Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Damirko wrote:Prvo malo oko pravila berze. Imas ogrnicenje u dnevnom trgovanju, zavisno od kotacije. Mislim da je najniza moguca vrijednost bilo koje dionice (pa tako i Bosnalijeka) na SASE 0,01KM. Možda se pravila mijenjaju ako je emitent u stečaju. I po navodima tvog posta, još ništa nisi izgubio. Izgubio si samo kada prodaš po nižoj vrijednosti nego što si kupio. Uz mnoge mane, SASE nije ni bolji ni gori po šišanju ovaca od neke druge berze u svijetu. Veliki problem je niska likvidnost i nepovjerenje ino ulagača u BiH. SASE je mlada berza i 2007 joj je prvi balon koji je pukao. Druge berze su imale niz takvih balona i gomilu ljudi koji su skakali sa mosta zbog gubitaka. Preporucm da povjerenje tražiš u emitentima, a ne u SASE. U sluačju Bosnalijek, najmanje zla napravio je SASE. A evo jedno svježe viđenje iz ugla Veljka Trivuna. http://www.biznis.ba/iintervjui/18256-f ... arika.html

Dobro, druze. Iz tvoje zadnje recenice se moze zakljuciti da smatras da je Trivun u pravu? Nadam se da sam se prevario u dojmu. Smatram te vrlo objektivnim clanom foruma.
Sta cemo sa ispumpavanjem novaca iz drustva od strane postojece uprave? Skrivanjem i smanjivanjem naseg profita?
Drzava jeste za to kriva u onoj mjeri u kojoj je to do sad tolerisala, odnosno prethodne mafijaske garniture.
Po meni, krivac za podcjenjenost dionice BSNL jeste uprava drustva i niko drugi. Smatra se da realno BSNL ostvaruje 15-tak miliona neto profita godisnje, samo lopovi pod Trivunovim nosom to lijepo iznesu iz firme na vrlo namazane nacine, sve po zakonu. A nama ko je kriv kad ulazimo u ovakve talove.
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: Bosnalijek

Post by Damirko »

Sabur, prevario si se u dojmu. samo sam tekstom htio pokazati koliko su ti igraci spremni i kako ih nemušti novinari ne mogu uhvatiti nizašta. Molim te, čitaj naše postove od septembra 2010. Čitaj kada sam pisao da je zatvorena javna ponuda dionica katastrofa. Čitaj postove iz februara 2012 kada sam panzeru pisao "ok, nema dokaza, ali ODAKLE IM PARE!". Dakle, govorio sam da kradu. Iznutra. I NO je sastavni dio preduzeća. Poenta je da država i njeni organi ne rade svoje posao. Ne znaju, neće, ne umiju. PIsao sam da je Mujezinović katastrofa, da Lagumdžija nije ništa bolji od njega. Strahovao da će Tornjak doći na vlast... Eto, sada straha nemam. Šta je, tu je.
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

U pravu si. Znam da smo na istoj strani, ali mi malo zvucalo kao da se slazes sa Trivunom.
Izvinjavam se.
Sta da se radi? Nadati se da ce se tikve polupati pa da ce se doci do glasova.
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Malo zamrla tema, a ovdje bi se imalo svasta pricati.
Mahala svasta zna, sudeci po berzi, a i po onome sto se nacuje.
Uglavnom, bice dobro.
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: Bosnalijek

Post by Damirko »

FUP podnijela tri krivične prijave. Tužiteljestvo neće tako lako na odmor.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Novi članovi NO su Janez Bojc, Mirjana Lasić, Mirna Sijerčić, Veljko Trivun i Libijac (koji se pojavi samo kad je skupština tako da ga ni danas nije bilo na sjednici NO).

Nisam nacionalista, fundamentalista i sl. ali kako je moguće da osim predstavnika Libije (koji predstavlja drugu državu, odnosno njihov fond) u NO nema ni jednog Bošnjaka. Najveća farmaceutska kompanija u FBiH sa sjedištem u Sarajevu s većinskim bošnjačkim vlasništvom...zamislite kad bi se to desilo u bilo kojoj drugoj regiji i državi u svijetu, da ne govorim o republici srpskoj ili dijelovima FBiH gdje su Hrvati većina.....


Ko je ovdje lud???????????????
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

To je već prebrojavanje krvnih zrnaca i nije nam potrebno, ni u privatnom životu a u biznisu pogotovo. Ništa ne mijenja ni da u NO sjede ragib, muzafer, smajo i šaćira. Situacija bi bila ista.

Tužilaštvo mora odraditi svoj dio posla ako komisija za VP već neće ili ne smije. Koliko vidim na njihovoj web stranici već par mjeseci nema nikakvih novih vijesti niti se sjednice održavaju.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Apsolutno da nema mjesta brojanju krvnih zrnaca i treba prepustiti tuzilastvu i komisiji VP da odrade svoj posao. Kada komisija za VP treba da zasjeda? Kako se moze birati NO i isplatiti dividenda bez potvrde skupstine od strane komisije za VP?

Ono sto je ocigledno da to vise nije Bosnalijek kakvim ga arsla prezentira, jadikuje da ga drzava zastiti na listama a sve sto para uđe u kompaniju ode u sloveniju, ameriku, tursku, rusiju, itd. Interesantno mi je da mu se sin nigdje vise ne eksponira i da ga nema po skupstinama (navodno u trenutku junske skupstine on je bio na golfu u sloveniji) a po svim pricama iz kompanije i mahale on je najveca stetocina i arsla sve ovo radi da bi njega zastitio.
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ma on stiti sebe prvenstveno, pa tako i familiju.
A babin sicina jeste velika stetocina, cak je nekoliko vrlo sposobnih i kvalitetnih ljudi vremenom napustilo firmu bas zbog stetocine, jer su vecinu vremena provodili sanirajuci stetu koju on pravi.
Loto
Posts: 27
Joined: 04 May 2012, 12:19

Re: Bosnalijek

Post by Loto »

Kako vidimo iz Vladinih pokusaja da nemaju snage da nadvladaju korupciju u Bosnalijeku pa nije ni to velika vjest sto nema Bošnjaka u NO. Meni licno sve ovo izgleda da se Bosnalike priprema za jeftinu prodaju i da veliki igraci pokusavaju da napune dzepove kroz svoje ljudu u NO.
Post Reply