Bosnalijek

panzer
Posts: 12123
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ako je to istina, onda je sasvim dovoljan razlog da im se oduzme dozvola za rad. Prvenstveno bi bio pogođen Bunjo a Blekiću bi to oduzimanje dobro došlo ako se pokrene akcija FDS, jer (nisam 100% siguran) Bunjo stoji iza udruženja malih dioničara FDS-a koje je u top 10 i koji bi mogli imati važnu ulogu kod eventualnog glasanja.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

panzer wrote:Ako je to istina, onda je sasvim dovoljan razlog da im se oduzme dozvola za rad. Prvenstveno bi bio pogođen Bunjo a Blekiću bi to oduzimanje dobro došlo ako se pokrene akcija FDS, jer (nisam 100% siguran) Bunjo stoji iza udruženja malih dioničara FDS-a koje je u top 10 i koji bi mogli imati važnu ulogu kod eventualnog glasanja.
Ma ovo što se navodi (falsifikovanje i zloupotreba punomoći) nema neke direktne veze sa prometom i trgovinom vrijednosnim paririma na berzi, pa zbog toga pitam. Ali u svakom slučaju osuđujem sve malverzacije ukoliko ih je bilo.
panzer
Posts: 12123
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Koliko sam pratio medije, bilo je slučajeva da glasano umjesto nekoga ko nije potpisao punomoć što znači da su brokerske kuće zloupotrijebile podatke koje imaju o klijentima i za tako nešto automatski bi trebalo ići oduzimanje dozvole.

Može biti da je zloupotreba urađena na drugi način ali u svakom slučaju brokerska kuća koja radi bilo šta nezakonito treba biti ukinuta. Fazon je što avaz spominje nekoliko brokerskih kuća a imenom samo AWB. Ko su ostali?
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Drugi dio izvještaja Finansijske policije o "Bosnalijeku": Krivične prijave zbog apartmana na Bjelašnici

Tužilaštvu KS prijavljeni direktor Edin Arslanagić i drugi zbog nesavjesnog poslovanja prilikom sklapanja ugovora


Drugi dio izvještaja Finansijske policije o "Bosnalijeku": Krivične prijave zbog apartmana na Bjelašnici

Finansijska policija FBiH jučer je završila drugi dio izvještaja o postojanju osnova sumnje o počinjenim krivičnim djelima u "Bosnalijeku" te je Kantonalnom tužilaštvu u Sarajevu podnijela krivične prijave protiv devet osoba, saznaje "Dnevni avaz".

Prema izvještaju Finansijske policije FBiH, krivične prijave podnesene su protiv generalnog direktora Edina Arslanagića, izvršnog direktora za finansije Šefika Handžića, zatim protiv bivšeg predsjednika Nadzornog odbora "Bosnalijeka" Hasana Muratovića, akutelnih članova NO Rifata Klopića, Umida Šalake, Midhata Vehabovića i Ljunore Mavrić kao i Izeta Arslanagića, stručnog saradnika za poslove iz oblasti gradnje firme "Brštanica", te Huzeira Prašovića, direktora preduzeća HING.

Arslanagić i druge pobrojane osobe u ovom izvještaju terete se da su nesavjesno postupili u vršenju dužnosti prilikom zaključivanja ugovora o izvođenju građevinsko-zanatskih radova na izgradnji apartmanskog naselja Babin Do na Bjelašnici, čime su "Bosnalijeku" nanijeli višemilionsku štetu.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/1 ... snici.html

Kako Radončić izdade još jednog prijatelja..., međutim, valjda je skontao da mu ovo prijateljstvo moglo nanijeti nepopravljivu štetu.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Ljudi, jeste li vidjeli u danasnjem Avazu rezultat poslovanja za prvi kvartal 2012 :o ??? Nisu mogli izabrati gori po njih trenutak za objavu ali im je to krajnji rok ja mislim, uskoro ce vrijeme da objave drugi kvartal.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Custos wrote:Ljudi, jeste li vidjeli u danasnjem Avazu rezultat poslovanja za prvi kvartal 2012 :o ??? Nisu mogli izabrati gori po njih trenutak za objavu ali im je to krajnji rok ja mislim, uskoro ce vrijeme da objave drugi kvartal.
Custos ja sam prije dvije godine odlučio da više ne kupujem Avaz zbog njihovog lažnog, tendecioznog i munafičkog stila pisanja, međutim danas (subota 30.06.2012) zbog tvog posta, teška srca, krenuh i kupi današnje izdanje, kad tamo ni riječi o poslovanju Bosnalijeka (totalno razočarenje). :oops:
Ponovo pogledam vrijeme tvog posta i zaključim da se najvjerovatnije radi o avazu od jučer (29.06).
Malo sam guglao i pronađoh podatak o gubitku od 4,7 miliona u prvom kvartalu, to je nevjerovatno. Mislim da su ove pare otišle na kupovanje fondova, brokerskih kuća i drugih, a s druge strane dileri Bosnalijeka umjesto da rade svoj posao išli su i sakupljali punomoći. Ovaj čovjek je za vješala na sred Ferhadije.
Last edited by Investitor on 30 Jun 2012, 09:27, edited 1 time in total.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Investitor wrote:
Custos wrote:Ljudi, jeste li vidjeli u danasnjem Avazu rezultat poslovanja za prvi kvartal 2012 :o ??? Nisu mogli izabrati gori po njih trenutak za objavu ali im je to krajnji rok ja mislim, uskoro ce vrijeme da objave drugi kvartal.
Custos ja sam prije dvije godine odlučio da više ne kupujem Avaz zbog njihovog lažnog, tendecioznog i munafičkog stila pisanja, međutim danas (subota 30.06.2012) zbog tvog posta, teška srca, krenuh i kupi današnje izdanje, kad tamo ni riječi o poslovanju Bosnalijeka (totalno razočarenje). :oops:
Ponovo pogledam vrijeme tvog posta i zaključim da se najvjerovatnije radi o avazu od jučer (29.06), pa te ljubazno molim, ukoliko ti nije teško, da napišeš nešto više o rezultatima poslovanja za prvi kvartal.
"Danasnje" se ustvari odnosi na 29.6. dok je moj post napisan iza ponoci, tj. 30.6. tako da izvini za bacenu marku na avaz kojeg ni ja ne kupujem vise od 4 godine osim u vanrednim situacijama. U ovom konkretnom slucaju avaz je objavio bosnalijekov placeni oglas o rezultatima poslovanja eminenta u prvom kvartalu 2012 pa mi reci kako to da postavim ovdje kad skeniram?
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Custos wrote:"Danasnje" se ustvari odnosi na 29.6. dok je moj post napisan iza ponoci, tj. 30.6. tako da izvini za bacenu marku na avaz kojeg ni ja ne kupujem vise od 4 godine osim u vanrednim situacijama. U ovom konkretnom slucaju avaz je objavio bosnalijekov placeni oglas o rezultatima poslovanja eminenta u prvom kvartalu 2012 pa mi reci kako to da postavim ovdje kad skeniram?
Kada skeniraš izvještaj spasi ga kao sliku (ali pazi da ne bude previše MB) i obrati pažnju na formate koje podržava ova stranica. Imaš ispod ovog boksa za pisanje postova opciju Upload attachment, ostalo ne bi trebalo biti teško. Ako to ne uspiješ, onda pokušaj prekucati u Wordu osnovne pokazatelje.
panzer
Posts: 12123
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

hm, odjednom gubitak. Ovo je upravo za zatvora.
Attachments
20120630105448.tif
20120630105448.tif (1.34 MiB) Viewed 5806 times
Jaran
Posts: 8
Joined: 22 May 2012, 22:08

Re: Bosnalijek

Post by Jaran »

Pa ovo je rezultat stručnjaka iz nadzornog! Sjeća li te se kako je Arslanagić sa Ekonomskim institutom pravio studiju kako vlasnik od 20% netreba da proda svoj udio jer tobože on želi dobrobit Bosnalijeku. Ustvri njemu netreba partner koji nešto zna, nego država koja ništa nezna da može kako hoće i da ustvari raspolaže i tim udjelom kao i dosada, nadam se ne od sada.
Post Reply