Bosnalijek

slavuj
Posts: 1952
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Poseban problem ovom Zevlovu u njegovim istupima predstavlja činjenica da je hadenizacija bila njihov zajednički projekat!I zato on to spominje onako usput!O tome,kaže,treba pitati E.Dizdara.
U materijalima koji leže u nekojh latici u BH Tužilaštvu,stoji da je bar jedan milion sredstava preostalih nakon završene hadenizacije,završio na računu neke firme negdje u Dalmacijoi,čiji je vlasnik partner Uzunovičevog punca u Rusiji!To pokazuje kako sve pare upotrijebljene za kupovinu onih 29,9% i nisu baš bile Hadenove.
Valjalo je to sve rasčesikati prije nego se ta družina podijelila E sada je pitanje da li je Haden dobio onoliko koliko je uložio.Zevlov spominje samo da su im emisijom dionica za poznatog kupca smanjili njihovo procentualno učešće u ukupnom kapitalu i da su njih onemogučili da učestvuju u upravljanju!
Dobro bi bilo da kaže koliko su oni platili taj ,sada očito samo Hadenov dio!Jer tada ,kao na dan otvaranja na Drini čuprije po Andriću,..osladio se i onaj ko ni na Bajram nije!Znam da su svoj dio dobijali i direktori brokerskih kuća preko koih je neko prodao koju dionicu po onoj cijeni!
Hadena je svaka dionica tada koštala najmanje 18 KM.Bez obzira čija je bila praonica!
I zato će oni teško naći kupca na kojem bi nešto zaradili!Prije će to uraditi ovi sa Malte,ako ocijene da im se status drma!A dobro ga razdrmati može baš Haden!Valja nam čekati!
Gepard
Posts: 9
Joined: 14 Jun 2017, 19:14

Re: Bosnalijek

Post by Gepard »

Pa hocelii se iko sjetit da pohvali Bosnalijek nakon danasnjih novosti,samo negativne teme na ovom forumu su bitne.
montypython
Posts: 3944
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Gepard wrote:Pa hocelii se iko sjetit da pohvali Bosnalijek nakon danasnjih novosti,samo negativne teme na ovom forumu su bitne.
Ne znam na šta misliš, je li na ovo?
https://www.klix.ba/biznis/bosnalijek-o ... /170921026
Lijepo, ali ko se opeče puše i na hladno. Ne izmišljamo mi negativne teme, da ih nema ne bi o njima ni mogli pričati. Lijepa tema o kojoj bih rado pričao bio bi npr dobar polugodišnji izvještaj sa bar 5-6 m dobiti. Njega međutim nema a od polugodišta evo ističe treći mjesec. A nekad su imali i kvartalne izvještaje. Nekad sam i sam detaljno pratio ovakve vijesti iz poslovanja kao ovo sa Lysobactom, dobijanjem certifikata, i sad me raduje kao dioničara, ali izgubljeno povjerenje se teško vraća. Džaba svi uspjesi u poslovanju ako nema dobiti i posebno dividende, i naravno porasta cijene dionice. Čekamo polugodišnji FI.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Interesantna sadasnja vlasnicka struktura Pharmameda:

Hercegovinalijek 25%
Mgm Kakanj 25%
Saira Medanhodzic 50%
montypython
Posts: 3944
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

"U proteklom periodu istraživački i razvojni tim Bosnalijeka je radio na projektu inovativnog proizvoda na bazi neuropeptida. Obećavajući rezultati kliničkih ispitivanja i klinička iskustva nam daju podstrek da nastavimo u ovom pravcu, a najveće ohrabrenje je svakako pozitivno iskustvo pacijenata u čiju terapiju je uključen lijek za multiplu sklerozu koji je registriran u BiH", kaže Uzunović

Zna li neko nešto o ovome? Da patentiraju neki takav lijek podigla bi se vrijednost firme u nebesa.
slavuj
Posts: 1952
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

U vrijeme Arslanagića Bosnalijeku je nuđen lijek ,mislim da se zvao enkorten,i Arslanagić ga nije uzeo jer nuje bilo izvještaja koji potvrđuju da pomaže kod multiple skleroze.Ovi su ga kupili odmah po pajserizaciji .Nije mi poznat njegov status u ovom trenutku!Svakako da bih volio da se pokaže da je to dobar lijek kao i da je ova akvizicija u Travniku,dobar potez.Ali ja imam problem sa onim što su Uzunović i društvo radili kod hadenizacije Bosnalijeka i po svoj prilici kroz ovaj faktoring u Rusiji!I prosto ne m ogu vjerovati da oni povuku bilo kakav potez koji nije prvenstveno prilika da nešto jame!Ako svemu dodam i činjenicu da je i Hasan A.P. Čelam iz Travnika,onda su male šanse da neko drugi,osim aktera,ima koristi od ovog lijeka i ove akvizicije!Ipak se nadam da ovog puta neću biti u pravu!
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

U vlasnistvu Pharmameda iz Travnika su dvihe najvece veledrogerije u FBiH!!!!!!!!!!
Gepard
Posts: 9
Joined: 14 Jun 2017, 19:14

Re: Bosnalijek

Post by Gepard »

Ovaj slavuj bas samo gluposti neke valja i teorije zavjere.
beka26
Posts: 852
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: Bosnalijek

Post by beka26 »

Ne valja on nikakve gluposti. Nije u pitanju da li postoji zavjera, nego kolika je? Izgleda da je puno veća nego što obični smrtnici mogu da pojme, tako da njihovi indiktronirani mozgovi ne mogu vjerovati da nešto tako grandiozno može da postoji i to na svjetskom nivou. Od dogovorenih ratova, izdavanja novca (ustvari fiat valute) kao dug, lažne demokratije u kojoj političari glume da su u svadji, pa i namještanja cijena dionica, a sve u svrhu šišanja naivnih ovaca.
Feudalno doba nije ukinuto, samo zamaskirano.
Usput pitanje: Zašto su imena i prezimena na svim dokumentima napisana svim velikim slovima kada to nije po pravopisu.
Post Reply