Energoinvest

sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Procjerio sam za penale. To je dezinformacija.
Takodjer imam potvrdu da su place redovne.
E sada. Neke ugovore prikazuju 10 puta manjima nego sto jesu. To je posao za SIPA. U pitanju je Alzir.
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Novi menadzmet Energoinvesta zeli da se otrgne od politike. To je zapoceo Cengic, ali ovi bukvalno ratujuju.
To sto su zatekli od prije...
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

Gdje si provjeravao za plate? Jesi pitao koja se čeka?
Penali još nisu sjeli, sačekaj samo da isteknu rokovi.
Ili nemoj meni vjerovati. Radi po svom.
sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Sabur2 wrote:Gdje si provjeravao za plate? Jesi pitao koja se čeka?
Penali još nisu sjeli, sačekaj samo da isteknu rokovi.
Ili nemoj meni vjerovati. Radi po svom.
Radicu po svom, a SDA nece 100% opljackati Energoinvest.
Ne vrijedi im.
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
montypython
Posts: 3952
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Malo sam im pogledao web stranicu da vidim imaju li listu projekata u toku, nešto kao ovo: http://www.energoinvest.com/pdf/project ... s.2016.pdf
ali svježije. Nisam našao, čak i ovo je sa interneta a ne s njihove stranice, ili ja ne mogu naći aktualizovanu listu. Moram priznati stranica im je zapuštena i staromodna, bar za jednu kompaniju takvog prometa i referenci i onu koja želi privući investitore i dokazati se. Ovo kao da je pravio neku na Spectrumu ili Commodore 64 prije 30 godina. Čak imaju nekavu listu/link gdje piše ongoing projects što bi značilo "u toku" da bi se ispostavilo da se radi o završenim projektima. Da li u kompaniji koja bi trebala biti trust mozgova ne znaju engleski ili tu niko nije zavirio mjesecima da ažurura (ili oboje) ne znam ali znam da ima ćevabdžinica sa boljom prezentacijom.
Čak i sa redukovanim brojem zaposlenih, 400 ljudi treba imati jako puno tekućih/ugovorenih poslova pa me zanima je li to stvarno tolika misterija da se ne može znati gdje i šta trenutno ENISR radi u zemlji i inostranstvu. Ako stvarno nisu započeli ono u Tanzaniji i nemaju ništa osim onog što im je u rubrici vijesti a to je par trafo stanica u Alžiru onda se slažem da nije dobro. Ako pak imaju dovoljno posla onda svakako trebaju poraditi na prezentaciji i transparentnosti.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Energoinvest

Post by proleter »

Zbog ovakvih je cijena dionice 1 KM :
http://www.biznisinfo.ba/bivsi-direktor ... ove-pumpe/
ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Energoinvest

Post by ummet »

I sad ti njega ganjaj po sudovima 20 godina, a pumpe će 10 puta promijeniti vlasnika. I opet pojeo vuk magarca. Tako je sa svim firmama. Uđeš, opljačkaš, prodaš. I onda nek te gone 20 godina.
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

proleter wrote:Zbog ovakvih je cijena dionice 1 KM :
http://www.biznisinfo.ba/bivsi-direktor ... ove-pumpe/
Ne branim nikog, ali zar ugovore ne piše pravna služba?
panzer
Posts: 12123
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

I dajte sad zakljucak.

Da li bi naplata potrazivanja iz Iracke sjeverne pokrajine bila dovoljna da promijeni poslovnu situaciju?
montypython
Posts: 3952
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

panzer wrote:I dajte sad zakljucak.

Da li bi naplata potrazivanja iz Iracke sjeverne pokrajine bila dovoljna da promijeni poslovnu situaciju?
Pošto se radi o mislim o nekih 10 m dolara (bez kamata) po meni moglo bi jako poboljšati situaciju, isplatiti sve zaostale plate, dovesti nove stručnjake ako treba i još štošta. AKO nova uprava ima dobre namjere. S tom neisplatom prije nekoliko godina su i počeli problemi likvidnosti.
A zašto, je li ima nekih novih informacija tu, možda misliš na ove završne operacije za oslobađanje Mosula.
Post Reply