Bosnalijek

montypython
Posts: 3930
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Ili neko nabacuje nekome dionice pred isplatu dividende da taj drugi ubere kajmak a ne prodavčeva firma ili fond. Jedno je sigurno, niko pri zdravoj pameti ne bi prodao po ovoj cijeni i to nakon uspješne godine, povećanih prihoda i dobiti. Gledano (ekonomskom) logikom, ali naravno u nas uvijek ima skrivenih motiva.
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ne trebate se sikirati,ovo je prebacivanje iz lijevog u desni džep! A džepovi na istom kaaputu!Nije nikakva trgovina!
beka26
Posts: 845
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Bosnalijek

Post by beka26 »

Moje mišljenje je nikako ne prodavati po ovim cijenama, a kad obore cijene kupujte. (nestat će i fondovima dionica)
montypython
Posts: 3930
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

beka26 wrote:Moje mišljenje je nikako ne prodavati po ovim cijenama, a kad obore cijene kupujte. (nestat će i fondovima dionica)
Pa evo su oborene teško da može niže, i to odavno. Samo ne vidim da se nešto kupuje. Po običaju svi će navaliti na kupnju tek nakon što naraste prvih 50%.
panzer
Posts: 12068
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Dobro ispeglaše ovaj izvještaj. Otpisa 15 miliona KM.
brzi
Posts: 2609
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Bosnalijek

Post by brzi »

Da im finansijski izvještaji izgledaju normalnije, ja bi rado kupio i na 12 KM,.. ali kad vidim ovu gimnastiku i stanje gotovine, prođe me želja,..
Sabur2
Posts: 1881
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Po svemu sudeći teško da će biti pojačanja dividende.
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Prihodi u 2017.godini veći za 18.225.000 KM u odnosu na 2016.godinu.Troškovi jesu u porastu,ali je to kod svih kompanija izraženo(vjerovatno zbog poskupljenja energenata prošle godine).Treba imati na umu da su prošle godine otvorili pogon za kontrolu lijekova,a da ove godine otvaraju još jedan proizvodni pogon koji se nalazi u krugu kompanije(građevinski radovi gotovi,nabavlja se oprema).Nisu povećavali broj uposlenih(čak je smanjen),cijena dionice je stabilna i kreće se u prosjeku 11,50 KM po dionici.Ja lično mislim(NAŠA ŽELJA) da će dividenda biti nešto veća možda između 0,60-0,70 KM po dionici.Ono što je meni bitno je da prihodi rastu,otvaraju se novi proizvodni pogoni,povećava se prodaja proizvoda na inostranim tržištima i na kraju cijena dionice stabilna.Mislim da će veoma brzo biti objavljen poziv za skupštinu(prošle godine održana 03.06.).
Sabur2
Posts: 1881
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

slavuj wrote:Ne trebate se sikirati,ovo je prebacivanje iz lijevog u desni džep! A džepovi na istom kaaputu!Nije nikakva trgovina!
Da, ovo se SN reorganizovao.
Ali sad vidimo da je konstantno kupovao. Sa nekadašnjih 1%, dogurao na 2,54%.
Jel i on dio (su)vlasničke halke ili se samo šlepa?
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Skenderagić od svoje firme otkupio udio u Bosnalijeku 0
BY BIZNISINFO ON 22/05/2018 KOMPANIJE
Na Sarajevskoj berzi je 9. maja ove godine obavljena je prilično velika trgovina dionicama kompanije Bosnalijek u vrijednosti od oko 1,5 miliona maraka. Nakon te trgovine mnogi su postavljali pitanje ko je preuzeo paket dionica.



S obzirom na ukupan broj dionica Bosnalijeka, kupljeni paket predstavlja tek oko 1,5 posto vlasništva, ali je posao značajan jer je riječ o velikoj kompaniji.

Prema saznanjima BiznisInfa, dionice je kupio Nijaz Skenderagić, koji je time svoj udio u Bosnalijeku povećao s 0,93 posto na 2,45 posto.

No, paket dionica prodala je kompanija SMC koja je, prema sudskom registru kompanija, u Skenderagićevom vlasništvu, što znači da je vlasništvo nad paketom dionica praktično ostalo u istim rukama.
Post Reply