Bosnalijek

ummet
Posts: 343
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: Bosnalijek

Post by ummet »

Mogao sam da sam uhvatio po min, a pordao po max. Ali sam se na ovoj prokletinji prevario i uletio na nešto-nešto ispod max, a prodao po nešto manje nego što sam ušao. I to uradio 2 puta. I još provizija, i eto ti ga. Očekivao sam rast do 14,5-15. A da ti budem iskren, pripremao sam se za rast i preko 15. Opet dobro sam uradio jer sam značajno podebljao FDS gdje sam skoro-skoro pa ispunio očekivanja. Kažem "skoro-skoro pa" jer sam mislio da će FDS otići za 100. Sve u svemu, nisam loš. Al sa Bosnalijekom samo glavobolja, možda da kupim nešto od njih za glavobolju pa da me obasja sunce!
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

marep1976 wrote:
proleter wrote:Top 10 - niko nije kupovao, niko nije prodavao, nema novih u prvih 10
nije tačno...Unicredit bank 16.12.2016 imala je 2.6375 a danas ima 2.6311
Ja sam isprintao stanje nakon 20.12.2016.
Znači da je UNI prodavao, a da niko nije u top 10 kupovao, nečije pitanje bilo da li ovi fantomi sa Malte koji su uzeli vladinih 19 % dokupljuju.
Zasada je odgovor - ne.
Sabur2
Posts: 1963
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

ummet wrote:Mogao sam da sam uhvatio po min, a pordao po max. Ali sam se na ovoj prokletinji prevario i uletio na nešto-nešto ispod max, a prodao po nešto manje nego što sam ušao. I to uradio 2 puta. I još provizija, i eto ti ga. Očekivao sam rast do 14,5-15. A da ti budem iskren, pripremao sam se za rast i preko 15. Opet dobro sam uradio jer sam značajno podebljao FDS gdje sam skoro-skoro pa ispunio očekivanja. Kažem "skoro-skoro pa" jer sam mislio da će FDS otići za 100. Sve u svemu, nisam loš. Al sa Bosnalijekom samo glavobolja, možda da kupim nešto od njih za glavobolju pa da me obasja sunce!
Hajdebogati nije sve ni u parama. :mrgreen:
Sabur2
Posts: 1963
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

proleter wrote:
marep1976 wrote:
proleter wrote:Top 10 - niko nije kupovao, niko nije prodavao, nema novih u prvih 10
nije tačno...Unicredit bank 16.12.2016 imala je 2.6375 a danas ima 2.6311
Ja sam isprintao stanje nakon 20.12.2016.
Znači da je UNI prodavao, a da niko nije u top 10 kupovao, nečije pitanje bilo da li ovi fantomi sa Malte koji su uzeli vladinih 19 % dokupljuju.
Zasada je odgovor - ne.
To ne znamo pouzdano, obzirom da je od 06.10. kada je prodan državni dio, do danas na berzi prometovano još ukupno oko 45.000 dionica što je nedovoljna količina da se kupac, čak i da je samo jedan, pojavi među top 10.
Logično je da bi na ovako plitkom tržištu, na kojem su svi oni nervozni već napustili igru, bilo kakva veća potražnja lansirala kurs.
Lično mislim da bi ovaj KBC trebao rješiti sa Libijcima njihovih 8%, pa onda ići ili na tender ili na pojedinačne pregovore sa krupnijim dioničarima.
Kupnja na berzi za njih svakako nije pametan potez u ovom času.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Raiffeisen skrbnički povećao sa 1,2082 % na 1,2435 % prošle sedmice.
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

OBAVIJEST dioničarima Bosnalijek d.d.o petoj (V) emisiji dionica zatvorenom ponudom poznatom kupcu uz pravo preče kupnje.
Izvor:http://www.bosnalijek.ba
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

savjetnik wrote:OBAVIJEST dioničarima Bosnalijek d.d.o petoj (V) emisiji dionica zatvorenom ponudom poznatom kupcu uz pravo preče kupnje.
Izvor:http://www.bosnalijek.ba
e ovo su novi momenti, povecas procentualno ucesce u kapitalu bez obaveze tender ponude. Mudro, mudro.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Usput, zar prvo skupstina nije trebala donijeti navedenu odluku? Ovdje stoji da je to uradio Nadzorni odbor?
montypython
Posts: 4038
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

savjetnik wrote:OBAVIJEST dioničarima Bosnalijek d.d.o petoj (V) emisiji dionica zatvorenom ponudom poznatom kupcu uz pravo preče kupnje.
Izvor:http://www.bosnalijek.ba
Šta je cilj ovoga? Ima li skrivenih namjera? Biće milion dionica više a kad bi svi kupili u postotku koji mogu, dosadašnji postoci se ne bi ni mijelnjali. jedini smisao bi bio da im treba para. Ako međutim bude mnogo malih koji se ne jave jer nisu pri parama, onda će oni koji bi htjeli, povećati svoj postotak i to kupujući po nižoj cijeni od one koja bi bila da sad krenu kupovati na berzi pa cijena počne rasti na 13, 14 15 i više. Ili nižoj od one po kojoj je kupovano na ovom zadnjem tenderu od 15,5. Je li to ili negdje griješim?
panzer
Posts: 12339
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

unaprijed poznati kupac. ništa mali...
Post Reply