Bosnalijek

slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Bosnalijek

Post by slucajni prolaznik »

Po meni je apsolutno nebitno jel UC kao hrvatski lobby ili je neka druga banka …valjda broker traži od banke potvrdu da li klijent xy ima dovoljno novaca na računu namjenjenih za trgovinu …banka niti smije niti će reći da ima i za 1 pfening više nego šta ima , dakle broker će valjda u dogovoru s kupcem izračunati kolika je ukupna suma potrebna ( cijena + sve potrebne provizije ) i zatražiti konfirmaciju od banke da li se taj iznos nalazi na računu klijenta ..to je jedina informacija koju banka može i smije dati …ovdje se ( ako uopće ima muljaže ) radi ili o tome da je broker bez da ima ovu konfirmaciju ušao u aukciju ili je pak VGT preko šaptača došao do informacije da protivnik nema dovoljno novca za cijenu s kojom je pobjedio ali na nedozvoljen način ...
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Ovo je najmanji moguci propust koji se mogao desiti (kad se pogleda svekoliki kriminal na berzi) ali ako ce pokrenuti ciscenje nek pokrene.

@panzer, taj tvoj broker bas igra po pravilima
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

Takodje mislim da je ovaj VGT-ov Hadenovac odnosno Tuzlak koji je bio siguran u transakciju a onda se pojavio neko nepozvan i sve pomrsio
Sitna buranija
Posts: 2292
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

Zanimljivo da nema nikog iz političkog vrha da se oglasi o uspjehu vlade u još jednoj prodaji državnog kapitala. Valjda sada ovo doživljavaju neuspjehom jer im se kako stvari stoje "ubacio" neko nepozvan.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Bosnalijek

Post by slucajni prolaznik »

Pa kažu da je Fadil u USA ….možda je zbog vremenske razlike saznao za uspješnu prodaju tek sinoć pa dok se naspava sigurno će se javiti :-)
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ovaj pisac pamfleta,koji slučajno ili namjerno uvijek pokazuje da je obična budala,za sve bi okrivio nekog ko mu udara po branši!
Jer,kriminal se nije ni desio sve dok neko ne ukaže na n jega.A tada,naravno za kriminalce je jedini krivac baš taj koji je ukazao na to!Dalje nema!
A ako neki ljudi jedino znaju tipkati i to smatraju dovoljnim za komentiranje,to je njihov problem!
U ostalom,zbog onog što sam davno ustvrdio javno:Sarajevska berza je apsulutno pod kontrolom mafije ,čiji kraci dosežu do vrhova stranaka,desilo se i ovo od juče!Jer,ovdje je očito sve moguće.I zato se ne treba čuditi bilo kakvom izhodu ove aukcije!Očito Novalić i njegov kupac ,nisu učinili dovoljno da rastjeraju sve potencijalne kupce,kao u slučaju Sarajevo osiguranja i FDS!Izgleda da su ovdje angažirali rastjerivače na osnovu slučajnog uzorka!
Najgore je čto bi sve ovo moglo završiti na sudu,pa umjesto da se blokiraju dionice Hadena zbog osnova sumnje da su prikupljene manipulacijom tržištem,kako je odavno zahtjevao postupajući tužilac,može se desiti da sada blokiraju dionice Vlade!Jer šta god odluče vrhovni autoriteti,pokrovitelji kriminala na SASE,druga strana će ići na sud.Dovoljno ih poznaju,da bi prihvatili njihovu odluku!
A mi moramo čekati,sve dok neko ne pokupi čak i ove sa foruma!
Sitna buranija
Posts: 2292
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by Sitna buranija »

insider wrote:@panzer, taj tvoj broker bas igra po pravilima
ili mu panzer izgleda sumnjivo i nepovjerljivo :)
panzer
Posts: 12371
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

@slavuj Trebalo bi stati na loptu jer jedna riječ vuče drugu...... A onda nećemo doći daleko.

Što se tiče "mog brokera" ja od početka radim preko Raiffeisena i nikad nismo imali više od par zvaničnih rečenica u eventualnim razgovorima niti znam šta ti zaposlenici znaju ili ne znaju o mojim predmetnim dionicama. Nikad nije bilo "moj broker mi rekao ovo ili ono odnosno savjetovao"...
Sabur2
Posts: 1974
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Sitna buranija wrote:Zanimljivo da nema nikog iz političkog vrha da se oglasi o uspjehu vlade u još jednoj prodaji državnog kapitala. Valjda sada ovo doživljavaju neuspjehom jer im se kako stvari stoje "ubacio" neko nepozvan.
A zaradili vise od ocekivanog. Da, sve sto se desava je indikativno.
U vezi krsenja pravila berze koje se pominje:
Ako ga je i bilo, ono je najbenignije moguce. I sad ja treba da budem principijelan i da trazim postenje i pravicnost, cak i kad je to(vjerovatno) na moju stetu. Prvi put berzanski ucesnici krse pravila na nacin da se povrijedi neko od onih koji su takav modus vivendi uspostavili i sad treba da ja budem principijelan...
Ne znam, tesko...
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

U biti s Raiffeisen brokerima je najbolje raditi, definitivno, ove male sitne kuce su leglo kriminla ajer tako opstaju.

Raiffeisenovci ne zavise toliko od prometa jer su dio banke
Post Reply