Bosnalijek

insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Ovo je veoma interesantan forum al najinteresatniji mi je SLAVUJ. On zna vecinu informacija i prije drugih (npr. desi se danas transakcija na berzi i on odmah zna ko je kupio a ko prodao) ocito ima dobre veze s brokerima, jer drugacije ne moze znati to sto zna.

Al meni nikako nije jasno sto imenom i prezimenom (nazivom firme) ne kaze javno ko je kupio Bosnalijek od drzave i ko je uspio Ruse istjerati (znamo na koji nacin i kako je kompenzirano)?????????????

Zna kupca(e) sigurno, zna da su domaci i sl.


ALi zasto suti???????

I takodje zasto nam ne kaze ko je bila druga kupovna strana koja nije uspjela da kupi drzavni dio zbog VGT brokera?
Sabur2
Posts: 1881
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

O ovom se zaista ne priča. Slavuj nije anoniman kao većina nas i ne može baš svašta ni reći.

Tačno je da sve nas zanima ko je bio poražena strana na aukciji.
A pobjednici su jasni. Vidjelo se to po NO. Dakle pobjednik uzme 20% dionica. n ne mijenja članove NO, a NO odobri dokapitalizaciju koja ide njemu u prilog.
Dakle kupci jesu oni koji stvarno upravljaju Bosnalijekom i koji (su) upravljaju (li) ruskim kapitalom.
A kako i čijim novcem, objašnjeno je već ovdje i tužilaštvo ima te spise.
Sad, obzirom da je pravna država ovdje potpuno poražena, to što postoje fajle i predmeti, ne znači više ništa.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Kupac(ci) jesu povezani sa sadasnjom Upravom to je tacno. Sadasnja uprava ih je okupila. Nije jednostavno naci tolike milione. Ali sam nacin izvedbe okupljanja, kupovine, VGT brokera je za filmskog scenarija. A svi o tome sute.


Cudno.

U ovoj situaciji se desilo nesto sto nikad nije na nasem trzistu ali nijedne, bas nijedne informacije o tome nema.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Sazivanje Skupštine društva “Bosnalijek” d.d. Sarajevo29.5.2018 13:09:02

Saziva se Skupština društva “Bosnalijek” d.d. Sarajevo za 20.06.2018. godine (srijeda), sa početkom u 12:00 sati, u prostorijama društva u Sarajevu, ul. Jukićeva 53

Za skupštinu je predviđen slijedeći Dnevni red:

1. Izbor radnih tijela skupštine

2. Odluka o usvajanju godišnjeg izvještaja o poslovanju društva za 2017. godinu, koji uključuje finansijski izvještaj I izvještaj revizora, nadzornog odbora i odbora za reviziju

3. Odluka o raspodjeli dobiti iz 2017 godine

4. Odluka o isplati dividende za 2017 godinu

5. Izbor vanjskog revizora za 2018 godinu

6. Razrješenje odbra za reviziju

7. Izbor odbora za reviziju

8. Izvještaj NO o prodaji vlastitih dionica

29.05.2018.e
montypython
Posts: 3930
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Zna li neko kolika je dividenda predložena?
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

insider wrote:Ovo je veoma interesantan forum al najinteresatniji mi je SLAVUJ. On zna vecinu informacija i prije drugih (npr. desi se danas transakcija na berzi i on odmah zna ko je kupio a ko prodao) ocito ima dobre veze s brokerima, jer drugacije ne moze znati to sto zna.

Al meni nikako nije jasno sto imenom i prezimenom (nazivom firme) ne kaze javno ko je kupio Bosnalijek od drzave i ko je uspio Ruse istjerati (znamo na koji nacin i kako je kompenzirano)?????????????

Zna kupca(e) sigurno, zna da su domaci i sl.


ALi zasto suti???????

I takodje zasto nam ne kaze ko je bila druga kupovna strana koja nije uspjela da kupi drzavni dio zbog VGT brokera?

Nema se tu još puno reći.U ostalom i zabranjeno je javno objavljivati tuđe osobne podatke!
Osim toga u dokumentaciji koja je predata Tužilaštvima nakon hadenizacije Bosnalijeka,bile su čak i kopija ličnih dokumenata ljudi upletenih u to!Bili su detaljni podatci bračnog para penzionera iz Irske koji su bili nominalni vlasnici Hadena.I nikom ništa.
Ja sam davao izjave dvojici tužilaca .Oba su mi izrijekom kazali da će to završiti.Oba su maknuta sa tog predmeta!
Možete misliti koliko nas je to koštalo!
Ova događanja oko FDS su također posljedice pokroviteljstva vlasti nad kriminalom,sve do samih vrhova!
U slučaju jednog od nekolkio predmeta oko kriminala u FDS,rečeno mi je da je pitanje dana kada će biti podignuta optužnica.To mi je rečeno prije dvije godine!
Ne bih se začudio da ja budem prvi koji će biti optužen,jer ,kako reće Sabur,svi znaju ko ovo piše!
Zamislite samo koliko je trebalo argumenata da se organizuje ,i to iz treći put,ona farsa od Skupštine na kojoj je uveden doživotni mandat za ove iz Komisije za vrijednosne papire,koji su zapravo uzrok ovog nemjerljivog kriminala!Naravno sve u saradnji sa aktualnim vlastima.Dakle sve se zna,ali nema koristi.Kriminalci ovdje definitivno imaju svoju državu!Pored političara u izvršnoj i zakonodavnoj vlasti,tužilaštva i sudstva su im glavni oslonci.
A što se tiče ove prodaje vladinih dionica Bosnalijeka,drugog kupca nije ni bilo!Oba kupovna naloga su izdata od iste skupine!Oni su se bojali trečeg pa su kroz dva kupovna naloga obezbjedili mogučnost da pokrivaju četredeset postotno povečanbje cijene.Broker iz VGT se ponašao po instrukciji,i nije on ništa pogriješio!Sve je bilo samo predstava za javnost!Svi,baš svi,bili su upregnuti da to kupi onaj ko je i kupio!Oba naloga su dakle bili ili sa Malte ili sa neke druge stanice!
Na kraju da se zbog uposlenih u Bosnalijeku,vratimo radnicima FDS.Oni su sve ovo mogli spriječiti 2008.godine,tada sam ja prvi put bio na skupštini FDS i odmah izložen njihovim čoporativnim napadima!Na žalost,sad je kasno za njih.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

slavuj wrote:
insider wrote:Ovo je veoma interesantan forum al najinteresatniji mi je SLAVUJ. On zna vecinu informacija i prije drugih (npr. desi se danas transakcija na berzi i on odmah zna ko je kupio a ko prodao) ocito ima dobre veze s brokerima, jer drugacije ne moze znati to sto zna.

Al meni nikako nije jasno sto imenom i prezimenom (nazivom firme) ne kaze javno ko je kupio Bosnalijek od drzave i ko je uspio Ruse istjerati (znamo na koji nacin i kako je kompenzirano)?????????????

Zna kupca(e) sigurno, zna da su domaci i sl.


ALi zasto suti???????

I takodje zasto nam ne kaze ko je bila druga kupovna strana koja nije uspjela da kupi drzavni dio zbog VGT brokera?

Nema se tu još puno reći.U ostalom i zabranjeno je javno objavljivati tuđe osobne podatke!
Osim toga u dokumentaciji koja je predata Tužilaštvima nakon hadenizacije Bosnalijeka,bile su čak i kopija ličnih dokumenata ljudi upletenih u to!Bili su detaljni podatci bračnog para penzionera iz Irske koji su bili nominalni vlasnici Hadena.I nikom ništa.
Ja sam davao izjave dvojici tužilaca .Oba su mi izrijekom kazali da će to završiti.Oba su maknuta sa tog predmeta!
Možete misliti koliko nas je to koštalo!
Ova događanja oko FDS su također posljedice pokroviteljstva vlasti nad kriminalom,sve do samih vrhova!
U slučaju jednog od nekolkio predmeta oko kriminala u FDS,rečeno mi je da je pitanje dana kada će biti podignuta optužnica.To mi je rečeno prije dvije godine!
Ne bih se začudio da ja budem prvi koji će biti optužen,jer ,kako reće Sabur,svi znaju ko ovo piše!
Zamislite samo koliko je trebalo argumenata da se organizuje ,i to iz treći put,ona farsa od Skupštine na kojoj je uveden doživotni mandat za ove iz Komisije za vrijednosne papire,koji su zapravo uzrok ovog nemjerljivog kriminala!Naravno sve u saradnji sa aktualnim vlastima.Dakle sve se zna,ali nema koristi.Kriminalci ovdje definitivno imaju svoju državu!Pored političara u izvršnoj i zakonodavnoj vlasti,tužilaštva i sudstva su im glavni oslonci.
A što se tiče ove prodaje vladinih dionica Bosnalijeka,drugog kupca nije ni bilo!Oba kupovna naloga su izdata od iste skupine!Oni su se bojali trečeg pa su kroz dva kupovna naloga obezbjedili mogučnost da pokrivaju četredeset postotno povečanbje cijene.Broker iz VGT se ponašao po instrukciji,i nije on ništa pogriješio!Sve je bilo samo predstava za javnost!Svi,baš svi,bili su upregnuti da to kupi onaj ko je i kupio!Oba naloga su dakle bili ili sa Malte ili sa neke druge stanice!
Na kraju da se zbog uposlenih u Bosnalijeku,vratimo radnicima FDS.Oni su sve ovo mogli spriječiti 2008.godine,tada sam ja prvi put bio na skupštini FDS i odmah izložen njihovim čoporativnim napadima!Na žalost,sad je kasno za njih.
Grijesis Slavuj, bio je drugi kupac....mnogo si pogrijesio oko toga....bio je drugi kupac ali ne po volji onih koji upravljaju Bosnalijekom.

Pa jedva su skupili novce neophodne za kupovinu a naucna fantastika je da su imali na raspolaganju dupli iznos ako je sve jedan kupac kako pogresno tvrdis.
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Moguče je da griješim,ali sve ono što ja znam upučuje na ovakvu tvrdnju!
A ako je i postojao drugi kupac,zašto ništa nije poduzeo nakon završene aukcije!I gdje je on sada?Pitanje večinskog vlasnika Bosnalijeka još uvijek je otvoreno,sve dok su u njemu Haden i Libija!Cijena koju je taj drugi tada ponudio,i po kojoj su prodate dionice Vladse,više od trideset posto je veća od one po kojoj se već dugo trguje.I moguće je po toj ili nešto većoj cijeni prikupiti dosta dionica.
Istina,postoji i mogučnost da je i gospodin Haden sa Malte,ali to je malo vjerovatno!Mošda to nekad i saznamo!
A što se tiče obezbjeđenja para za dva kupovna naloga,to je bio najmanji problem.Znalo se da je nemoguće potrošiti na osnovu obadva naloga.I svaka banka će nešto zaraditi pokrivanjem istog iznosa na drugom kupovnom nalogu!
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Bile su 2 banke jer su bile i 2 brokerske kuce u pitanju tako da ne vjerujem da je moguce izvrsiti pokrivanje.

A Haden ko Haden, vidis da je islo prebijanje s ruskim dugom, tako da sadasnji vlasnici imaju apsolutnu vecinu 50,48% (bas cudno da je emisija dionica bila na toliki iznos da se tamam dodje do 50% i kusur dionica. Tako da drugi kupac vise nema ni teoretske sanse da bilo sta uradi
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

zna li se kolika je dividenda
Post Reply