Bosnalijek

brzi
Posts: 2633
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Bosnalijek

Post by brzi »

Koja dividenda ? Ja je nisam dobio. Možda zato što sam Vladi dao punomoć za zastupanje. :lol:
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Custos wrote:Tema mrtva vec nekoliko dana, znaci li to da su svi zadovoljni dividendama i raspletom situacije ili se nesto valja iza brda?
Valja se. Vjerujem da će u septembru biti najvatrenije.
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

brzi wrote:Koja dividenda ? Ja je nisam dobio. Možda zato što sam Vladi dao punomoć za zastupanje. :lol:
Dividende nisu još svi dobili i vjerovatno će se malo pričekati do isteka zakonskog roka, ili do neke nove odluke. ;)
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Nisam ni ja dobio, međutim zvao sam u Bosnalijek, kažu da su šefovi koji potpisuju isplate na odmoru te da bi ista mogla biti početkom narednog mjeseca, to je luda kuća...
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Do mene su dosle informacije da se u Bosnalijeku događaju stvari koje pokazuju da Edo gubi kompas i da je poceo panicno da djeluje.
Svi koji mu nisu dali punomoc dobili su raskid ugovora ili novi mnogo nepovoljniji na potpis sa platom TRI PUTA manjom!!!
Kazu da je bilo i fizickih prijetnji neposlusnim.

Uz to MVP Lagumdžija je navodno dogovorio sa Libijskom vladom da na skupštini ubuduće podržava Vladu FBiH.

Ako se ovo ovako okrene, a hoće, vjerujem da će ubrzo početi da se mijenjaju dresovi i kod predstavnika fondova.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Sabur2 wrote:Do mene su dosle informacije da se u Bosnalijeku događaju stvari koje pokazuju da Edo gubi kompas i da je poceo panicno da djeluje.
Svi koji mu nisu dali punomoc dobili su raskid ugovora ili novi mnogo nepovoljniji na potpis sa platom TRI PUTA manjom!!!
Kazu da je bilo i fizickih prijetnji neposlusnim.

Uz to MVP Lagumdžija je navodno dogovorio sa Libijskom vladom da na skupštini ubuduće podržava Vladu FBiH.

Ako se ovo ovako okrene, a hoće, vjerujem da će ubrzo početi da se mijenjaju dresovi i kod predstavnika fondova.
Je li moguće da dionica skače sami iz ovih razloga?
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Razloge treba traziti u onome sto se ocekuje nakon istjerivanja bande iz firme.
Mislim da cemo biti zadovoljni i kratkorocno i u nekom srednjem roku.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Ja mislim da je procurila neka info. od Komisije za vrijednosne papire, ovolike količine kupuje neko ko ima info sa izvora. Kakvi otkazi i promjene ugovora zaposlenim kad su svi dali punomoći.
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Investitor wrote:Ja mislim da je procurila neka info. od Komisije za vrijednosne papire, ovolike količine kupuje neko ko ima info sa izvora. Kakvi otkazi i promjene ugovora zaposlenim kad su svi dali punomoći.
Naravno da je to kljucna informacija, ali ja sam govorio o posljedicama te informacije i situaciji u firmi.
Dakle, NISU SVI dali punomoci Arslanagicu. Jedan dio, uglavnom ljudi kojima je njihovo vlastito znanje i integritet glavni kapital, nije mu dao punomoci.
Ovo o cemu sam govorio u prethodnom postu je opis ponasanja ranjene zvijeri, a naravno da zbog toga ne raste dionica, ali i jedno i drugo imaju zajednicki uzrok.
brzi
Posts: 2633
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Bosnalijek

Post by brzi »

Ako se sjetimo da je tržište lijekova BiH vrijedno preko 500 miliona KM i da je Bosnalijek kao najveća i najstarija farmaceutska kuća uzimao samo 10% kolača sve tvrdnje uprave i nadzornog odbora o uspješnoj firmi padaju u vodu.
Mislim da bi Bosnalijek sa dobrom upravom realno trebao uzeti 15 do 20 % kolača što i nije neostvarivo.
Dakle promet bi sa postojećom infrastrukturom trebao biti između 150 i 200 miliona maraka i dobit bar 15 do 20 miliona.
Post Reply