Bosnalijek

slavuj
Posts: 1952
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Danima već gledam ove banderaše,po danu na banderama a naveće na TV.Govore nam šta će nam uraditi,ako opet budu izabrani,a niko ne kaže šta su nam do sada sve uradilki.Istina,neki pričaju i o nekim uspjesima koje mi eto ne osjetimo,ne vidimo!Niko ni alučajn o ne spominje sav kriminalkoji su producirali i realizirali!A jedan značajan segment počeo je upravo ovdje,na Bosnalijeku!Nikšić i Sarajlić,SDA i SDP pomogli su da se ovdje,na ovom društ vu uvježba ono što se poslije toga moralo nazvati baš HADENIZACIJA!Ljudi su kupili firmu po cijeni po kojoj su htjeli.Ispod stola,prljavih para ubacili su koliko su htjeli!Svi su to tada samo gledali.Poslije su neke i pozivali da daju izjave o tome.Ja sam razgovarao sa dva tužica.Oba su rekli da će to riježiti,decidno da će podići optužnicu,i do danas,ništa!Poslije se ovaj metod ustalio.Bunjo,Dino i kumoanija prihvatili su to kao zanimanje,kao način da se dođe do novoh odijela.A koje privođenje gori-dolji,isplati se!I A mali dioničari platili su to i na IKB Zenica,i na Fabrici duhana,i na Solani...,i na Enkeru,i ne znam gdje sve ne.Desetine miliona je oprano.Stoine miliona je oteto od dioničara,uključujući i Vladu,i nikom ništa.Niko ni slučaj o ne spominje te ogromne pljačke!A oni i dalje pljačkaju,opljačkano podijel malo sa Hasanom,malo sa onima koji bi ih trebali goniti a vjerovatno dosta toga ode i za ovo TV i banderno predstavljanje!Ovdje se još uvijek ne zna koliko je iz Bosnalijeka ukradenih para otišlo za kupovinu Vladinog paketa dionica a koliko onima iz Vlade koji su omogučili tu kupovinu.Zvanično se zapravo ne zna jesu li ti kupci sa Malte ili možda sa Otoke!Ne zna se ni da li je onu nerspoređenu dobit iz FDS svemočni direktor prvo rasporedio u Belč pa onda sa njom kupio od Novalića opet Vladin paket!I vjerovatno se nikada neće ni saznati!
Oni koji smatraju da su opljačkani,da im je oteto,bilo kroz onaj vladin ili njihov lični dio,trebaju to imati na umu kad budu glasali!
Ttreba bandere shvatiti kao javne potjernice.Znam da je tamo malo onih koji ne zaslužuju potjernicu,ali ih sigurno ima .
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

Pravda za male dioničare!
beka26
Posts: 852
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Bosnalijek

Post by beka26 »

Reiffeisen skrbnički kupovao zadnjih nekoliko dana, sa 1,031 na 1,344 % ...
Naravno sve na 12 KM.
Sabur2
Posts: 1915
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

veliki paket prođe.
ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Boga mi Uzunoviću zubalo jos na mjestu.
panzer
Posts: 12110
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Dobro je pa se još ne koristi novičok.

Stvarno je šteta što se sve ovo dešava jer bi takva farmaceutska firma trebala biti jedno od najboljih opcija na berzi.
slavuj
Posts: 1952
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Zurnal i Avdo malo kasne.Sve je ovo odavno poznato.I Zurnal je izgleda čekao da prođu izbori,da ne bi koga oštetio!svi se trude da se ništa ne promjeni!Vidjeli ste iz one prepiske Direktora FDS sa BAT-om gdje on moli da se proizvodnja brendova FDS ne gasi prije izbora!Nazvao sigurno neko iz orkestra za svadbe i sahrane i tražio da se ne udara baš u sve talambase!
Prve indicije o ovoj konjičkoj vezi dao mi je jedan poznavalac odnosa u BSNL i u Konjicu kada mi je rekao da Uzunovićeva i Nikšićeva majka hodaju zajedno po tehvidima po Konjicu!Ako se sječate neko je tada na Federalnoj TV ispričao onaj stari vic prilagođen ovoj situaciji!Kao konjičanin sretne svog sarajevskog prijatelja pa mu se fali kako je jedan njihov otvorio fabriku lijekova u Sarajevu!Je li sam ili mu je neko pomagao,pita Sarajlija.Pomagao mu onaj naš što je gore glavni,kaže ovaj iz Konjica,ali svejedno jedva.Pa kako je ipak otvorio,navalio ovaj iz Sarajeva.Pajserom,kaže
ovaj iz Konnjica! Ali kvaka je u tome da su tom pajserašu tada pomagali skoro svi!Jer ako se sjećate ,ono famozno autentilno tumačenje kojim je ovim kriminalcima iz KOMVP produžen mandat ndoživotno,u parlamentu Federacije usvojeno je skoro pa jednoglasno.A ti kriminalci su zapravo legalizirali ovo otvaranje fabrike pajserom,upisom njihovog NO u Registar!Glavni zadatak Nikšića je bio da ne predloži kandidate za NO Bosnalijeka u ime vladinog kapitala,i on je to revnosno obavio.Tako je taj gospodin Haden mogao sam da izabere svoj NO! A što se tiče uloge tužiteljkstva ona je tu bila presudna u kontinuitetu!I ja sam tamo u dva navrata ,pred dva tužioca,davao izjavu o svim događanjima oko hadenizacije Bosnalijeka.Oba tužiuoca su mi izrijekom stavili do znanja da će podići krivičnu prijavu,ali neko je to u oba slučaja zaustavio.Jedan tužilac je pripremio prijedlog zaštitne mjere kojom se Hadenu oduzimalo pravo upravljanja po osnovu dionica stečenih krivičnim djelom,ali je tadašnji glavni tužilac Salihović,to odbio potpisati!Ako se sjećate saslušano je petnaestak aktera tog kriminalnog prikupljanja dionica.Među njima i premijer Nikšić!Tresla se gora,rodio se miš!Poslije toga ja sam obimnu dokumentaciju,tešku nekoliko kg,lično predao na Kantonalno tužilaštvo,nadali smo se da će nova tužiteljica Burzić,nešto možda uraditi!Ali opet ništa!Možete samo zamisliti koliko nas je sve ovo koštalo.Parama dioničara neko je morao 'pletiti sve ovo opstrukcije.
A u vezi sa ovom grupom koja se spominje u Žurnalu,to je nastavak te kriminalne rabote.Samo što se Uzunović odvojio od Rusa i sav teret daljnje pljačke prebacio na dioničare Bosnalijeka!Kompletna kriminalna struktura Sarjevskog tržišta vrijednosnih papira,od nekoliko brokera do direktora SASE,bila je uključena u o vu kupovinu dionica u vlasništvu Vlade FBiH.Ovdje cu stati,dosta je za danas!
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Nakon što su ruske kompanije faktički prikupile novac, Haden je preko Sarajevske berze privatizirao dionice koje su do tada bile u vlasništvu Federacije BiH. Tokom procesa privatizacije, federalni premijer je bio današnji lider SDP-a BiH Nermin Nikšić. Nakon što je novcem Bosnalijeka privatiziran Bosnalijek, za člana Nadzornog odbora te sarajevske kompanije imenovan je Bernadin Alagić.
Ovaj novinar nema veze s vezom, vece gluposti odavno nisam procitao. Nije Haden 2012. kupovao drzavne dionice
montypython
Posts: 3944
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

insider wrote:
Nakon što su ruske kompanije faktički prikupile novac, Haden je preko Sarajevske berze privatizirao dionice koje su do tada bile u vlasništvu Federacije BiH. Tokom procesa privatizacije, federalni premijer je bio današnji lider SDP-a BiH Nermin Nikšić. Nakon što je novcem Bosnalijeka privatiziran Bosnalijek, za člana Nadzornog odbora te sarajevske kompanije imenovan je Bernadin Alagić.
Ovaj novinar nema veze s vezom, vece gluposti odavno nisam procitao. Nije Haden 2012. kupovao drzavne dionice
Malo se zbunio, to 2012 i 2013 g nije bila privatizacija nego ona famozna kupovina po "parkiranim" cijenama, praktično mjesecima po 14 KM (kao što su sada parkirane na 12 KM opet vještački) što bi u praksi bilo nemoguće bez malverzacije. Tek 2016 ili 2017 g ne sjećam se više, je bila privatizacija Vladinih 19 %. Cijene su blokirane već ima 6 godina, da nisu bila bi cijena sad min 25 KM po dionici. Čitava je država praktično ogromno kriminalno klupko gdje tzv opozicija nije ništa bolja od vlasti, a vidimo istražuju ih i sude nimalo bolji od njih tužioci i sudije. Pa su našli Lijanovića da se na njemu dokazuju iako je za sve njih on mala maca.
Post Reply