Bosnalijek

Racio
Posts: 107
Joined: 14 Mar 2016, 21:57

Re: Bosnalijek

Post by Racio »

Sabur2 wrote:
Racio wrote: Mislim da računaju kako će se u takvoj klimi dionice urušiti i prodavati jeftino. .
Pa kako bi nazvao tržišnu cijenu koja je 60% knjigovodstvene vrijednosti? Skupo? Realno?
Kud će pobogu jeftinije. isto kao da prodaješ firmu koja ima minus+ kredite od cca.70 miliona, a ništa ne proizvodi.
Nazvao bih je podcijenjena cijena. Samo , na cijenu dionica ne utiče samo poslovni rezultat, kao objektivni faktor, bar ja tako mislim.
Očito da osim mikro rezultata, na to utiče i niz faktora na makro planu. Ako na to dodamo pravni sektor koji je neuređen, pravnu asimetriju u državi kao da je u njoj 3 a ne jedna država, bankarski sektor, BDP i rast realnog sektora u državi ,indukciju stalnih afera u državi u cjelini, što opravdanih što neopravdanih, realna potražnja je ukupno mala. Nitko ili rijetko tko čita i planove kompanija, pa da se bar na to zakači itd, itd.

Zato ja mislim da ulazak nekoga iz Njemačke, može značiti samo neki signal koji je poznat uskom krugu ljudi a koji na to računa, jer švabo neda ni feninga (centa:))) ako nije u nešto siguran. Ovi pajseraši -nepajseraši kako god ih netko zove, nešto fakat imaju, znam i da rade na nekoj sasvim novoj tableti a Enkorten je koliko sam čuo injekcija pod kožu i samo je za sada registrovan kod nas u BiH. Znači da nešto ima i drugo...da li to sa razlogom drže u tajnosti vidjet ćemo ili su motivi oni isti o kojima sam pisao prije. Morali bi i u sredini tih 36 mjeseci, izaći sa nekim informacijama, ne vjerujem da će skok cijene moći isforsirati odjednom.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

kod Pharmameda jos uvijek nikakve promjene na kapitalu, kako bi se vidjelo koliko su to ulozili u Pharmamed
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Evo izasli su podaci o promjenama kod Pharmameda.

Bosnalijek je uplatio 890 hiljada i sada posjeduje 30% Pharmameda. Saira je i dalje vlasnik 50%

Svoje ucesce su smanjili Hercegovinalijek i MGM Kakanj. BOSNALIJEK JE OD NJIH KUPIO DIJELOVE NJIHOVIH UDJELA. ZNACI NIJE BILO DOKAPITALIZACIJE VEC JE BOSNALIJEK KUPIO UDJELA OD POSTOJECIH VLASNIKA.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

insider wrote:Evo izasli su podaci o promjenama kod Pharmameda.

Bosnalijek je uplatio 890 hiljada i sada posjeduje 30% Pharmameda. Saira je i dalje vlasnik 50%

Svoje ucesce su smanjili Hercegovinalijek i MGM Kakanj. BOSNALIJEK JE OD NJIH KUPIO DIJELOVE NJIHOVIH UDJELA. ZNACI NIJE BILO DOKAPITALIZACIJE VEC JE BOSNALIJEK KUPIO UDJELA OD POSTOJECIH VLASNIKA.

Kakve veze ima Bosnalijek sa njima? Zasto je samo dio kupio a ne cijele udjele?
Gdje to pratiš; je li Pharmamed d.d. ili d.o.o. ?
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

sad je izmijenjeno:

Osnivač [osn.podaci] Bosnalijek, farmaceutska i hemijska industrija, dioničko društvo , Jukićeva br. 53 , Bosna I Hercegovina
Kapital [ukupno] 893,682.00
Kapital 893,682.00
Kapital -
Kapital -



Osnivač [osn.podaci] HERCEGOVINALIJEK d.o.o. Mostar , Muje Pašića br.4 , Bosna I Hercegovina
Kapital [ukupno] 297,894.00
Kapital 297,894.00
Kapital -
Kapital -



Osnivač [osn.podaci] Medanhodžić-Vuk , Saira , Fatmić bb. , Bosna I Hercegovina
Kapital [ukupno] 1,489,470.00
Kapital 1,489,470.00
Kapital -
Kapital -



Osnivač [osn.podaci] PTP MGM FARM d.o.o. Kakanj , 311 L Brigade bb. , Bosna I Hercegovina
Kapital [ukupno] 297,894.00
Kapital 297,894.00
Kapital [u pravima] -
Kapital [u stvarima ] -

insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

DOO je i prati se na registru poslovnih subjekata
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

insider wrote:DOO je i prati se na registru poslovnih subjekata
Mora li se platiti ili je pristup podacima slobodan?
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Za mene je ovo samo nastavak Uzunovičevih napora da ovlada Bosnalijekom.I ne vjerujem da sam usamljen u takvom stavu,a i ako jesam nije m i to prvi put.
Potpuno sam siguran da će onaj od koga je ovo kupljeno,najmanje toliko uložiti u dionice Bosnalijeka,ili je već uložio!Meni se neda to provjeravati!
Previše dobro poznajem ovu družinu odozgo da bi mislio da oni imaju ikakav drugi interes na umu,osim lični!I naravno na tuđi račun!
Nepoznanica je samo iznos novca ostalih dioničara koji je u ovoj operaciji prešao u privatne džepove.
Jednostavno ne postoji nikakvo r a c i o nalno objašnjenje za ovu akviziciju ali sam siguran da će mo ga uskoro dobiti!
Post Reply