Bosnalijek

slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

E baš se čovjek ne može ni okupati a da mu ne prisjedne.Nisam bio na toj skupštini jer još uvijek,kao svaka prosječna ovdašnja budala,povjerovao jednom iz te družine koji mi ovu odluku o emisiji dionica za zaposlene,nije ni spomenuo kada mi je govorio šta je na dnevnom redu.No,nije kasno da se njom pozabavim.Mislim da neće proći!
A i ona je dokaz da se ovi sa Malte pripremaju za situaciji nakon podizanja optužnice i donošenje mjere zaštite u vidu zabrane upravljanja na osnovu dionica kupljenih novcem iz krivičnog djela!U tom slučaju večinski vlasnik bi bio Haden.Ili onaj ko bi upravljao tim blokiranim dionicama!
Ovje moram podsjetiti na dogadjanja na skupštini prije koju godinu kada mi je na pitanje kako je obezbjedjeno potraživanje od oko 40 miliona iz Rusije,ničim izazvan odgovorio sadačnji predsjednik NO Edin Dizdar,kako je sve pokriveno garancijama banaka i da nema govora ne nekom gubitku na tom poslu!Vidim da je čovjek tada govorio istinu!Oni ne samo da nisu izgubili,nego su dobili!A ako se ispostavi da je ovaj sadašnji predsjednik jedan od informatora,onda smo svi skupa najebali!Eto nam njega opet na čelo!
Čini se da oni nisu još popravili odnose sa Hadenom,jer sve ovo oko ove pljačke nisu mogli saznati bez pomoći Rusije.
Dobro su ovo u Zurnalu podsjetili da je pri hadenizaciji glavni pokrovitelj bio Nikšić,a iz SDA A.Sarajlić.Toliko da se zna pred izbore!
Glavno pitanje sada je kako sačuvati Bosnalijek.Već pomenuta mjera zaštite morale bi biti donesena već koliko sutra.A to bi značilo i promjenu NO.To bi onemogučilo i ovu emisiju dionica za zaposlene.Oni bi konačno morali shvatiti da su te dionice samo istrument u rukama uprave,naručito tada kad više ne bude novca za dividende!Na potezu su Tužilaštvo i sud!I da ne bude da nisu o tome znali!
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Ovdje bas svi lopovi: radnici, vlast, opozicija, vlast kad ode u opoziciju, opozicija kad dodje na vlast, uprava, nadzorni, odbor za reviziju, sudije, tužioci, policija, hitna. Jedino izgleda se jos drze vatrogasci i Slavuj. Dajte gosp. Slavuj, zavucite i vi ruke u narodnu kasu, pa nemoguce je da se jedino vi bez oraha. Pa sta je ovo ljudi? Ovi kradu ko narkomani u krizi, u po bijela dana i pred svima!!!
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Moj ummete,tako se organizator nekakvih priredbi obračao vjernicima uoči Ramazana.Ummet inače znači zajenica,u ovom kontekstu zajednica vjernika!Siguran sam da večina ovo zna,ali ja sam morao provjeriti!Nisam imao savjetnika,poput ovog sa ovog foruma,pa da me posavjetuje,kao recimo Bakirom Mahmutović,ili tako nekako,koji je prije toga debelo opelješio FDS kroz izgradnju Hotela na Bojani u Srebrenici.Ili recimo poput Brankovića,koji je poslan u Sarajevo osiguranje sa zadatkom da ga taslimi jednom vlastima bliskom tajkunu,ili recimo poput onih preko nekoliko savjetnika Lidije Bradare,HDZ ove heroine koja te savjetnike tek povremeno vidi na porodičnim slavama ili na izboru najboljeg kosca na Kupreškom polju!I ima takvih savjetnika koliko hočete.Baš bih bvolio znati koliko ih stvarno plača ovaj narod,odnosno narodi i ostasli!
A ovog našeg sa foruma,plačaju kroz članstva u Nadzornim odborima,od SASE do tamo neke propale firme u Krajini!Ali čovjek to zaradi!Jutros su ga probudili nalogodavci i dobro naružili zašto šuti,zašto ne miće ovu temu Bosnalijek sa vrha stranice Foruma.Jer onaj opet nešto sere!Onaj što od početka tvrdi da se na Ilidžu može stici i tramvajem preko Malte.Pa šta da pišem,pita bunovan Savjetnik!Piši šta hoćeš čovječe!Ako nemaš nikakvih argumenata kontra toj tramvajskoj pruzi ,onda napiši ,recimo da u Banovićima ima rudnik uglja.Ma znamo da to ljudi znaju još iz vremena kada su taj ugalj nabavljali preko sindikata,ali vašno je čovjeće da se ta tema ,Bosnalijek,ne šepuri na vrhu stranice.Ljudi to onda i čitaju!
I savjetnik se prihvatio posla.koji radi već nekoliko godina.Još od vremena kada sam ja naivno mislio kako se on samnom eto bori protiv kriminala u Bosnalijeku a ne za to da tamo udju drugi kriminalci!
I ne vidim to samo ja,moj ummete,i nisam samo ja ,kako ti kažeš bez oraha u dđepu,ima tih koliko hoćeš.Ja se nadam da će to ovi kriminalci,makar bili i samo savjetnici,jednoga dana debelo iskusiti.A do tada važno je i ovo:Definitivno se zna da se na Ilidžu ide preko te njihove Malte!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

Hazarder i narcisoid Uzunović ide do kraja. Želi preuzeti Bosnalijek parama kompanije, odnosno dioničata. U tom kontekstu je i podjela dionica radnicima. Sve je to u konačnici njegovo. Opasan mangup. Hrabar i odlučan. I beskrupulozan. Sa dobrim šansama za uspjeh u ovom društvu bezakonja i opće korupcije.
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Ne razumijem u čemu je problem ako sam postavio post o RMU Banovići jer sam prenio samo današnju vijest sa portala Indikator.ba.Drugo je ovaj forum shvatam da na njemu treba razmjenjivati sve informacije koje se tiču svih kompanija u BiH,a najviše dioničkih društava,dešavanja kod istih i tome slično.Niko me nije probudio jer imam puno uloženog novca u Bosnalijeku za koji se brinem kao i mnogi na ovom portalu.Ja ne pišem samo o jednoj kompaniji već o najmanje desetak u kojima imam dionice.Nisam nikoga preskakao,niti mi je namjera da se sa bilo kim preskaćem,a prije mog posta o RMU Banovići je bila tema Elektroprivreda(postavio "brzi").Zar je ZLO ako "Shabab","Panzer",Ummet","Brzi" ili bilo ko drugi postavi neki post poslije "slavuja".Meni lično nije namjera da skidam bilo koga,već jednostavno smatram da treba pisati o svakoj dionici,a ne samo o 2-3 dionice.Ja iskreno cijenim svako informaciju koju dobijem na ovom forumu,a trudim se da sve što saznam podijelim sa drugima.Ne pripadam ni desnim ni lijevim,imam svoj pravac i njega se držim.Ja ne upravljam sa tuđim novcem već iskljućivo sa novcem moje porodice.Što se tiče pisanja Žurnala o Bosnalijeku i podignutim prijavama Tužilaštvu BiH protiv odgovornih osoba niti ja," slavuj","Shabab","Panzer",Ummet","Brzi" ili bilo ko drugi sa ovog foruma na to ne možemo uticati.Na kraju iz poštovanja prema godinama koje ima gosp."slavuj"(može mi biti otac)suzdržao bih se od daljnjih komentara.Kako napisa Meša Selimović ‎"Pogrešni koraci su isto toliko važni kao i ispravni, ponekad čak i važniji."
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

Kriminal je u svojoj suštini destruktivan. Ne postoji društveno koristan kriminal. Glavna odlika kriminalca jeste premisa cilj opravdava sredstvo. Tolerisati kriminal šutnjom i autocenzurom zločin je prema sebi i narednim generacijama. To vidimo na primjeru FDS. Nakon više od stotinu godina ugašena je duhanska industrija u Sarajevu. Novalić kao mali lopov, radi ono što od njega očekuju veliki lopovi iz sjene, kriminalizira društvo. To se radi decenijama. Bosnalijek u fazi Uzunović je samo nova epizoda. Niko ne treba da očekuje sretan epilog za Bosnalijek.
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Shahab wrote:Kriminal je u svojoj suštini destruktivan. Ne postoji društveno koristan kriminal. Glavna odlika kriminalca jeste premisa cilj opravdava sredstvo. Tolerisati kriminal šutnjom i autocenzurom zločin je prema sebi i narednim generacijama. To vidimo na primjeru FDS. Nakon više od stotinu godina ugašena je duhanska industrija u Sarajevu. Novalić kao mali lopov, radi ono što od njega očekuju veliki lopovi iz sjene, kriminalizira društvo. To se radi decenijama. Bosnalijek u fazi Uzunović je samo nova epizoda. Samo niko ne treba da očekuje sretan epilog za Bosnalijek.
Ovo je sve što i ja mogu reći kao odgovor i ovom savjetniku,koji me eto malo ko pripazi zbog mojih godina!
Sigurno još treba dodati i to da je kriminalna rabota kada koristiš tuđi kriminal radi vlastite koristi.Ni za to nema nikakvog opravdanja.
Jer da nije bilo onih koji su onako revnosno provodili hadenizaciju za koji procenat isplačene razlike,ne bi danas bilo ni Hadena,ni Malte u Jukićevoj!
A svi oni ostali su zapisani kao učesnici transakcija dionicama Bosnalijeka u to doba!Danas kupiš po 14 a sutra prodaš po 13,i tako svaki dan!Jedan redovni prvosafaš na svakoj djumi kaže da je to radio iz inata anamo njima!
Najopasnija posljedica svega toga je totalno uništenje tržišta vrijednosnih papira.A uništili su ga baš oni koji od njega žive,bilo kao brokeri,savjetnici u brokerskim kućama,članovi uprave SASE ,članovi KOMVP,ili jednostavno kao mali investitori,dioničari!
Samo još da podsjetim da je malo iza toga po tom modelu odrađena i IKB Zenica,FDS kao najveća poslijeratna pljačka,a u tijeku je hadžijski rad sa Solanom i još nekoliko društava.Pljačka fondova je u svemu tome dobar izvor tih tuđih para kojima operišu ove dobričine.Pa samo u posljednu godinu dana su iz fonda BIG izvukli u korist ove kriminalne družine,više od 5 miliona km.I neka niko ne očekuje da tek tako može u tome nekažnjeno učestvovati!
I nije tačno da se na sve to ne može utjecati!
Ovaj vrli Savjetnik dobro zna da je u nalozima za privođenje nekih njegovih pajdaša doslovice pisalo da se privode po prijavama nekoliko dioničara,imenom i prezimenom navedeno kojih!Pa i to je dovoljno,sad za sad !
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Jesu li ispali više Uzunoviću oni zubi što ih je ugradio ? Samo i samo kod nas možeš parama kompanije kupiti kompaniju pred očima SIPA-e, OSA-e, FMUP-a, MUP KS-a, Armije BIH, AID-a (šala).
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Je li kome legla dividenda?
Sabur2
Posts: 1887
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

montypython wrote:Je li kome legla dividenda?
jeste, ali ja sam predao papire prije obracuna plata. Odmah prvi dan nakon objave poziva, usput mi.
Post Reply