Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Indy
Posts: 42
Joined: 23 Mar 2016, 17:32

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Indy »

Zavjera :)

Ocigledni manjak prakse. Jedino kad udaris u zemlju, skontas da je tvrda. Do tada si i neunistiv i nepogrijesiv.

Kakav savijet za Vladu. Moje brzo razmisljanje. Vlada to po ovim zakonima i nemoze.

Treba pregledati revalorizacione rezerve detaljno. Ako se uklapaju u shemu, onda je shema vec razradjena i nepotrebno za objasnjavati.

Sad se javljaju na temu jer je sad interesantno.
Ove prodaje su od mnogo vece vaznosti, nego sto se opcenito misli. Na ovome ce se odrediti i povjerenje ulagaca u ovo trziste.

Nimalo mi nije drago sto se nije prodalo odmah! Pogotovo zbog cinjenice da ima mnogo ajkula sa gotovinom.

12,99 sam bio skeptican ali sto nije po nizoj cijeni otislo i meni zadaje glavobolju.

Katastofalan potez vlade, spustiti cijenu a da se niko ne javi.

Ako ovo ne uspije, mnogi ulagaci ce revidirati stavove.
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Indy wrote:.
Ove prodaje su od mnogo vece vaznosti, nego sto se opcenito misli. Na ovome ce se odrediti i povjerenje ulagaca u ovo trziste.

Nimalo mi nije drago sto se nije prodalo odmah! Pogotovo zbog cinjenice da ima mnogo ajkula sa gotovinom.

12,99 sam bio skeptican ali sto nije po nizoj cijeni otislo i meni zadaje glavobolju.

Katastofalan potez vlade, spustiti cijenu a da se niko ne javi.

Ako ovo ne uspije, mnogi ulagaci ce revidirati stavove.
Možda su važnije i od same berze a vlada se ponaša kao totalni amater. Bar prema onome što se do sada vidi. Da je premijer kojim slučajem neki sociolog i političar po profesiji onda bi se moglo opravdati.

Ovako, niti se ko od javnosti ozbiljno bavi ovim dešavanjem niti se "global " oglašava dok je prije samo par sedmica bio pun hvale o već gotovoj stvari odnosno prodaji.
Još je veći problem što znamo da čovjek nije finansijski amater nego mu je svaki potez proračunat. A ako je takav onda se sa ovim prodajama može sumnjati u svašta pa i u dogovore.
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by slavuj »

Neopravdana su bila očekivanja svih nas!Mislim na očekivanja od Vlade.Moramo imati u vidu da je to Vlada koju su formirale stranke koje ovu zemlju vode već dvadeset godina u miru,al kao da se rat još nije završio.Oni jednostavno nisu još međusobno rastalil sve što se u ovoj zemlji gradilo prethodnih skoro 50 godina.I to je trebalo imati u vidu.Ja lično sam mislio da će shvatiti da je zadnji čas da bar odustanu od daljnjih pljački,ali očito nisu shvatili.Samo su sada zorno 'pokazali da ovi kokošari,kriminalci u njihovoj službi i u službi novopečenih poluinteligentnih poduzetnika,zapravo su instrumenti u njihovim rukama.I samo zato su na slobodi!Jer im trebaju.Oni,vlastodršci su se samo priključili njihovim pljačkama i igraju po njihovim pravilima.Ovi naručeni forumaši,ili mošda i bez narudžbi ali po vlastitim porivima,samo im pokušavaju pomoći!Potpuno su nesvjesni da tolika pljačka neće proći nekažnjena!Nekakav procesuirani krivotvoritelj ,mešetar,i ne znam šta sve ne,savjetuje Vladu da još para od ,recimo mostarskih bolnica,usmjeri prema njegovim naručiocima.I za sve je to OK.I za novinu,koja radi svog vlastitog opstanka,mora to objaviti,i za nekakvog analitičara na portalu koji opet ,potičući na pljasčku,liječi i svoje historijske frustracije,i za Vladu koja eto sad ima opravdanje i za daljnje rasprodaje koje je najavila.I svi se nadaju da će se to jednostavno zaboraviti kada se završi,bez obzira kako.Bitno je da oni realiziraju svoje lične ciljeve!Ja u to ne vjerujem!
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

E sad, da se zna cijena pa da se može uporediti:

http://indikator.ba/Vijest.aspx?p=1&id= ... ance+Grupi
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Investitor »

Ali ima bitne razlike jer "U skladu sa ugovorom, Vienna Insurance Group AG steći će 100 odsto učešća u kompanijama ..."
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by slavuj »

slavuj wrote:
slavuj wrote:Mi smo probali ali oni ne daju!Sad smo im skinuli 5miliona a ako nece ni ovo,onda ce mo jos malo!Vazno je da nam tamo neki ne mogu reci da rasprodajemo!
Vas Premijer,sa savjetnicima!
Evo sad imamo i podršku javnosti!A i sami smo u budžetu planirali 65 miliona od ova tri društva.Pa kad popustima na BSNL skinemo cijenu na onu koju je najavio naš ekspert Vrbić,fds će mo moći odmah prodati u skladu sa Pravilnikom o određivanju...!I bez onih neraspoređenih dobiti,približit ćemo se iznosu iz budžeta.Vidite da smo bili u pravu sa našim najavama.

Važa Vlada
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

http://indikator.ba/Vijest.aspx?p=1&id= ... guranja%3f

Ko fol svi su nezainteresovani a premijer global i ovaj iz APF ne znaju šta da urade.


I da skinu na 9,3 KM opet nema kupca. Pa mogli su onda odmah ići na izmjenu odluke i direktne pregovore. Ali "javnost" bi tražila "transparentno preko berze"......
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

http://indikator.ba/Vijest.aspx?p=1&id= ... osiguranje

A oni se nisu ni pominjali kao zainteresovani. Koliko znam i Triglav je prije dao svoju samoinicijativnu ponudu. Zato i ne žele na aukciju. Mnogo je zainteresovanih pa bi cijena na aukciji mogla eksplodirati. SIguran sam da bi svi oni rado dali i onih 13 ako ne i više samo žele da probaju mogu li u startu nekoga obrlatiti i domoći se dionica ispod 10. Ovdje će još svašta biti, zato bolje da se neki ne zatrčavaju sa izjavama kako "to ne vrijedi" "niko neće" i sl. Ne budite naivni.
panzer
Posts: 12082
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Pa jel se skida cijena za aukciju ispod 10 KM ili bi se išlo na drugi način. Ovo su sve neke ponude za direktni dogovor.
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

panzer wrote:Pa jel se skida cijena za aukciju ispod 10 KM ili bi se išlo na drugi način. Ovo su sve neke ponude za direktni dogovor.
Ne znam jesam li u pravu ali izgleda mi da se niko od ponuđača ne bi pojavio na aukciji ni da početna cijena bude 8 a istovremeno bi sami dali ponudu na 10 u startu a moguće da bi platili i po 15 ali ne žele da otkrivaju karte odmah. Možda ne žele da se utrkuju sa no name kompanijama koje će im napumpati cijenu na aukciji jer može početna biti i 9 a da završi na 18. Možda žele da u direktnim pregovorima ostvare nešto nižu cijenu na ime samog svog imena tipujući na to da su oni pouzdani, veliki, da će "zadržati zaposlene i možda zaposliti nove", "neće mijenjati djelatnost" i slični šupljaci. Kad se prodaje aukcijom ništa od toga ne pali, pali samo najviša cijena pa tu nemaju nikakvu prednost nad "malim". To mi je nekako najbliže objašnjenje. Međutim sad već ima najmanje dvoje velikih koji su dali svoju ponudu tako da je sigurno da će cijena ići gore sa aukcijom ili bez nje. Iz agencije i Vlade ne bi nikako smjeli da nasjednu na ove početne ponudei cijene to je samo pokeraška igra.
Post Reply