Bosnalijek

Sabur2
Posts: 1968
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Kad vidiš zakucanu cifru, možeš otprilike već izračunati projektovanu izlaznu cijenu, tj. maksimalnu koja će se postići.
Evo ja ću lupiti da će to biti oko 17-18. Pa za pola godine, godinu-dvije... meštri ne rade ako nema 50% dobiti.
panzer
Posts: 12362
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/slucaj-b ... /161213083

Zar ovo ne ide u paketu. Šta je sa ostalim?
Sabur2
Posts: 1968
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Pa mozda je isposlovao da se izdvoji predmet u zamjenu za kaznu koja se moze platiti.

Nego meni je interesantnije gomilanje kupovnih naloga za po 1 pf.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Pa kada neki od optuženih prizna izvršenje krivičnog djela, razdvaja se postupak i njemu se posebno sudi u skraćenom postupku i izriče sankcija, dok ostalima postupak redovno nastavlja svojim tokom... Sve je ovo normalno...
slavuj
Posts: 1973
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Eppur si muove,ili Ipak se kreće,po naški!Tako ja gledam na ovu još jednu presudu Arslanagićima!
Jer kad se samo sjetim koliko su oni bili nedodirljivi davne 2008,kada sam ja prvi put bio na skupštini Bosnalijeka!
Uz njih je tada bilo više onih sa akademskim titulama nego na nekom od fakulteta po vukojebinama oko Sarajeva!
Na moje primjedbe na neke od pozicija iz Izvještaja o poslovanju koje su tuknule na kriminal,Vođa je dizao jednog po jednog člana uprave i Nadzornog odbora,da pobijaju to što bih ja ustvrdio!Predsjednik NO se izvinjavao nekakvom tipu koji je tu predstavljao Vladin kapital,što ga eto ,jedan dioničar vrijeđa!A ja sam mu samo rekao da bi trebao reći nešto u zaštiti kapitala koji predstavlja,umjesto što bulji u mene zbog toga što se usuđujem nešto prigovoriti velikom direktoru,tada menadžeru galaksije!A da i ne spominjem onog neotesanog dendija što se slikao sa markiranim tašnama o trošku dioničara po naslovnicama modnih dodataka dnevnog lista sa doživotno plačenom reklamom!On je na jednoj skupštini sjedio odmah do ulaza i u skladu sa svojom ličnom kulturom toliko razgranat da sam ga dobrano morao obilaziti da bih negdje sjeo!
A danas,eto,već druga presuda!Pa makar i po godinu,makar se moglo i platiti,ali ohrabruje!Ipak se kreće!
montypython
Posts: 4044
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Sabur2 wrote:Pa mozda je isposlovao da se izdvoji predmet u zamjenu za kaznu koja se moze platiti.

Nego meni je interesantnije gomilanje kupovnih naloga za po 1 pf.
Zanimljivo i danas više kupovnih naloga sve po pfening razlike, doduše još relativno nisko i stidljivo na oko 11,55. Na prodajnoj strani međutim, nema ni hiljadu dionica ispod 12 KM. Slučajnost ili početak nečega?
Sabur2
Posts: 1968
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Rampa izgleda nije izdržala, moraće se upotrijebiti dodatne količine na višem nivou.
montypython
Posts: 4044
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Sabur2 wrote:Rampa izgleda nije izdržala, moraće se upotrijebiti dodatne količine na višem nivou.
Bogami teško je formirati rampu i na višim nivoima. Fiksiranje uspjeva samo na vrlo plitkom tržišru i kad nema nikakve potražnje. Da li je u pitanju da su šibicari skontali da se bliži podjela novca za FDS i da i ako djelić novca skrene prema BSNL igra sa fiksiranjem i prodajom malih količina postaje besmislena. Možda čak i sami počnu kupovati. Ili je možda slučaj da kupac vladinog paketa nije Haden i hoće da nastavi a na nastavak ga je potakla skora podjela novca u FDSu i strah da dionica ne poraste previše prije nego on dokupi. Ako je npr to, jasno je da mu je sve ispod one cijene koju je već platio za paket jeftino i čisti dobitak. Ne znam. U svakom slučaju mislim da nećemo dugo čekati na odgovor da li ovaj trend "ima noge" odnosno hoće li se nastaviti.
Sabur2
Posts: 1968
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ono što ja čujem iz "pov.izvora" blisko je tvojoj pretpostavci. Kupac 20% svakako nije Haden, ali je teško zaključiti je li ili nije u saradnji ili je dapače suprotstavljen. Ono što se meni namtnulo kao zaključak jeste da se shvatilo baš da će cijena biti van kontrole čim se novac zakotrlja preko računa i da što se kupi sad, kupilo se bagatelno.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Krenule su veće količine, ovdje će se situacija kad tad rascistiti.

Da li je iko upratio da li je ova "misteriozna kompanija" s Malte povecavala svoje ucesce kroz kupovine na berzi?
Post Reply