Bosnalijek

panzer
Posts: 12121
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Biće dividende.
Dnevni red Skupštine:



1. Izbor radnih tijela Skupštine

a) Izbor predsjednika skupštine

b) Izbor dva ovjerivača zapisnika skupštine

2. Donošenje odluke o usvajanju Godišnjeg izvještaja o poslovanju Društva za 2016. godinu sa finansijskim izvještajima i izvještajima revizora, Nadzornog odbora i Odbora za reviziju

3. Donošenje odluke o rasporedu dobiti i isplati dividende ostvarene po godišnjem izvještaju o poslovanju Društva za 2016. godinu

4. Donošenje odluke o izboru vanjskog revizora za reviziju finansijskih izvještaja Bosnalijeka d.d. za 2017. godinu

5. Donošenje odluke o prodaji vlastitih dionica Društva

6. Donošenje odluke o stavljanju van snage odluka Skupštine Društva

7. Donošenje odluke o prihvatanju pripajanja društva BOSFARM DOOEL Skoplje društvu BOSNALIJEK DOOEL Skoplje

8. Donošenje odluke o pripajanju društva BOSFARM DOOEL Skoplje društvu BOSNALIJEK DOOEL Skoplje

9. Donošenje odluke o razrješenju dužnosti predsjednika i članova Nadzornog odbora Društva zbog isteka mandata

10. Donošenje odluke o izboru članova Nadzornog odbora Društva pojedinačno

11. Donošenje odluke o odobrenju ugovora sa članovima Nadzornog odbora Društva
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Po meni je bitnija promjena Nadzornog odbora i prodaja vlastitih dionica.
montypython
Posts: 3949
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Je li neko pogledao te materijale za skupštinu, vidi li se kolika je dividenda predložena? A za prodaju vlastitih dionica, ne znam baš da su im potrebne pare nakon dobiti od 9 m plus ono od prošlih godina a vrlo malo od toga podjeljeno u dividendu. Plus dokapitalizacija. Da moram nagađati, onako na prvu, rekao bih da bi se vlasnik br 2 mogao pojačati za tih 0,97% po niskoj cijeni.
Plus, niko ne reče kakav je ono porez koji je umanjio dobit za par miliona ove godine.
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Možda je riječ o nekom starom poreznom dugu.
slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Kao da više i nema dioničara Bosnalijeka na ovom forumu!Nikoga izgleda i ne zanima dividenda.A predloženo je 0.50 KM po dionici.
Tražio sam da vidim i prijedloge novih članova NO ali mi je rečeno da to još nije definitivana prijedlog pa ću ga moći pročitati u novinama prije skupštine.Nadao sam se da iz tih predloženih imena mogu bar naslutiti je li taj novi partner u upravljanju sa Malte ili možda sa Ilidže!Tih 0.50 je više od 4%aktualne cijene,što i nije tako loše!
Nisu propustili da mi kažu kako je kod Arslanagića bila znatno manja dividenda.Naravno da sam reagirao.rekao sam im da mi Arslu ne diraju,on mi dođe ko amidžić prema ovima sad!
Ako ništa drugo,bili su bar bolji automobili u krugu firme!
Vidimo se na skupštini!
montypython
Posts: 3949
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

slavuj wrote:Kao da više i nema dioničara Bosnalijeka na ovom forumu!Nikoga izgleda i ne zanima dividenda.A predloženo je 0.50 KM po dionici.
Tražio sam da vidim i prijedloge novih članova NO ali mi je rečeno da to još nije definitivana prijedlog pa ću ga moći pročitati u novinama prije skupštine.Nadao sam se da iz tih predloženih imena mogu bar naslutiti je li taj novi partner u upravljanju sa Malte ili možda sa Ilidže!Tih 0.50 je više od 4%aktualne cijene,što i nije tako loše!
Nisu propustili da mi kažu kako je kod Arslanagića bila znatno manja dividenda.Naravno da sam reagirao.rekao sam im da mi Arslu ne diraju,on mi dođe ko amidžić prema ovima sad!
Ako ništa drugo,bili su bar bolji automobili u krugu firme!
Vidimo se na skupštini!
0,5 KM, znači izdvojiće se nekih 4,5 miliona za dividendu, nešto manje od pola dobiti (i to nakon ovih odbijenih par miliona za nekakav porez). Povrat na cijenu od 12 KM oko 4%. Pa eto, ne znam šta reći, nije blistavo ali opet, jeste nešto bolje nego prošle godine. Da bar imamo nešto kad već cijena dionice ne raste.
panzer
Posts: 12121
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Solidna je dividenda. Tu bi trebalo biti zadovoljan.
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Nisam se nadao tolikom iznosu, iskreno. Mada sam slutio da će nešto biti obzirom da se svaka ponuda za prodaju koja se približi 12 maraka odmah plane, bez obzira na količine.
montypython
Posts: 3949
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Sabur2 wrote:Nisam se nadao tolikom iznosu, iskreno. Mada sam slutio da će nešto biti obzirom da se svaka ponuda za prodaju koja se približi 12 maraka odmah plane, bez obzira na količine.
Da, plane, ali mene čudi jedna druga stvar, popriličan broj naloga na prodaju od 12 do 13 od kojih neki i po 5000 kom. S obzirom na poslovanje, rekordne dobiti a ima osnove za očekivati da će biti i veće, očekivalo bi se da se trgovina odvija na minimalno 18 KM i da je i na toj cijeni navala na kupnju. A u stvarnosti, kupci se udobno smjestili na 11,8 i čekaju, bez velike žurbe.
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ljudi su presiti ove dionice i manipulacija. Ja prvi bih rado izasao ako bi mi neko sad ponudio 15 iako sam do ove godine tvrdio da ne dam ispod 20.
Dogodine mozda i ja kazem: ne dam ispod 12. Mada je sa ovim prinosom isplativo cuvati ovo, pogotovo sto ima smisla ocekivati da se ovo dobro "uda" nekoj multinacionalki.
Post Reply