Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ili drugim riječima, može Bosnalijek sad dobiti i FDA certifikat i ugovor za plasman u sjevernu ameriku čega god hoće, povrh toga i razvoj i patent ultimativnog lijeka za diabetes ili rak, cijena na berzi ne bi presla 12,50, dividenda ne bi bila veca od marke.
Dionicari su taoci. Ili priznati gubitak i izaci, ili cuvati mrtav kapital dok ne dodje pravna drzava (a prije da će zastara)
ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Prodje evo hefta. U zemljama gdje ima reda 15 minuta nakon objave portala Capital, kolona vozila sa sirenama bi bila na putu da preispita pomenute. Ali jok. Ko ima pameti shvatit ce da pokvaren narod ovo sve odobrava i u ovome pliva. Zato ce 2017 godina biti najradnija godina u veleposlanstvu Njemacke. Pisi propalo
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Ima li neko da nije dobio dividendu?

Nekoliko ljudi mi se javilo da nije.....
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Mislim da bi se ovdje trebala umijesati Poreska uprava FBiH i njima uputiti kvalitetan dopis.

Novim/starim Pravilnikom o transfernim cijenama su definsane transakcije medju povezanim pravnim licima kako u BiH tako i s inostranstvom.

Poresku bi trebalo umijesati u sve ovo po tom pitanju i klupko bi se moglo poceti odmotavati.

Ko god se krije iza Malte, skrbnika i sl. na neki način je povezan s Bosnalijekom i tu se rade malverzacije.

Jedan dopis bi se trebao poslati pa nek se malo zabave.

I AL Capone je pao na porezima.....
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Kao što reče Slavuj ova uprava mi duguje još uvjek nekoliko hiljada km dividende a očigledno da će se to morati drugim putem traziti....
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

http://www.capital.ba/sumnjivi-poslovi- ... iliona-km/

Ovo je ozbiljno dokumentovano. Corpus delict.
Jedu li sarajevski istraživački novinari otkrili ko je Amelu Sejfoviću nabavio telefone u zatvoru?
panzer
Posts: 12123
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ali ovi su najjači: "ZAO koncertna organizacija next koncert"..... I oni su stručnjaci u farmaciji.
inversor
Posts: 44
Joined: 23 Oct 2012, 18:46

Re: Bosnalijek

Post by inversor »

Evo legla dividenda, nelosa ove godine. Obzirom na poslovanje nadat se da ce nas dogodine razveseliti jos vecom dividendoom da malo amortiziraju ove lose vijesti:)
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ima izgleda da je u blizini neko ko bi otkupio ruski dio. Bitno je pitanje: jel u prijateljskim odnosima sa maltežanima, da ne bude - sjaho Kurta...
Što ne znači da bi malim dioničarima bilo išta bolje nego sad.
Mmožda je i maltežanima zgodno da prodaju i daju petama vjetra nakon posljednjih pisanja. Ko zna.
Načuo sam samo za ovo, ali eto malo mi je interesantnije i ponašanje na berzi. Guraju se malo veći nalozi na kupnju. Možda ima u svemu istine.
slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

ovakva događanja u budučnosti su moguća,sve naravno ovisi o tome šta će odlučiti ovi od Jukićeve do Malte i Otoke.Ne znam hoće li konačno shvatiti da je ponekad velika mačku teleća glava.I od gospodina Hadena to dosta ovisi!Ne znam koliko su oni u mogučnosti da zaštite svoj položaj u Bosnalijeku,i koliko će koristiti zakonske mogučnosti!Jer,bez obzira na ovakvo naše pravosuđe,i bez obzira na lične interese regulatora u ovoj kriminalnoj operaciji,ipak je potpuno neodrživa ovakva upravljačka struktura u Bosnalijeku,s obzirom na strukturu vlasništva.Samo kriminalizirane Vlade mogu pristati da im društvom u kome oni imaju 20 procenata upravlja grupa sa oko 30 posto vlasništva.Naravno uz one nadasve bezobrazne tlapnje premijera o manjiskim dioničarima!Moguć je i dogovor starih partnera iz vremena hadenizacije!A moguća je i promjena upravljačke strukture po sili zakona.Sve ovisi od toga hoće li u tužilaštvima shvatiti zašto uopće postoje!Valjda će u dogledno vrijeme uhvatiti i tog bjegunca i njegove pomagaće.Bilo bi vrijeme da se neko počne interesirati i za pomagaće ovih što pljačkaju narod i državu.Nije valjda da će se borba protiv korupcije u pravosuđu prelomiti preko leđe zatvorskih čuvara!
Post Reply