Bosnalijek

slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ma niko ko išta zna ne misli da je ovo persovalni sukob.Ovo je jednostavno sukob interesa.I nije sigurno ni sukob dva ko ncepta upravljanja.tamam eto ovi Rusi,kao ostatak nekakve propale Imperije,imaju neki svoj koncept daljnjeg razvoja Bosnalijeka,a pajseraši kao imaju svoj!A stvar je samo u pajseru!
I od kuda borba za to ko će u NO biti glavni,kad se zapravo radi o jednostavnom uskračivanju upravljačkih prava po osnovu posjedovanja dionica!To su svi skupa ,zajedno sa Rusom,uvježbali na Vladi i malim dioničarima,kada ,isto kao sad Rusima,nisu dozvolili da bar predlože kandidate.A tadašnjeg premijera Nikšića su jednostavno kupili pa nikada na sjednicu Vlade nije iznio prijedlog kandidata za članove NO Bosnalijeka,koje mu je ministar Trhulj pripremio!I ne vjerujem da ilo priželjkuje te sukobe gore!Čovjeće,pa ja gore imam nekoliko hiljada dionica pa eto gorim od želje da mi ti pajseraši u međusobnim svađama to unište!Čista budalaštinja!I ne nerviram se ja gore zbog toga što je neko ovakav ili onakav,ne zanimaju me ni najmanje oni što recimo kradu po tramvajima!Ali ću se do zadnjeg daha boriti protiv onih koji me jednostavno ugrožavaju!Kao devedesetih!
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

insider wrote:Nove Ukupno
Nedim Uzunović 11.000 21.450
Adnan Hadžič 10.000 10.000
Admir Kešo 8.062 9.000
Mirela Spahić 7.503 9.000
Razija Peco 9.000 9.000
Bogdan Joković 2.000 2.000

Sad je jasno ko je kupovao dionice u posljednje vrijeme. Svi članovi uprave kao po direktivi. Znaci oni vjeruju u ovu dionicu, i smatraju da je cijena povoljna?????? Ili samo ispunjavaju direktivu?

http://www.sase.ba/v1/SASE/O-SASE/SASE- ... 94/type/50
Nisu ovi kupovali "u posljednje vrijeme" nego u isto vrijeme!?
Nagradno pitanje:Kada postoji mogučnost da više članova uprave kupi veći broj dionica u isto vrijeme?
Sabur2
Posts: 1893
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Brza zarada?
Ne vjerujem baš da su svi milioneri pa da im je svakome stotinjak hiljada onako na leru stajalo.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

Uzunović je opasan manipulator. U igri je ogroman novac
Tih stotinjak hiljada po glavi direktora je kap u moru. Oni računaju na milione. Postavio je svoj NO da mu čuva leđa dok radi šta hoće. Isti model koji je prakticirao njegov bivši mentor Arslanagić.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Osim pomenutih motiva za sticanje dionica (prevlast, glasanje...) a sasvim je moguće, postoji još jedan. Dionica je drastično potcjenjena. Kupnja po 12 ili niže je po meni pun pogodak i garantuje zaradu uz ovo poslovanje. Lično kao dioničar ne volim kad članovi uprave namaju dionice firme kojom upravljaju. Što ih više imaju manje su im potrebe da se "snalaze" na druge načine, veća je mogućnost podjele budućih dividendi, očekujem i porast vrijednosti dionice itd. Tako da mi je ovo pozitivan znak. U stvari sve dosad sam se pitao zašto ih nisu kupovali.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

montypython wrote:Osim pomenutih motiva za sticanje dionica (prevlast, glasanje...) a sasvim je moguće, postoji još jedan. Dionica je drastično potcjenjena. Kupnja po 12 ili niže je po meni pun pogodak i garantuje zaradu uz ovo poslovanje. Lično kao dioničar ne volim kad članovi uprave namaju dionice firme kojom upravljaju. Što ih više imaju manje su im potrebe da se "snalaze" na druge načine, veća je mogućnost podjele budućih dividendi, očekujem i porast vrijednosti dionice itd. Tako da mi je ovo pozitivan znak. U stvari sve dosad sam se pitao zašto ih nisu kupovali.
Slažem se. Definitivno pozitivna praksa. Zamislimo da stranački idioti koje postavljaju u javna preduzeća postupe na ovaj način. Da dignu kredit i za stotinu hiljada kupe dionice elektroprivrede ili telekoma, pa da ličnim rizikom snose odgovornost za svoje odluke, a ne da glume menadžment i igraju se narodnim parama. Bosnalijek je na moguće dobrom putu. Imaju izvozni proizvod, izbacili su državu iz vlasništva i izgleda sposobnog direktora. Ipak sve može otićiu suprotnom pravcu. Ne sviđa mi se ovaj sukob sa Rusima. Rusko tržište im je ključno tržište.
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Slažem se sa onima koji ovo sticanje dionica od strane uprave i Sekretara Društva i kupovinu dionica predsjednika NO ,smatraju dobrim znakom!
Kod Arslanagića sam cijenio jedino činjenicu da je imao više od 30 hiljada dionica,bez obzira što sam vidio da je na taj način htio pomoći vlastite napore da u cjelosti ovlada Bosnalijekom!A što se ovog direktora tiće,ne pada iver dalemo od klade.davo je narod rekao.Ne znam samo ko od njih vozi one bjesne limuzine!
Da se ja vratim onom mom nagradnom pitanju!Evo malo pomoći,ko kod dobrog profesora na ispitu:U Obavijesti o sticanju dionica od strane predsjednika NO stoji:..."te Vas obavještavam da sam dana 09.05.2017.god stekao 3690 dionica putem SASE."
A u Obavijesti o sticanju dionica od strane članova Uprave i sekretara Društva,stoji "...da su stekli dionice kako slijedi..."!
Ne piše kada i kako!E baš na to se odnosi ono moje nagradno pitanje,recimo za preko vikenda!
A sad idem negdje u brdima potražiti gljiva,vidim da na pijaci već donose lisičarke i reduše!Te dvije dobro poznajem pa sigurno neću obradovati ove moje prijatelje iz Jukićeve!
Sabur2
Posts: 1893
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Pretpostavljam da su nekako zgrabili one dionice koje su bile u vlasništvu Bosnalijeka. Otprilike je to i količina.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

Baš im je upala "sjekira u med". Zgrabit će oni sve što mogu. Jučer Arslanagić i njegova ekipa, danas Uzunović i njegovi. Isti model samo drugi igrači.
Još su se i Rusi umješali. Hoće i oni ekstra profit na maloprodajnim cijenama u Rusiji, pogotovo ako je nabavna cijena lijekova ispod realne.
Post Reply