Energoinvest

sayo
Posts: 125
Joined: 17 Mar 2015, 18:35
Location: Switzerland

Re: Energoinvest

Post by sayo »

Sabur2 wrote:
sayo wrote:
insider wrote:Novi član nadzornog odbora je Elnur Salihović zaposlenik rijaseta isamske zajednice?????????
Pozitivno, dopada mi se.
Sarkazam?
Ne
Cuvajmo BiH kao zenicu svoga oka!
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Energoinvest

Post by montypython »

Ima li ko informaciju makar i ugrubo kakvo im je trenutno stanje što se tiče ugovorenih radova, uposlenosti kapaciteta/zaposlenih, gdje rade i koliki su ugovori u pitanju, makar i okvirno. Svaka informacije je dobrodošla pogotovo jer ne znamo ništa.
407
Posts: 19
Joined: 08 Jun 2016, 10:58

Re: Energoinvest

Post by 407 »

Gubitak u 2014. cca 6 miliona, u 2015. cca 26 miliona.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Energoinvest

Post by insider »

Pa sto objaviše prije 15 dana dijametralno suprotne izvjestaje?
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Znači, mi ovo sve okačimo mačak za hou?

http://www.energoinvest.com/index-profi ... php?act=12

plus izvještaj za 2015. koji je objavljen na SASE
brzi
Posts: 2631
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Energoinvest

Post by brzi »

čak i u revizorskom izvještaju iz 2014. godine je iskazana dobit.
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

sayo wrote:
Sabur2 wrote:Pravili su novi izvještaj. Ne znam razloge, ali pretpostavljam posljedice.
A to su: nemogućnost samostalnog izlaska na tendere u svijetu.
Ali eto, to se desava kad podobni polako istiskuju sposobne.
Srecom, nemam tamo ni feninga, ali me dusa boli radi onoga sto je E znacio u svjetskim okvirima, i gdje su ga danas zaštitnici nacionalnih interesa doveli.
Nakon dvije decenije pljacke i upropastavanja, zaposljavanja necijih neznalica, dosli smo do toga da ce minus biti golem, i da ce voditi ka stecaju.
Nemas ,,,? Ja imam i jos cu da kupujem
Ako nisi dio ortačke grupe, ne znam je li ti pametno.
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Energoinvest

Post by Sabur2 »

montypython wrote:Ima li ko informaciju makar i ugrubo kakvo im je trenutno stanje što se tiče ugovorenih radova, uposlenosti kapaciteta/zaposlenih, gdje rade i koliki su ugovori u pitanju, makar i okvirno. Svaka informacije je dobrodošla pogotovo jer ne znamo ništa.
Ne znam tacne podatke, ali ono sto znam je da ima ovaj jedan sektor sto ima ugovore u Etipiji i Albaniji, ovaj koji projektuje dalekovode, ali zbog revansizma nove direktorice koja je smijenila sve naklonjene njenom protukandidatu, brojni su rukovodioci i izenjeri degradirani, smijenjeni, premjesteni. Mislim to je toliko ocigledno da se o tome i ne diskutuje. Jer kakav ti je razlog da smijenis direktora sektora koji zaradjuje plate za cijeli d.d., osim sto je taj sektor smetnja da se situacija odvede u stecaj ili jednostavni vulgarni revansizam, a mozda i prvo i drugo.
Postavlja se ozbiljno pitanje, da li u ovom momentu E jeste u stanju da iznese i postojeće projekte na vrijeme, a da ne pricamo o dobijanju novih.
Cujem da se plate isplacuju iz tih priliva koji bi trebali biti vraceni investiciju i plaćanje dobavljacima i podugovaracima. Ako je to tacno, pitanje je kad ce onda i ti ugovori stati i koliki ce biti penali, tuzbe i sl.

Ostali sektori koliko znam niti imaju ugovore, niti ih pokusavaju dobiti.
Zapravo znam da ce ovdje biti jos jedna prica sa naslovnih stranica.
brzi
Posts: 2631
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Energoinvest

Post by brzi »

Jutros u Avazu,.. direktorica se žali kako su pumpe u Hrvatskoj prodate prije 15 mjeseci ali nikad nisu plaćene i da kupac očito nema namjeru ni da plati,.. kaže kako ne postoji zaštitna klauzula u ugovoru,.. niti je kupac imao obavezu da da bankovnu garanciju.
Kaže da će raskunuti ugovor. Ne znam da li bi tako svoju imovinu davali nekom na povjerenje.
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Energoinvest

Post by panzer »

Sigurno će raskinuti ugovor. I taj dio posla joj je došao na red.
Post Reply