Telekom RS

zule
Posts: 206
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

Podsjećanja radi, m:tel je posljednjih godina kupio niz kompanija u BiH – Logosoft, Telrad Net, Blicnet, Elta Kabel, Financ, Trion Tel a planirana je i kupovina makedonskog Neotela (rečeno do septembra 2023 ali nema novih vijesti).
Truba
Posts: 450
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Telekom RS

Post by Truba »

Sta to meni ko dionicaru znaci osim da mi padaju vrijednost dionica
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Telekom RS

Post by Sitna buranija »

zule wrote: 03 Sep 2023, 19:10 Podsjećanja radi, m:tel je posljednjih godina kupio niz kompanija u BiH – Logosoft, Telrad Net, Blicnet, Elta Kabel, Financ, Trion Tel a planirana je i kupovina makedonskog Neotela (rečeno do septembra 2023 ali nema novih vijesti).
Jeste. Tako su npr. svijevremeno platili Logosoft skoro koliko je Telemach platio za HS, HKB i MH Company (nekih možda 20% jeftinije), ali je ova HS grupacija imala skoro 10 puta više korisnika. Bezbeli je Telibećirević dio para u kešu vraćao pojedincima...
Porucnik
Posts: 75
Joined: 11 Oct 2021, 11:44

Re: Telekom RS

Post by Porucnik »

Danas skok cijene od 4,27%. Da mi je znati na osnovu čega???
Truba
Posts: 450
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Telekom RS

Post by Truba »

ne znam stvarno
prvi put kad je krenulo padati bukvalno sam se znojio
a sada i da raste i da pada to je sve izgleda šuplja pa se ne obazirem
znam koliko sam dao i koliko za mene vrijedi i ne mislim prodavat
logike nikakve nema
investitor_ba
Posts: 125
Joined: 01 Jan 2020, 17:59

Re: Telekom RS

Post by investitor_ba »

Na dionice trebate gledati kao ulaganje, ne kao kocku i gledati svaki dan par procenata gore-dole. Nase trziste nije dovoljno veliko da bi sva kretanja imala smisla, pogotovo u kracem roku, ali dugorocno se mogu vidjeti trendovi i svako treba procijeniti da li je spreman rizikovati, koliki je vremenski period u kojem zeli drzati dionice, sta ocekuje od njih (koju cijenu, dividende i slicno).
zule
Posts: 206
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

Opet je PREF AD BANJA LUKA prodavala akcije Mtela prošle sedmice i Obarala cijene, prodajući ihpošto poto.
Čim se formira prag podrške od stotinjak, Hiljada akcija oni ga obore prodajući po toj cijeni.
Pitanje je: Zašto to oni čine?
zule
Posts: 206
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

Drugo pitanje zašto mi se mijenjaju riječi prilikom pisanja Posta, pa moram neke pisati velikim slovom da bi zadržao padež ili smisao. :) :) :)
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Telekom RS

Post by panzer »

Čuj Pref. Jesu li na 1,5 ili su i niže?
zule
Posts: 206
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: Telekom RS

Post by zule »

PREF AD BANJA LUKA 8,404809
https://www.blberza.com/Pages/IssuerData.aspx?code=TLKM
Tržište je tako jako da kao u onoj narodnoj "kad komarcu povučeš nogu iščupaš mu drob". s par stotina hiljada KM pomjeraš cijenu kako želiš.
Post Reply