Bosnalijek

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

panzer wrote:Jedina je prednost što ne urušavaju firmu prilikom tih svojih malverzacija odnosno trude se da poslovanje bude dobro. A sebi namire jedan dio zarade.
Tako da se nadati da će treća postava biti kako treba.
Ko će vratiti obećane pare rusima? neka im je bog na pomoći.
panzer
Posts: 12068
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Neka prodaju dionice.
Sad kad imaš ovakvu prijavu, bilo bi logično uvesti vanrednu upravu odnosno onemogućiti glavnom direktoru pristup računima firme. Iako je predmet tek otišao do tužilaštva, u pitanju je finansijski kriminal koji i u narednim sedmicama može uticati na finansijsko stanje u firmi.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Od sada nema mirno spavanja, svako jutro oko 6 sati mogu ocekivati da im neko zakuca na vrata.
panzer
Posts: 12068
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Pa bilo bi logično. Uhapsiše dirigenta za manje pare a ovdje su pitanju veći iznosi.
nane
Posts: 264
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Vec je pocelo prebacivanje dionica
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

slavuj wrote:Kažu da su ovaj rezultat već proslavili!Menadžment se opustio uz muziku i pjesmu!Najviše se vrtila poznata sevdalinka ;
Moja majka i tvoja Hasane
u zao čas se na vodi sastale!
Ne znam od kuda im baš ova pjesma!
E sada mi već postaje jasnije od kuda baš ova pjesma na tom slavlju!
Jer,za sve je kriv Hasan!Da je neko zaustavio hadenizaciju jednostavno ovog sad problema sa SIPOM i prodajom potraživanja radi kupovine vlastitih dionica,ne bi bilo!A zaustavit je mogao jedino Hasan!Ja vjerujem da će ga ovi odozgo na kraju i tužiti!U svašta će on njih uvaliti!
E sad to što je samo jedan državljanin BiH,nije ni meni jasno!Mene je jedan novinar poitao ko bi to mogao biti,a ja sam rekao da koga gtod odozgo spomene ,neće faliti.Niko ga neće ni tužiti jer svi znaju da imaju razloga da ih optužuju,privode i u konačnici sude,samo nisu još došli na red!
valja nam čekati da sve bude jasnije!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

Valjda je ispravna definicija "ukradenim novcem iz Bosnalijeka kupovali dionice Bosnalijeka".
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Da,to je suština,to je sistem,to je shema,uobičajena!I nije moguće da svi oni s kojima sam o tome razgovarao,to ne shvačaju!I nikako da vide koji je to obim kriminala!I koliko je učesnika!Puno više nego u ovoj aktualnoj akciji Zadruga!I mnogo,mnogo većeg obima.Učesnici od početka su svi,uključujući i skoro kompletan prošli saziv federalnog parlamenta.Podsječam,onim famoznim Autentičnim tumačenjem kojim se ovoj kriminalnoj trojci iz Komisije za vrijednosne papire produžava mandat neograničano!Epilog je prodaja manjinskog paketa u vladinom vlasništvu po cijeni koju je neko formirao.A posljedica je evo i ovo, i sav onaj kriminal svakodnevni u ono malo transankcija na SASE!Otimačina fabrike duhana je također posljedica ovog svega oko Bosnalijeka!!Pljačka dioničara investicijskih fondova,svakodnevno od strane onih koji kontrolišu Društva za upravljanje,koja je ozbiljnije počela baš kod te famozne hadenizacije!Ljudi iz fondova dobili su tada na ruke da prodaju dionice Bosnalijeka!I sve uz učešće kompletne uprave i Nadzornog odbora SASE,one krnje ali trajne Komoisije za vrijednosne papire,i nekoliko brokerskih kuća!
Nije tu bilo ni Dodika,ni Čovića,čak ni Ivanića ili onog čovićevog potrčka iz devedesetke,nije učestvovao ni Vučić,kao devedest druge,nije ni Čović nikoga vodio na prisilni rad,kao u SOKO!I bez njih svih rušili su zemlju!I ruše je i sada.I još se prave da to ne shvačaju.Predizborne poene nastoje prikupiti na onima kojih ovdje nije bilo!Koliko ovakvih pljački treba da se desi pa da neko zakljući da je sve to jedan opsežni Udruženi zločinački poduhvat!Sa učešćem vlasti,ma šta se pod tim pojmom podrazumjevalo!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

Gosp. slavuj,
Čitav sistem je postavljen na postulatu zloupotrebe položaja i profita oligarhije nauštrb zajednice. Pogledajte topic o bh telekomu i izjavu direktorice za pravne poslove koja otvoreno priznaje da su sve procedure namještene i besmislene. Tako govori vodeći službenik velike kompanije zadužen za provedbu zakona. Pravni poredak je potreba civiliziranog čovjeka ali u lokalnoj interpretaciji pravni poredak je smaranje. Stotine replika prikaze iz telekoma raspoređene su po kancelarijama i dejstvuju na principu rampi. To nam je prešlo u naviku od rata. Svakih 200 metara rampa. Sada su rampe u kancelarijama institucija. U suštini izlaz je u pravnom poretku.
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Slažem se,ali ne vidim čak ni omanju skupinu onih koji mogu i hoće uspostaviti pravni poredak.
Ovi su doveli zemlju u stanje pred Berlinski kongres!Samo nam sada nemaju nikoga poslati da nam koliko -toliko uredi zemlju!
Post Reply