Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1915
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Dobit bi i sad mogla biti 15-20 miliona da nije Edinog klana i ispumpavanja.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Analizirao sam malo ko je kupovao a ko prodavao BSNL od prvih 10 u periodu od 20.07.2012 do danas (31.08.2012). Prodavali su: Raifeisen bank skrbnički račun sa 3,57% na 3,51, NLB banka sa 2,82 na 2,79% (skrbnički), a kupovali su ZIF herbos sa 1,53 na 1,82%, i Unicredit Bank sa 1,4 na 1,82 (skrbnički).
Može se vidjeti da skrbnički računi najviše kupuju i prodaju ukoliko izuzmemo Herbos koji mislim da kontroliše Hrkač. Ovo je borba za zauzimanje što boljih pozicija za narednu skupštinu. Mislim da ove skrbničke račune kontroliše Arsla i kompanija.
Sabur2
Posts: 1915
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ima li vijesti iz KVP?
vaclavha
Posts: 68
Joined: 03 Aug 2012, 13:04

Re: Bosnalijek

Post by vaclavha »

Samo je Herbos konstantan u kupovini. Skrbnicki racuni bas i nisu. Npr. pocetkom juna imali smo obrnutu situaciju... Skrbnicki racuni su poprilicno mali i sacinjava ih veliki broj dionicara, uglavnom stranaca. Tako da "dublja" razmisljanja o kontroli uprave nad njima bas i nemaju smisla.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

vaclavha wrote:Samo je Herbos konstantan u kupovini. Skrbnicki racuni bas i nisu. Npr. pocetkom juna imali smo obrnutu situaciju... Skrbnicki racuni su poprilicno mali i sacinjava ih veliki broj dionicara, uglavnom stranaca. Tako da "dublja" razmisljanja o kontroli uprave nad njima bas i nemaju smisla.
Nisam znao da su stranci uglavnom vlasnici dionica na ovom računu, mislio sam da se kriminalci poput Šepe kriju iza istih, al eto nešto sam novo naučio :D :D
vaclavha
Posts: 68
Joined: 03 Aug 2012, 13:04

Re: Bosnalijek

Post by vaclavha »

Govorim uopceno. Sasvim sigurno, stranci u najvecoj mjeri se nalaze pod skrbnickim racunima. Mogu i domaca lica, ali je to preskup posao koji mozes mnogo jeftinije raditi na druge nacine.

Stvarno ne znam sto se nalazis uvrijedjen kad ti neko (ko je nekad radio taj posao) kaze kako stvari stoje sa skrbnickim racunima. pozdrav
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

vaclavha wrote: Stvarno ne znam sto se nalazis uvrijedjen kad ti neko (ko je nekad radio taj posao) kaze kako stvari stoje sa skrbnickim racunima. pozdrav
Nisam se uopšte naljutio, naprotiv zahvalan sam jer stvarno nisu mi bili jasni ti skrbnički računi. Žao mi je ako si stekao takav dojam :ugeek: Pozdrav
panzer
Posts: 12110
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Dok ima potražnje ne treba razbijati glavu oko kombinacija u skrbničkim računima. teško je uvijek imati tačan pregled aktivnosti skrbnika ondnosno znati ko stoji iza kojeg i šta su namjere.
Iz firme nema nikakvih saopštenja oko direktora i penzije. Možda čovjek čeka rješenje od PIO a ono se zna razvući na nekoliko mjeseci.
panzer
Posts: 12110
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Danas je u dnevnoj štampi zvanično objavljen konkurs za direktora firme. Biće zanimljivih kandidata.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

panzer wrote:Danas je u dnevnoj štampi zvanično objavljen konkurs za direktora firme. Biće zanimljivih kandidata.
Pitanje: kako mogu izabrati novog direktora ako zadnja skupstina nije upisana i samim time NO nije upisan i potvrđen? Odakle im pravo da odrede ko će biti direktor ili ne?
Last edited by Custos on 02 Sep 2012, 00:35, edited 1 time in total.
Post Reply