Bosnalijek

Jaran
Posts: 8
Joined: 22 May 2012, 22:08

Re: Bosnalijek

Post by Jaran »

Mene interesuje dal ovi ljudi iz NO misle da ovo stvarno može ovako?
Loto
Posts: 27
Joined: 04 May 2012, 12:19

Re: Bosnalijek

Post by Loto »

Arsla sve radi da bi onemogucio i dobio na vremenu samo je pitanje vremana kada ce sve postati transparentno, pa ce mo vidjeti kome ce ga on povuci.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-min ... jacku.html
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Napuštanje Skupštine, lažna dojava o eksplozivnoj napravi, glasanje na livadi - epilog je sjednice Skupštine dioničara Bosnalijeka.

Pored svega sjednica je ipak održana i izabran je novi Nadzorni odbor, a libijski predstavnik dioničara, kao drugi većinski vlasnik, preuzeo je predsjedavanje. Skoro jednoglasno usvojen je dnevni red na kojem je bilo 11 tačaka. Među kojima i ona najbitnija - odabir članova novog Nadzornog odbora Bosnalijeka, odabran je i stari – novi član Veljko Trivun, izvijestila je FTV.
Od samog početka burna sjednica, predstavnici Vlade Federacije BiH napustili su skupštinu Bosnalijeka uz tvrdnju da nije sazvana u skladu sa zakonom. No, nije samo predstavnik Vlade otišao, njemu su se na vratima pridružili predstavnici malih dioničara. Sjednicu su napustili jer im nisu uvažene prijave koje su, kako kažu, uredno dostavili.
"Povrh svega, direktor me nazvao telefonom kako bi mi rekao da ovaj put neću imati pravo glasa jer sam prošli put glasao protiv njega", kaže opunomoćenik dioničara Bosnalijeka Alexander Hrkač.
Mali dioničari nisu uspjeli doći ni do kapije - stigla je dojava o eksplozivnoj napravi u krugu Bosnalijeka. Međutim, dioničari koji su ostali nisu išli daleko, samo do livade u krugu Bosnalijeka. Tako je ovo možda prva sjednica u istoriji održana na livadi.
"Pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo su bili više nego korekti jer su nam omogućili da glasamo na livadi i da brojanje listića izvršimo na regularan način te time onemogućimo Vladu FBiH da vrši bilo kakvo osporavanje", izjavio je član Nadzornog odbora Bosnalijeka Veljko Trivun.
Libijski predstavnik dioničara Mahmoud Muhyadin Badi, kao drugi većinski vlasnik, preuzeo je predsjedavanje sjednicom.
Glasalo se – očekivano - skoro jednoglasno usvojen je dnevni red na kojem je bilo 11 tačaka. Među kojima i ona najbitnija - odabir članova novog Nadzornog obora Bosnalijeka, odabran je i stari – novi član Veljko Trivun.
"Ovo je poraz sile nad jednom oraganizovanom i utemeljenom radu na zakonskim i svim propisima koji se odnose na korporativno djelovanje i upravljanje, a time i organiziranje skup[tina kao što je ova", izjavio je direktor Bosnalijeka Edin Arslanagić.
Sjednica je završena, a ostala dilema - da li će, kao i brojne u posljednje vrijeme, dobiti sudski epilog.
Je li Hrkač ovo rekao za javnost ili stvarni prošli put glasao za smjenu. Vidi se i novi predstavnik libijskog fonda, revolucionar, valjda čovjek uvijek protiv vlasti.
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Zaista ne znam zasto Vlada vise nastupa u rukavicama. Pa ovo je sve odavno trebalo da bude u muriji.
Imaju medije, imaju, zakon, represivnu silu, vlast i ovi ih (nas) prave budalama.
Jel stvarno to moze tako da prodje? Jel stvarno ova drzava u takvom qrcu da nije u stanju da brani ni pravni poredak?

Tacno se ne mogu nacuditi zasto se ovo dozvoljava, jer evo taj bandit polako koristi nezadovoljstvo naroda situacijom u zemlji i prikazuje sve kao politicki odstrel nepsosobne i korumpirane vlasti, njega kao uzornog privrednika...

Ljudi ne shvataju da je ovdje po srijedi krsenje osnovnog prava u drustvu kakvom tezimo, a to je neprikosnovenost privatnog vlasnistva. Ovi to prikazuju upravo kao borbu za odbranu jer su se kao suprotstavili Vladi, a niko ne kaze da je uz vladu XX% malih dionicara i da to drasticno mijenja pogled na cijelu situaciju.

Mozemo li mi mali dionicari pkrenuti neku tuzbu, neki spor, traziti odstetu zbog ometanja prava na upravljanje ili sl. Neka se vidi da su tu osteceni ljudi koji su posteno zaradili svoje pare i ovaj banditi ih oteo. Kad se na jednoj strani pojavi premijer omrazene stranke, a na drugoj "ugledni" profesor, jasno je na ciju stranu ide naklonost mase... i to je ono sto moze Vladu i zaustaviti u ovome. Nako treci, apolitican, opljackan, ko bi progovorio o svemu za medije, dao bi jasniju sliku. Ja sa kime god pricam, u startu su protiv Vlade. Kad im objasnim da tu nije rijec o tome sto oni misle nego im objasnim situaciju, ostanu razrogacenih ociju u nevjerici da je to moguce da se desavalo i da se jos desava. Ljudi ne znaju, a niko ih ne informise. Na kraju cemo mi koji se borimo za svoje biti nekakvi kriminalci, a on lijep i krasan cestiti poslovni covjek.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Bez obzira na sve imali su respektibilan kvorum od 38,45% broja glasova.
Jaran
Posts: 8
Joined: 22 May 2012, 22:08

Re: Bosnalijek

Post by Jaran »

Znači u Bosnalijeku 38% su karali nas 62%. Znači da jedino oni od 38% imaju koristi od Bosnalijeka i to ovako. Kroz radove izvoze novac sebi u druge kompanije, kroz marketinške kuće izvoze sebi novac u druge kompanije, kroz netransparentnu cijenu lijekova izvoze sebi novac u druge kompanije. Ovaj menadžment umijesto da isplaćuje dividendu on je naš novac ulagao u apartmane, a ne u djelatnost kompanije za koju se svaki put poziva kada reinvestiraju dobit. Analizom izvještaja iz aviona se vidi da imaju viška keša, pa baš na ovakve načine ga uzimaju sebi. Nas 62% želi dividendu na račun , a ne u apartmane. Ja ću sa svojim novcem gdje hoću, a ne Arsla. Definitivno ovaj čovjek i de u prdekanu. Nežalim novca da mu se pravilno odgovori.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

I definitivno su Libijci na Arslinoj strani....sto je za respect....
Loto
Posts: 27
Joined: 04 May 2012, 12:19

Re: Bosnalijek

Post by Loto »

Stvar jest u tome sto kupuje ljude za male pare da bi sebi obezbjedio kapital za licne investicije, trenutno Vlada radi samo sa starim sistemima za velike promjene trebaju nove ideje da se implementiraju u zakonu da bi se sve te rupe mogle zacepiti.
Svi mi zanmo o cemu se ovdje radi ali Vlad stoji po strani i glumi da nesto radi na tome da zaustavi korupciju u Bosnalijeku a na kraju nista se ne desi, samo jedan jednostavan primjer govori a to je da se skupstina dionicara zavrisila sa 38% glasaca.
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ja se nadam da ovo nije kraj. Ne mogu vjerovati da ce se ovo samo tako zavrsiti.
Ako Vlada vec ima 62% uz sebe pa onda mozemo sazvati novu vanrednu skupstinu i sve promijeniti.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Ni ja ne mogu i necu da vjerujem da se ovako ovo moze zavrsiti jer bi ovo bio poraz vladavine zakona, morala i perspektive u ovoj zemlji. Kakva bi to samo poruka bila radnicima u kompanijama slicne problematike kao i investitorima jer vlada ne moze da stiti svoju imovinu a kamoli imovinu stranaca.
Hrkac me pomalo iznenadio sa ovim javnim nastupima ali covjek stvarno ima pravo u ovom slucaju. Ne mislim da je on bio uz vladu nego protiv arsle i za sebe i svog kandidata za NO. Ja sad sumnjam da je ijedna bosnalijekova skupstina bila regularna prethondih godina i red je da se organi pozabave i sa tim. Kakvi se sad koraci mogu poduzeti? Moze li ovo sve uticati na prodaju proizvoda/lijekova i da li je pametno sada prodavati dionice? Ovo vec stvarno previse pocinje da ide na zivce ali vlada i svi dionicari koji misle dobro sebi i kompanije ne smiju da odustanu kada se doguralo do ove tacke. Nisksicu i Erdale, sta vise cekate, HAPSITE IH!
Post Reply