Bosnalijek

montypython
Posts: 4050
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

pojmanemam wrote:Ja rekoh nista od ove prodaje kao ni svake godine, a koliko vidim bio sam u pravu. To na forumu ide prica ko sta kako cijena ovo ono itd..medjutim u stvarnom zivotu nema ni kupca, ma nema cak ni interesanata pa da covjek moze reci, mozda su objavili namjeru o prodaji u nekim medjunarodnim npvinama ili nesto, ma joook, oni to najavili u januaru i vozdra raja do sljedeceg januara kada cemo opet najaviti prodaju u lokalnom novinama i opet raja vozdra...i tako krug, presmijesno kako su nesposobni
Sve se ja slažem da se oteglo i da su ovi koji prodaju i cijela Vlada nesposobni ali na osnovu čega ti tvrdiš da nema interesenata? To je savim druga priča. Možda tebi pisanje dođe da odmoriš glavu od posla ali to možeš i na facebooku, ovdje pokušavamo da budemo malo ozbiljniji.
Evo samo dvije vijesti u zadnjih par mjesec-zvaničnih. Ako nakon toga ti izjaviš da interesenata nema onda to ne mogu shvatiti drukčije nego kao svjesnu dezinformaciju, naizgled lakonski i usput plasiranu kao "odmor poslije posla" a u stvari ja mislim vrlo promišljenu i nimalo slučajnu.

"Prema navodima Vrbića, do sada su interes za kupovinu 19, 25 posto vlasništva „Bosnalijeka“ pokazala tri međunarodna pravna subjekta, ali konkretna imena Vrbić nije bio spreman javno iznositi jer, prema njegovim riječima, tek slijedi tržišna utakmica"

a nakon toga još i:

"Ruski diplomata informisao je federalnog premijera o interesovanju ruskih kompanija za privatizaciju državnog kapitala u "Bosnalijeku".

Dakle na osnovu ovih par vijesti a i nekih drugih, da se zaključiti da su potencijalni kupci bili 3 (ili možda 4) međunarodne kompanije i par naših.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

U potpunosti se slazem da interes postoji ali onda se pojave ovakvi kao pojima nemaju pa nam prosipaju price da nema interesa pa gerericki lijekovi pa esencijalne liste
pojmanemam
Posts: 15
Joined: 18 Jan 2016, 15:38

Re: Bosnalijek

Post by pojmanemam »

Ma vi ste svi strucnjaci veliki kada vjerujete nekom vamo Vrbicu, hahahah grohotom se smijem. Ima kaze Vrbic interesana, i to ono pravi pravcati! Evo i dalje se grohotom smijem

A tebi nane, dionicaru BSNLR, kao sto je i moja jadna tetka budalasta koja je uzela kredit i kupila jer je neki tamo strucnjak sefik handzic izjavio kako ce dionica ici na 150, zelim svu srecu svijeta ali osim SASEa i cijene koja je tu, neces dobiti vecu.
marep1976
Posts: 41
Joined: 19 Sep 2012, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by marep1976 »

@pojmanemam, vidim(o) da si nervozan :-)...narod nije glup i duboko podcjenuješ ovaj forum.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

pojmanemam, samo da ti kazem da je prosla 2007-8 kada su ljudi prodavali i zrak firme na berzi a danas se ipak vise zna tako da se ne trudis previse jer svi mi sad znamo sta vrijedi a sta ne tako da ako mislis da vrijedi dionica 13 km prodaj je i vise nas ne tusi sa glupom pricom ,ocigledno si jedan od brojni eksperata samo neznam odakle zaluta na ovaj forum :lol:
marep1976
Posts: 41
Joined: 19 Sep 2012, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by marep1976 »

@pojmanema i za sve ostale ex "obojane": crveni, plavi, žuti (nadam se, da jih još pamtite)... na ovom forumu si se pojavio 18/01/2016 (tada je počela prića o privatizaciji državnog kapitala Bosnalijek). Namjerno širiš negativne informacije u vezi Bosnalijeka. Još jednom, narod nije glup i zna koliko vrjedi Bosnalijek. Svaki novi forum-aš koji se pojavi (join-a) ma ovaj forum i širi informacije koje nisu povjervljive zna se ko je i kakav mu je cilj.
pojmanemam
Posts: 15
Joined: 18 Jan 2016, 15:38

Re: Bosnalijek

Post by pojmanemam »

Uuuu jesam vas se prepao uuuu, evo drhtim....svi ste vi pravi eksperti..ja ne govorim da nece biti prodaje da bih se pravio pametan, vec zato sto je nece biti. Na ovom forumu, kada kazes nesto sto ne svidja ovima sto pokusavaju da dignu optimizam oko BSNLR, odmah si ovakav ili onakav. Nece biti prodaje isto kao sto nece biti nikakvih drugih investicija u BiH dok smo ovakvi kakvi smo. A eto javim se ja opet oko novembra da vidim jeste li jos uvijek na najavi prodaje vladinog udjela po 20 30 40 i tako to..
marep1976
Posts: 41
Joined: 19 Sep 2012, 10:51

Re: Bosnalijek

Post by marep1976 »

pojmanemam wrote:Uuuu jesam vas se prepao uuuu, evo drhtim....svi ste vi pravi eksperti..ja ne govorim da nece biti prodaje da bih se pravio pametan, vec zato sto je nece biti. Na ovom forumu, kada kazes nesto sto ne svidja ovima sto pokusavaju da dignu optimizam oko BSNLR, odmah si ovakav ili onakav. Nece biti prodaje isto kao sto nece biti nikakvih drugih investicija u BiH dok smo ovakvi kakvi smo. A eto javim se ja opet oko novembra da vidim jeste li jos uvijek na najavi prodaje vladinog udjela po 20 30 40 i tako to..
opet tvoje nebuloze...neću više da se puštam na tvoj nivo
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Vidim da je neke od vas naljutio ovaj pesimizam.Ali ne treba,da nema različitih mišljenja ne bi bilo potrrebe ni za forumom!
Ja sam ovih dana imao neke kontakte i shvatio da će prodaja ići i da ima interesanata!Čak sam vidio,ili bolje rečeno učinilo mi se da neki ljudi uključeni u te prodaje,znaju svoj posao i da će to odraditi korektno!To sam im i lično rekao!Ali čovjek danas ni u šta ne smije biti siguran!
Lično mislim da ta prodaja i nije rezultat volje nego nužde.E sad,sve izgleda zavisi od toga koliko to shvačaju oni koji odlučuju!A među njima stvarno ima svakakvih!Ja i dalje mislim da bi jedan dobar sudski proces protiv ovih što sve podređuju ostvarenju kriminalnih ciljeva,dobro pridonio kvalitetnijoj i transparentnijoj prodaji svega ovog što je još u vlasništvu Vlade a što se intezivno pljačka uz prisustvo vlasti!I da sam na mjestu ovih što su na mjestima s kojih se vodi ova prodaja,imao bih na umu i tužilaštva!
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Pa zar sadasnja uprava nije svjesna da ce i ona doci na red za godinu dvije kao i arslanagici pa cemo ih gledati na drugom dnevniku kao udarnu vijest
Post Reply