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Bosnalijek

Post by beka26 »

Evo kupovni na 12,53 , ali onda neko stavlja prodajni na 12,5. Sve po zak.
beka26
Posts: 852
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Bosnalijek

Post by beka26 »

Navalio čovjek da proda jeftinije i prodade. :)
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Povukla se prodaja na 14.
Kupovni se gomilaju.

Neka insajderska info?
montypython
Posts: 3952
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Sabur2 wrote:Povukla se prodaja na 14.
Kupovni se gomilaju.

Neka insajderska info?
Po meni ne mora čak biti ništa insajderski. Teško je držati ovo zamrznuto kad jednom pođe a vjerovatno su i prodavci skontali da je prodavati po ovim sad cijenama ludost. Ne isključujem naravno ni mogućnost neke insajderske info, možda je dobit veća od očekivane (mada je i dosadašnja dobit iziskivala daleko višu tržišnu cijenu).
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Raspisan je konkurs za Nadzorni odbor Registra vrijednosnih papira. Mozda je to razlog?
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Osim ove jedine malo vece ponude za prodaju po 14,00, nema drugih, iako raspon od 10% zadnjeg kursa prelazi 14,5.
Jesu li to "slabe ruke" nestale?
Post Reply