Fabrika duhana Sarajevo

Mentalist
Posts: 237
Joined: 02 Oct 2012, 18:22

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Mentalist »

Evo nekih izjava koje me upučuju na razmišljanje da je skupština i tri predstavnika vlade u potpunosti regularna sa dokazom o tom,audio snimak postoji, ali ima još jedna i loša stvar jer po izjavi Jaganjca skupština nije podržala izvješće o poslovanju i da se ono treba temeljito ispitati,što bi značilo da će dividenda zakasniti....ali možda bude veća ove godine,molim mišljenje foruma??
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Opa la la...po onoj narodnoj "jedna slika ( video) govori više od tisuću riječi " :
http://www.fds.ba/bs/mediji/press?id=108
ps .pitao sam mog opunomočenika što se zaista događalo u svezi izbora NO ..osoba mi je više puta tvrdila da ono što se plasiralo u pojedinim medijima posljednja 2 dana jednostavno nije točno ...ovo preuzeto sa web-a fds to potvrđuje ...
Mentalist
Posts: 237
Joined: 02 Oct 2012, 18:22

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Mentalist »

U Sarajevo je 5. avgusta održan nastavak prekinute sjednice Skupštine Fabrike duhana Sarajevo (FDS) od 22. jula, a nakon okončanja Skupštine novinarima se obratio predstavnik malih dioničara Adnan Bunjo koji je rekao da je izabran novi Nadzorni odbor čiji su članovi dobili najveći broj glasova na Skupštini.

Prema navodu Bunje u Nadzorni odbor su ušli Jasmin Jaganjac, Ivica Knezović, Amir Pašalić, Mirsad Turković i Kemal Bektešević

Na izjavu predstavnika malih dioničara reagovala je Uprava FDS-a u čijem saopćenju stoji da je Nadzorni odbor FDS-a imenovan 22. jula i da su u njegov sastav ušli Mirsad Turković, Kemal Bektešević, Ivica Knezović, Amir Pašalić i Šefto Kurtović.

„Na nastavku zasjedanja 18. Skupštine FDS-a, koje je održano danas 05.avgusta, odlučivano je samo o posljednjoj tačci dnevnog reda koja je odredila «osnovne elemente za zaključivanje ugovora sa članovima NO i Odbora za reviziju», čime je Skupština uspješno završila svoj rad. Svako drugačije tumačenje u vezi izbora članova Nadzornog Odbora FDS-a od strane bilo koga, nije utemeljeno na odlukama Skupštine FDS-a, te predstavlja lažno informisanje javnosti“, stoji u saopštenju Uprave FDS-a.

Inače, kako nezvanično saznajemo svoja tumačenja i viđenja dešavanja oko izbora članova Nazornog odobra FDS-a u večerašnjem trećem dnevniku FTV-a dat će direktor Edin Mulahasanović i bivši član Nazornog odbora Jasmin Jaganjac. (M.Fazlić)
Mentalist
Posts: 237
Joined: 02 Oct 2012, 18:22

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Mentalist »

Po tumačenju uprave nema nikakve prepreke za isplatu dividende jer su po tumačenju uprave sve točke dnevnog reda skupštine regularno ispoštovane..
Biće zanimljivo pogledati Ftv dnevnik 3 večeras.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by asim.k »

Informacija iz FDS. Dividenda se nece isplacivati. Nije usvojen FI i odluka o raspodjeli dobiti. Misljenje direktora za finansije.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Hmmmm...nije li njihov generalni na nekoj od tv izjavio da im je ministarstvo finansija 2 dana nakon ( prve ) skupštine poslalo zahtjev i uputu na koji žiro račun da im se uplati dividenda za 2012 ? ...il to nije iz iste vlade :lol: :lol: ?
Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Damirko »

"Proleter" je 22.07. stavio cijeli tekst u kojem stoji odluka o isplati dividende, usvojena sa 52,58% glasova. ???
Mentalist
Posts: 237
Joined: 02 Oct 2012, 18:22

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Mentalist »

Meni je tajnica rekla kad sam zvao da pošaljem broj računa,da će dividenda ići po objavi u novinama,Asime K ,možeš li malo podrobnije potkrijepiti svoju informaciju o neisplati dividende,hvala lijepo..
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by savjetnik »

Mislim da što se tiče isplate dividende nema problema jer se ista može isplatiti iz akumulirane dobiti za što postoji i zakonsko uporište.Najgore u svemu ovome je što najmanje interesa da se NE ISPLATI dividenda imaju oni koji nemaju ni jedne dionice FDS.Kako reče jedan moj dobar drug citiram"tuđim k....m gloginje mlate".Mene u svemu ovome raduje jedna nepobitna činjenica i siguran sam da će ista biti isplaćena iz jednog jedinog razloga,a to je da je Vlada FBiH ostala bez para, te nisu u mogućnosti da isplate ni sve penzije.Ja se nadam da će već u ponedjeljak biti objavljen poziv da se dostavi dokumentacija za isplatu dividende.Ja pozivam ovom prilikom i udruženja malih dioničara da izvrše pritisak na menađment da ispoštuje odluku Skupštine od 22.jula 2013.godine i izvrši isplatu dividende.
itsector
Posts: 17
Joined: 14 Nov 2012, 11:11

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by itsector »

Zna li iko kolika je dividenda?

Hvala
Post Reply