Bosnalijek

slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ma prospekt tu zapravo i nije bitan!Sve se radi za poznatog kupca i sa jasnim ciljem!Neko će nakon ove emisije bitno povečati svoje učešće u ukupnom kapitalu a da pri tom nije ušao u obavezu raspisivanja tendera!Sve je u skladu sa zakonom!Po Bakiru!Ako su ,do sada upravljali sa samo 30 posto vlasništva,zašto ne bi nastavili sa recimo četredeset,ili čitavih 60 posto,ako se računaju i ovi sa (Dolac)malte!a onaj Čovićev učenjak neku veće prića čitav sat o manjinskim udjelima Vlade u FDS I Bosnalijeku!A ljudi na osnovu tih manjinskih udjela upravljaju Bosnalijekom već nekoliko godina,kao u ostalom i Sarajevo osiguranjem!
ja sam danas uplatio ono na što imam pravo po pravu preće kupnje!I to jedva!Na stranici Sparkasse banke nisam našao spisak i broj dionica na koji imam pravo!U poslovnici iste banke u Titovoj,o tome nisu imali pojma.Oni zapravo i ne znaju šta znači pojam Banka depozitar!Šta li oni čitaju i gledaju?Uputili su me da odem do Centrale u Importane !Niko im izgleda nije još rekao da su oni umreženi sa tom centralom!
Potom sam nazvao jedan broj u toj Centrali gdje mi je neki službenik objasnio da taj broj dionica na koji imam pravo,mogu saznati u Bosnalijeku!Na telefon koji sam nazvao vrlo ljubazno su mi rekli na koliko dionica imam pravo, i koji je to iznos za uplatu!I to sam ,opet jedva,uplatio na več spomenutom šalteru u Titovoj!Šalterska bankarica me je ubjeđivala da to trebam uplatiti na Bosnalijek!Ne znam više ni koja je to po redu bankovna činovnica koju doslovice obučavam da radi posao za koji prima plaću!U Poreskim upravama,gdje ste došli da platite ono što morate,i što ne možete na drugom mjestu,puno su ljubazniji od ovih u bankama,gdje imate širok izbor!
Dakle,pored volje da uplatite dionice na koje imate pravo,potrebno je i ogromno strpljenje!
montypython
Posts: 3949
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Šta bi sa FI za 3 kvartal? Do sada su bili dosta ažurni što se toga tiče a sad ga nema na njihovoj stranici a još malo pa bi trebao i godišnji.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

10. sjednica Komisije održana 20.01.2017. godine
Komisija za vrijednosne papire Federacije Bosne i Hercegovine na
510. sjednici održanoj 20.01..2017. godine, postupajući u okviru svojih nadležnosti:

Usvojila je rješenje o odobravanju emisije vrijednosnih papira putem zatvorene ponude,po zahtjevu emitenta “Bosnalijek” dd Sarajevo
slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

slavuj wrote:http://www.bihdijaspora.com/prijec/st/start447.pdf

Evo samo na ovom linku možete naći tekst u kome je poprilično opisano i ono što je bilo predmet sinočnjeg priloga u Dnevniku FTV.
Na stranici magazina START BiH toga nema,vlasnik se slučajno preziva kao premijer pa nije red da drži objavljeno nešto gdje se taj premijer baš i ne hvali!
A osim toga sjetio se čovjek valjda i onih iz KOMVP iz vremena dok nisu bili baš skroz poslušni!Jedan je pobjegao iz KOMVP a drugi je izvjesno vrijeme bio na bolovanju nakon što su s njim popričali ovi pametni sa i oko tržišta vrijednosnih papira!
Naravno,ja ne odustajem od svog stava od prije godinu dana!
Sada je to u cjelosti potvrđeno baš na prodaji dionicaBosnalijeka u Vladinom vlasništvu!Neko je mimo volje ove mafije ponudio nešto veću cijenu.Ovaj pokrovitelj svih kriminalnih transakcija na SASE,brzo je reagirao i zaustavio daljnje eventualno dizanje cijene.On i oni oko njega znaju kako su to izveli!"
I sada se fali prometom koji mu nabacuju partneri iz Vlade potpuno nelegalnim nekontrolisanim zaduživanjem radi vlastite potrošnje a kad sve to, dođe na naplatu,oni će se baviti već nekim drugim!Kao što su nakon Pivare,prešli na Ingram Srebrenik,kao medij za pljačku dioničara fondova!Ingram za samo desetak dan postade vrijedniji skoro tri puta.Neki se izgleda gore naplačuju za aktivnosti u pomaganju pljačke FDS!Pogledajte strukturu vlasništva neposredno pred nagli skok cijena Ingrama!
Kako sada vjerovati i u deklaracije o sadržaju hljeba i peciva,ako se glavni proizvođać ovako bahato odnosi prema tuđoj imovini u društvima koje su im ovi europski stručnjaci za berzanske promete,servirali na pladnju.Izgleda da se i ovi tešnjaci nezaustavljivo kreću ka molitvenom doručku,kao glavnomk biznisu.Povratka nema!Tuđe pare su im se očito osladile.
U rasturanju ove Zemlje Bosne,Bošnjački prvaci su daleko ispred Dodika i Čovića!Opljačkan narod se ne može odbraniti!Koncept nekoliko familija ,kao upravljača i vlasnika naroda,definitivno je pri kraju inplementacije! Nije ni čudo što to ovi ne mogu shvatiti!!
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Danas baš odlučnije na kupovnoj strani iako se sutra zatvara ponuda za prioritetnu kupovinu. Istekao je i rok za prijavu namjere za kupovinu, tako da ovo interesovanje na berzi mora nešto da znači.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Jesu li to produzili rok za uplatu dionica zatvorenom ponudom?
Sabur2
Posts: 1920
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Nema obavijesti tog tipa.
slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Poštovani,

Ovim putem vas obavještavamo da je rok za uplatu dionica pravom preče kupnje produžen sa 10.02. na 20.02.2017. godine na osnovu odobrenja Komisije za vrijednosne papire.

Lijep pozdrav,


Amer Ćosibegović
Stručni saradnik za odnose s investitorima / Investor Relations Expert Associate
Sektor korporativne finansije / Corporate Finance Department
T: +387 33 254 495 | F: +387 33 814 247


bosnalijek.ba

Bosnalijek d.d.
Jukićeva 53, 71000 Sarajevo
Bosnia and Herzegovina
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

To bi onda moglo znaciti da se daje nekom postojecem dionicaru da skupi pare, a ne pro forme za prodaju nekom buducem dionicaru?!
slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Već sam napisao da je ova Dokapitalizacija PO HASANU prilika da neko od prva dva dioničara malo smanji prosječnu cijenu ulaska i ojača svoju vlasničku poziciju!Jer ne treba zaboraviti da je ovog gospodina Hadena ova dionica koštala najmanje 18 km.A ovdje je očito slučaj o interesima dotičnog!Babo Hasan ispunjava sinove sitne prohtjeve,naravno na račun ostalih dioničara.
Gdje su sad oni profesionalni branioci svekolikog kriminala da objasne kako to da ,recimo nije uz rok uplate ,produžen i rok prijave za korištenje prava preče kupnje!A to je sasvim dovoljan razlog da ova dokapitalizacija padne na sudu!Ali i to bi išlo samo u prilog onih koji su je i organizirali.Jer njima je,pored ostalog,cilj da i dalje upravljaju sa manjinskim vlasništvom,kako bi rekao onaj Čovićev drvosječa.I opet će on izaći na TV i pričati o tome kako Vlada zapravo nije ni mogla ništa uraditi,jer je tamo i u FDS,kao i u Sarajevo osiguranju,manjinski dioničar.A ako se slučajno biskup odluči da se u to umiješa,izjavit će da to nikada nije ni rekao!I onda onaj teški poznavalac tržišta kapitala tvrdi kako vlada neće da ih posluša pa da im pruži priliku da pljačkaju i pare namjenjene za finansiranje autoputeva!I sve te nebuloze i kriminalne ideje,obznanjuju tek priučeni mediji!
Još samo da neki novopečeni akademik izjavi kako će tržište odrediti i rok u kome će ovi iz Konjica ili sa Dolac Malte,prikupiti,možda i Bosnalijekove pare,za dokapitalizaciju tog istog Bosnalijeka!Bog nam poživio Hasana A.P.Čelama!
Post Reply