Bosnalijek

panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Izgleda da im se negdje zagubio polugodisnji izvjestaj a niko im to nije javio
brzi
Posts: 2631
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Bosnalijek

Post by brzi »

Zanimljiv ovaj Bosnalijek, svaki finansijski izvještaj ko neka slagalica.
Sad su ko napravili neku dobit od 7 miliona KM ali onda postoji ispravka vrijednosti i otpis potraživanja i to pojede 6 miliona KM.
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

Pa treba i Ruse nekako isplatiti... Rusima svejedno, u novcu ili u robi... Ali lakše je u robi...
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Da ponovo podsjetim na onu skupštinu na kojoj sam postavio pitanje koliko i kako su osigurana potrađivanja Bosnalijeka iz Rusije.E.Dizdar,tada samo član a sada predsjednik Nadzornog odbora,ničim izazvan odgovorio je kako su oni skoro sve naplatili .Kasnije,a evo i sada,se pokazuje da je to zapravo bila laž!Tada član,a inače predsjednik u pričuvi,Nadzornog odbora je svjesno obmanjivao dioničare!I opet ga nema među optuženima.A svrha te laži,obmane,bila je zapravo pribavljanje koristi svome šefu i po svoj prilici glavnom igraču u ovoj pljački dioničara,uključujući i Vladu,Nedimu Uzunoviću!I kada se pogledsa sastav Nadzornog odbora i uprave,prva stvar što mi naum padne je PAJSER!
Tužilaštva i ostali organi gonjenja su upravo legalizirali pajser kao sredstvo,alat,za preuzimanje firmi.Sve ostalo su samo posljedice takvog stava organa gonjenja.A večinu aktera možete vidjeti na bilbordima pred izbore.Nema naravno onih koji to sve plačaju našim,dioiničarskim i uopće parama poreskih obaveznika!Jer i Nikšić,i Sarajlić i ko zna još koliko njih ,obezbjede svoje mandate preko ovakvih direktora i ovakvih predsjednika NO.A mi to plačamo!Mi koji nismo ni sa Malte ni sa Otoke!Mi koji smo te dionice kupili svojim a ne tuđim parama!Nije nikakvo iznenađenja niti promjena to što recimo Čović i Dodik ruše ovu zemlju javno i na sve načine.Oni su jednostavno sljedbenici onih politika koje su zatvarale,ubijale,pljačakle,u ime i za račun svojih sljedbenika.Samo me čudi kako ovi birači ne vide da to isto,samo mnogo perfidnije i u kontinuitetu,rade i ovi njihovi sa predizbornih plakata,i to godinama.Isključivo i samo iz vlastitih ili grupnih interesa kriminalnih organizacije koje se ovdje kriju iza imena stranaka!
Zbog tavih je pajser legaliziran.Hvataći firmi u mslobodnom padu.poput Novalića,samo su sitni izvršioci!Poput onih što su iz debelih zaklona povlačili okidaće na oruđima kojima je rušen ovakj grad i ubijani njegovi građani!Za mene je to potpuno isto!

PS
Vi koji će te mi poslije ovoga slati prijeteće poruke,ne morate to činiti!Smatrajte da sam ih već dobio!
beka26
Posts: 848
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Bosnalijek

Post by beka26 »

Policija će da ih uhvati "kad na vrbi rodi grožđe". A narod (i), samo ih sakupiš i baciš medju njih kost
"vjere, nacije i boje kože" zbog koje će oni da se late za vratove, pa kasnije možeš da pljačkaš koliko hoćeš.
Bela
Posts: 2
Joined: 18 Sep 2018, 00:35

Re: Bosnalijek

Post by Bela »

Sabur2 wrote:
montypython wrote:Je li kome legla dividenda?
jeste, ali ja sam predao papire prije obracuna plata. Odmah prvi dan nakon objave poziva, usput mi.
Pozdrav !Ja sam uložio vrijednosne papire u Bosnalijek,nikad ništa nisam dobio (dividendu)niti kakavo obavještenje. Zanima me gdje ide dividenda ako mi je ne uplate i kako da provjerim bilo šta vezano za moje stanje u Bosnalijek :?:
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Bela wrote:
Sabur2 wrote:
montypython wrote:Je li kome legla dividenda?
jeste, ali ja sam predao papire prije obracuna plata. Odmah prvi dan nakon objave poziva, usput mi.
Pozdrav !Ja sam uložio vrijednosne papire u Bosnalijek,nikad ništa nisam dobio (dividendu)niti kakavo obavještenje. Zanima me gdje ide dividenda ako mi je ne uplate i kako da provjerim bilo šta vezano za moje stanje u Bosnalijek :?:
Prvo, imaš li dionice tj jesi li siguran? Ako da znaj da ti oni (firma) neće slati dividendu bez tvog zahtjeva niti ikakvo obavještenje lično. Kad dijele dividendu nakon javnog obavještenja da dijele pošalješ im zahtjev sa brojem svog računa na koji će ti uplatiti, kopiju lične ili šta već traže. S druge strane ako nisi siguran da uopšte imaš dionice možeš tražiti od registra vr papira spisak koje dionice imaš uz neku manju uplatu, to je tamo iza vječne vatre u Sa. Ako si nekad kupovao ili prodavao dionice može ti i tvoj broker reći koliko i šta imaš. Ako imaš dionice otprije a nisi dobijao dividendu zatraži i prethodne.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Naravno možeš zvati i Bosnalijek, finansije, računovodstvo, neko se tamo time bavi ko će ti znati reći, oni imaju spisak onih koji su bili dioničari na dan za isplatu dividende, pa će znati jesi li i ti među njima. Šta rade sa nepodignutim div ne bih znao ali pretpostavljam da to ne zastarjeva neko vijeme.
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Mislim 3 godine da se čeka.
RVP sa ličnom kartom i to je prvi korak, jer nisam siguran da će ti u bsnl biti spremni dati informaciju ako dođeš kao blećak.
Naravno možeš probati jer je to besplatno. isprintaj na jedan list papira transakcijski broj računa, ime prezime, matični broj. Priloži kopiju LK, sve zajedno predaj na protokol, zatrazi i ranije dividende i usput pitaj mozes li saznati koliko imas dionica.
Ako ti to ne budu htjeli reći, onda RVP, mislim 8 maraka da te dodje izvod.

BTW. interes raste. Prodaja se povlači.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Sabur2 wrote:.....
BTW. interes raste. Prodaja se povlači.
I po tome se vidi koliko su ovi fiksirani kursevi nerealni. Drži se mjesecima vještački na 12 a čim neko hoće da kupi po 20 feninga više, nestadoše maltene svi prodajni nalozi do 13, osim siće. Ovako je na skoro svim emitentima. Da daš sutra punudu na kupnju po 13 ne bi prekosutra bilo prodajnih do 14.
Post Reply