Vlada FBiH

panzer
Posts: 12104
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

U ovakvoj situacija postoji samo jedna opcija a to je smanjenje socijalnih kategorija na budžetu.

Ništa ne može opravdati "malo naknade"," privremena penzija" i ostalo.... Jer kad se to obije od glavu može se obiti jedino onima koji pune budžet a to smo valjda mi. Neće parazitima koji donose zakone niti onima koji ih podržavaju nego nama.
Sabur2
Posts: 1908
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Vlada FBiH

Post by Sabur2 »

Slažem se ako gledamo to kao novo opterećenje na budžet.
Međutim ako opravdanost toga kompariramo sa postojećim opterećenjem kroz privilegije raznih parlamentaraca, te njihova primanja, svakako da drugačije izgleda.
Moje mišljenje je da su jedni opteretili budžet na štetu drugih i da bi to trebalo ispraviti, ali kao što kažeš, oni sami sebi neće smanjivati prihode.
panzer
Posts: 12104
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

To je opravdanje koje je postalo aktuelno 1998. . Svi kradu,kradi i ti, svi lažu laži i ti.
S tim da sada vrijeme curi i da je ostalo još malo.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Vlada FBiH

Post by insider »

Federalno ministarstvo finansija otkazalo je aukciju trezorskih zapisa, koja je bila predviđena za sutra,1. avgusta.

U obrazloženju Ministarstva navodi da je ovakva odluka donesena zbog adekvatnog nivoa likvidnosti Jedinstvenog računa trezora FBiH i usljed toga smanjene potrebe za finansiranjem.

Već ranije je iz Vlade najavljivano da bi ova aukcija, planirana u nominalnom iznosu od 30 miliona KM, mogla biti otkazana.

Ovo je inače drugo otkazanje aukcija zbog istog razloga nakon što je Vlada FBiH odsutala od aukcije trerzorskih zapisa u iznosu od 20 miliona koja je bila predviđena za 11. juli 2017. godine, navodi Slobodna Bosna.

Otkazivanjem aukcija ukupno zaduženje FBiH u trećem kvartalu bit će prepolovljeno te će umjesto planiranih 100 miliona KM iznositi 50 miliona KM.

Nove aukcije prema kalendaru, predviđene su 22. avgusta u nominalnom iznosu od 30 miliona KM i 26. septembra u iznosu od 20 miliona KM. U oba slučaja riječ je o tromjesečnim trezorskim zapisima.

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine je u drugom kvartalu ove godine u odnosu na prvi smanjila zaduživanje za 171 milion KM – izjavila je prije neki dan dopremijerka i federalna ministrica finansija Jelka Milićević novinarima nakon sjednice Vlade FBiH.

Federacija BiH se, po riječima ministrice, temeljem obaveza prema otpaliti vanjskog duga zadužila 160 miliona, a vratila 388 miliona KM.

– Neto efekat je otprilike 220 miliona KM obaveza više smo vratili nego što smo se zadužili – izjavila je Milićević.

Istakla je da je FBiH vjerovatno neće imati aranžman, odnosno tranše po aranžmanu s Međunarodnim monetarnim fondom (MMF).

– To je sada već izvjesno, a ako i bude to će biti u zaostatku. Planirane su tri tranše, zaduženje dugoročno od 282 miliona KM nećemo imati, ali evo imamo povećanje prihoda, imamo racionalizaciju, očekujemo i vanredne prihode, nadam se da nećemo imati nelikvidnost proračuna – ocijenila je Milićević.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Vlada FBiH

Post by proleter »

Evo novih priloga za bisernu ogrlicu ovog idiota :
http://ba.n1info.com/a201653/Vijesti/Vi ... ceste.html
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Vlada FBiH

Post by insider »

Kako nemamo trošarina, promijenili smo strategiju i sada hoćemo izgradnju brzih cesta financirati iz sredstava akumulirane dobiti od 200 milijuna maraka javnih poduzeća.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Vlada FBiH

Post by proleter »

insider wrote:
Kako nemamo trošarina, promijenili smo strategiju i sada hoćemo izgradnju brzih cesta financirati iz sredstava akumulirane dobiti od 200 milijuna maraka javnih poduzeća.
Zar nije akumulirana dobit samo knjigovodstvena, fiktivna?
Tako je tvrdio isti taj Novalić za FDS.
Ili je drugačji knjigovodstveni princip za privatna preduzeća sa manjinskim državnim udjelom :lol:
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Vlada FBiH

Post by Investitor »

Mene više brine ova izjava "Uz to se planira uvesti oporezivanje dividende s 20 posto ili ugovora o djelu - kazao je premijer."
panzer
Posts: 12104
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vlada FBiH

Post by panzer »

Inače ja ne znam šta da radim od silne dividende koja mi se isplati na račun. Ako misle da će nešto postići s tim, onda neka pokušaju. A nek sve ostale finansijske institucije ukljucujuci i kladionice ostanu neoporezovane.
Post Reply