Bosnalijek

slavuj
Posts: 1952
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

slavuj wrote:I bi skupština ...,al ne bi svjetlo!Samo drskost,agresivnost,razbojništvo tako reći!I primitivazam,festival podaništva za sitnu paru,ili za zajednički cilj!
A šta drugo očekivati od E.D,predstavnika najvećeg dioničara,predsjedavajučeg skupštine,predsjednika NO kome je upravo istekao mandat i kandidata za predsjednika novog NO!!Svojevremeno su mi u jednoj od agencija za zaštitu zakonitosti pokazali pet šest registratora sa izvještajima o počinjenim krivičnim djelima u kojima jednu od glavnih rola ima baš E.D..A ona novinarka FTV što je prije neki dan dobila nagradu najboljeg mladog novinara istraživača.pokazala je ovjerenu izjavu osobe koje tvrdi da je E.D. svojevremeno izjavio da on drži u latici sve prijave protiv Hadena i njegovih drugara i da on sve može srediti!A ovdje,na ovom obaveznom skupu istomišljenika,koji oni zovu skupštinom,pokušao je srediti i mene.Onako uz put,dok otima vlast svojim dojučerašnjim nalogodavcima i renomiranim investitorima iz Luxenburga.Jer sad više nisu na istoj strani,drugi daju više!I nije čudo što su jedan mandat odradili bez Vladinih predstavnika u NO,jer Vlada je imala samo 20 posto,manjinski dioničar kako bi rekao onaj iz dobre firme istjerani inženjer Novalić,koji sada sjedi tamo gdje bi inače trebao sjediti premijer!
Nije mene Dizdar pokušao srediti sa svojim zaštitarima što sam ja kao branio Haden,njemu je jednostavno smetalo svako suprostavljanjeI od dvadesetak prilično neuko sročenih rečeniuca,više od pola je bilo upozorenje da se govori samo o dnevnom redu i da se ne ometa rad skupštine!A,ako izuzmem jednog podrepaša koji se glupim pitanjima pokušao uvući direktoru Uzunoviću,govorio sam sam ja¨...
Edin Dizdar opet prijeti!Riječnik primjeren njemu i takvim kao on!Ja ga ovdje neću upotrebljavati!Kaže da iznosim laži o njemu lično!Vjerovatno je mislio na ovo što sam citirao!A ja stojim iza svake svoje riječi!I ne krijem se iza foruma,kako on kaže!U ovom gradu ima najmanje nekoliko stotina ljudi koji znaju ko ovo piše!Edin Dizdar također,u ostalom on me prvi i počeo prozivati imenom i prezimenom!Ne vjerujem da ne zna i za te Izvještaje o osnovama sumnje o počinjenju krivičnog djela u kojima se on spominje!I šta očekuje od mene,da to zaboravim!Pa on je taj koji je bio glavna poluga u ustoličenju Hadenizacije,kao metode preuzimanja dioničkih društavaMeni je lično rekao da je on odbio da Eurohaus isplati meni onu razliku na BSNL jer sam ga ja i tada napadao!.Niko poslije hadenizacije ni ne pokušava nešto kupiti na berzi,svi prvo dogovore sa nekom brokerskom kućom!A koliko to košta male dioničare znaju svi oni koji su imali dionice IKB,FDS,...,A Dizdar bi da mu se još i divim!A za sve neistine koje ovdje iznesem,ima sud!Prijetnje ne pale kod mene,tako sam napisao i u SMS poruci kojom sam odgovorio Dizdaru!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

Sumnjam da će se Rusi zadovoljiti mrvicama i pomiriti sa mrcvarenjem na bosanski način, tipa "punomoć nije u redu". Njih zanima brz novac. Zaključujem na osnovu situacije u Biraču Zvornik. To je njihov poslovni model. Očigledno da ih je Uzunović prevario. Kada ih je dovodio obećavao je nešto sasvim drugo. Sada uvodi novog misterioznog špekulanta iz Luksemburga. Vodi se borba za kontrolom nad fabrikom u čijem je središtu Uzunović koji manipuliše procedurama i provodi svoj interes. Promjenio je saveznike i ponaša se kao Tito 48. Nije glup i ima proaktivan pristup. Izgleda da je i dobar menadžer. Slijedi isključivo svoj interes. Poput svog bivšeg mentora Arslanagića. Poštujem fajterski karakter. Borba je međunarodnog karaktera Rusi, Libijci, Luksemburg i domaći tajkuni. Ipak opasna je to igra po marginama legalnosti i sigurnosti. Rusi su nepredvidivi. Tako je za njih rekao Čerčil. Misterija sakrivena u enigmu. Ako konačni epilog bude sintagma "pohlepa ga odvela u zijan" onda je Bosnalijek neminovna kolateralna šteta. Imaju moćnu polugu kroz blokadu ruskog tržišta.
panzer
Posts: 12104
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

slavuj wrote: Dizdar bi da mu se još i divim!A za sve neistine koje ovdje iznesem,ima sud!Prijetnje ne pale kod mene,tako sam napisao i u SMS poruci kojom sam odgovorio Dizdaru!

Trebali bi konačno čuti i drugu stranu jer je puno pitanja bez odgovora pa ne bi bilo loše da se oglasi.
ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Pa već je RACIO komentarisao. Trebamo biti sretni što Dizdar i Uzunović brane Bosnalijek od zlih Ruskih okupatora! Pa zar nije bolje da ova dva momka uzmu sebi Bosnalijek od neke nepoznate Off Shore kompanije koju vode ljudi u trenerkama? A i Ćelamovog malog su zaposlili, grehota je. Bolje mu je da je direktor IT sektora u Bosnalijeku nego da se drogira!
panzer
Posts: 12104
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Komentarisao jeste ali da bi smo imali imalo jasniju situaciju trebalo bi nam više pojašnjenja. Jer malo ljudi zna šta se događa pa bi bio red pojasniti malim dioničarima pošto je svaka informacija dobrodošla.
Sabur2
Posts: 1906
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ovi maltežani su sad prilično opasni jer bi mogli potpuno preuzeti kompaniju bez para, ako sud blokira Haden. Obzirom da male nikakav zakon ne štiti može krenuti i loše po nas, što ne znači da hoće, ali koga zmije ujede i u jogurt puše...
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Nove Ukupno
Nedim Uzunović 11.000 21.450
Adnan Hadžič 10.000 10.000
Admir Kešo 8.062 9.000
Mirela Spahić 7.503 9.000
Razija Peco 9.000 9.000
Bogdan Joković 2.000 2.000

Sad je jasno ko je kupovao dionice u posljednje vrijeme. Svi članovi uprave kao po direktivi. Znaci oni vjeruju u ovu dionicu, i smatraju da je cijena povoljna?????? Ili samo ispunjavaju direktivu?

http://www.sase.ba/v1/SASE/O-SASE/SASE- ... 94/type/50
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Bosnalijek

Post by Shahab »

insider wrote:Nove Ukupno
Nedim Uzunović 11.000 21.450
Adnan Hadžič 10.000 10.000
Admir Kešo 8.062 9.000
Mirela Spahić 7.503 9.000
Razija Peco 9.000 9.000
Bogdan Joković 2.000 2.000

Sad je jasno ko je kupovao dionice u posljednje vrijeme. Svi članovi uprave kao po direktivi. Znaci oni vjeruju u ovu dionicu, i smatraju da je cijena povoljna?????? Ili samo ispunjavaju direktivu?

http://www.sase.ba/v1/SASE/O-SASE/SASE- ... 94/type/50
Potvrđuju lojalnost Uzunoviću. On je šef. Pametan potez sa njegove strane. U vlasničkom vakumu vrti se ogroman novac kroz provizije i nagrade. To je njihov interes. Plus faktor da je važna svaka dionica da zadrže svoje pozicije. Mislim da je utakmica tek počela. Sada je sukob njega sa Rusima.
Sabur2
Posts: 1906
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Možda i radi plana prodaje trećoj strani uz dobar profit.
Racio
Posts: 107
Joined: 14 Mar 2016, 21:57

Re: Bosnalijek

Post by Racio »

panzer wrote:Komentarisao jeste ali da bi smo imali imalo jasniju situaciju trebalo bi nam više pojašnjenja. Jer malo ljudi zna šta se događa pa bi bio red pojasniti malim dioničarima pošto je svaka informacija dobrodošla.
Ma nema tu puno neke filozofije. Ono sto sam cuo nije personalni sukob kako to ovdje provijava ili netko cak budalasto prizeljkuje. Neki bez sukoba i devera izgleda ne mogu ni disati.
Nije cilj smjena direktora nego uticaj na trzisne odluke. Rusi samo navlace na Rusko trziste pa makar sva jaja bila u jednoj korpi.
Druga strana pokusava ici i na druga trzista - Arapska a Rusima se kosa dize od njih. Druga strana ce pokusati i u EU koliko kontam i sada je i jednima i drugima vazno tko je u NO glavni. To su razlike u konceptu a licno mislim da je trzisna disperzija bolja od zavisnosti od jednog trzista.
Post Reply