Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sabur2 »

Po mom mišljenju, ako postoji važeći potvrđen FI gdje tog minusa nema, onda Provalić izmišlja, da ne kažem - laže. Za takve stvari ima propisano šta se radi.
Ako on ne izmišlja, onda FI laže, a i za to ima tačno propisano šta se onda radi.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

Sabur2 wrote:Po mom mišljenju, ako postoji važeći potvrđen FI gdje tog minusa nema, onda Provalić izmišlja, da ne kažem - laže. Za takve stvari ima propisano šta se radi.
Ako on ne izmišlja, onda FI laže, a i za to ima tačno propisano šta se onda radi.
Naravno ako minusa nema i Premijer je to rekao iz nekih drugih pobuda (npr da smanji očekivanja javnosti u vezi prodajne cijene Sosora) to je možda najgore što je dosad uradio u karijeri. Tj slagao je javnost da bi kupcu omogućio ekstraprofit. U svakoj drugoj državi odletio bi kao fišek s pozicije. S druge strane, ako je istina, zašto toga nema u izvještajima? Na kraju krajeva opet je Vlada odgovorna jer je firma njena. U ovoj karikaturi od države ne bi me čudilo da se i postavljaju direktori da privremeno loše posluju tek dok se ne proda kome treba. Ovdje se direktno otima od građana i penzionera da bi bogati zaradili još više. Superhik je bio mala maca za ove. Ni novinari se nisu proslavili jer ne ulaze u dubinu a ne ulaze jer ne znaju materiju. Pravi bi odmah postavio masu pitanja. Kojih 31 milion. Gdje? Kada? Ko? Ovako Fadil lupne i ode kući.
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Evo njega opet sa famoznim gubitkom....

http://www.klix.ba/biznis/privreda/nova ... /160828023

Mislim da je vrijeme da savez udruženja penzionera tuže ovog čovjeka. Ako finansijski izvještaj pokazuje da nema tog gubitka onda on apsolutno nema pravo da prodaje nešto državno i govori odnosno otvoreno laže kako je to propalo i sukladno tome možemo očekivati da ga proda za siću a time će oštetiti penzioni fond za preko 50 miliona KM.
one
Posts: 1735
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by one »

Spasava vrijednost drzavnog kapitala prodavajuci ga duplo ispod stvarne cijene u sve tri firme.
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by slavuj »

Prema mojim informacijama ovaj navodni gubitak sastoji se iz dva dijela.Oko 19 miliona potiče iz isplata predratnih šteta i vuće se iz bilansa za 2009.god,kao akumulirani gubitak.A dodatnih oko 11 miliona je rezultat odokativnih procjena imovine i rezervisanja,dakle imovina je precjenjena a rezervisanja podcjenjena!Sve po Fadilu!Pa sad ako ona ruina od Doma penzionera vrijedi ,opet po Fadilu,13 miliona,koliko onda vrijedi nekoliko zgrada Sarajevo osiguranja u Sarajevu,hotel na Igmanu i objekti u svim većim gradovima!U Fadila to izgleda ovisi o tome kako se dogovori!
U isto vrijeme u partnera mu Mulahasanovića se slomiše da odbrane cijenu od 11 miliona,ko0liko je on platio nekoliko trafika po Hercegovini!Izgleda da su ti kvadrati po hercegovini zantno skuplji,posebno oni koje plačaju dužnosnici HDZ-a na radu u Federaciji,a boga mi i firme iz tzv bošnjačkih sredina!
Kada li će to ovdje shvatiti!
A sad ožeži te!
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Neko procijenio odokativno i to treba ponavljati u svim medijima. Ono što ja prodajem ništa ne valja pa eto ako neko hoće da kupi. Pa onda kaže: dali smo(vlada) još nekoliko miliona (dokapitalizacijom) al i to su proćerdali.

Bilo bi zanimljivo da nekad oglasi i Midhat Terzić da čujemo i njegovu priču kad ga fadil farba uzduž i poprijeko i pravi ga totalno nesposobnim.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

Pa za te predratne štete zna svako živ, u svakom slučaju mi ovdje na portalu. One su bile opterećujuće svih ovh godina ali ono što je najbitnije je da su one praktično isplaćene, neko je nedavno ovdje javio da je ostalo svega 3 miliona ili manje. Pronašao sam negdje da je do 2011 već bilo vraćeno 43 miliona toga i po 2-3 miliona od tada. I pored tog tereta firma je izdržala sve ove godine a da bi sad kad je otplata praktično gotova a firma spremna bez toga prodiše punim plućima i počne ostvarivati velike dobiti, drug Fadil vadi iz arhive stare podatke i teatralno uzdiše "stanje je teško" i priča o nekakvim virtuelnim minusima, par nedelja ili mjeseci pred prodaju. Pa je li ima igdje u svijetu da prodavac kudi svoju robu koju prodaje i to nemajući argumenata za to izmišlja ih i konstruiše od poluistina. Valjda ne bi li čuli i oni stvarni potencijalni kupci koji Imaju para i mogu platiti i 15 i razbježali se. I sve u ovoj državi prolazi. Dobro reče neko gore, trebala bi penzionerska udruženja tužiti zbog ovoga. Šta god ovi iskonstruisali, prodaja Vladinog dijela Sarajevo osiguranja ne samo ispod 10 nego i ispod 13 po dionici po meni je je pljačka, i dioničara i poreznih obveznika i penzionera.
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Treba Fadilu ispričati onu priču kad je čovjek prodavao kravu, pa kaže da je stara, daje malo mlijeka, šepa na jednu nogu... Onda mu se neki čovjek nađe pri ruci pa mu kaže da sve to radi pogrešno i da treba da je hvali ako hoće da je proda dobro ili čak uopšte da je proda i poče na sav glas da je hvali, a onda ovaj prvi kad je čuo kako je čovjek hvali reče "pa kada je tako dobra, neću je ni prodavati". :lol: E možda se Fadil boji da pohvali ove firme, jer konta kad čuje kako su dobre neće ih htjeti prodati... :lol:

Cirkus je šta radi i priča naš Dilfaš...
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by slavuj »

A taj grant,kako Fadil kaže od 16 miliona odnosi se zapravo na dokapitalizaciju 2008.god i ne radi se o 16 nego o 11 miliona.
Da se razumijemo,ja nemam dobro mišljenje o vođenju Sarajevo osiguranja do sada,ali nikako ne mislim da nisu ništa uradili.Ipak je trebalo održati ovoliki udio tržišta.Tom dokapitalizacijom je Vlada zadržala svoj udio u ukupnom kapitalu.
A što se tiče vrijednosti imovine,ona je do sada,nakon početnog bilansa,dva puta procjenjivana!
Valjda će i Fadil jednom skontati da tu motorku ipak treba upaliti!
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

slavuj wrote:A taj grant,kako Fadil kaže od 16 miliona odnosi se zapravo na dokapitalizaciju 2008.god i ne radi se o 16 nego o 11 miliona.
Da se razumijemo,ja nemam dobro mišljenje o vođenju Sarajevo osiguranja do sada,ali nikako ne mislim da nisu ništa uradili.Ipak je trebalo održati ovoliki udio tržišta.Tom dokapitalizacijom je Vlada zadržala svoj udio u ukupnom kapitalu.
A što se tiče vrijednosti imovine,ona je do sada,nakon početnog bilansa,dva puta procjenjivana!
Valjda će i Fadil jednom skontati da tu motorku ipak treba upaliti!
Ma naravno da vođenje nije bilo dobro, pisao sam već šta mislim o vođenju firme zadnjih godina, poenta je da i s takvim vođenjem i pod pritiskom vraćanja predratnog duga ipak je firma bila s nekakvom minimalnom dobiti. To samo govori o potencijalu firme i kolika je dobit mogla biti, odnosno kolika dobit može sada biti.
Post Reply