Bosnalijek

slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Potpuno je iRACIOnalna tvrditi da borba protiv kriminala obara vrijednost dionice.Naravno da je kriminal sam po sebi uzrok svim ostalim događanjima.pogotovo ako se radi o kriminalu koji se ustalio kao model!U ostalom,kriminalna organizacije koja kontroliše SASE dobro se oparila u operaciji Haden!To im i sada služi kao materijalna osnova operacijama oko drugih dionica!
A na vrijdnost dionica ,a naručito na iznalaženje kupca vladinog paketa dionica,prvenstveno i apsulutno utiće činjenica da kupac tih dionica ima protiv sebe partnera koji je do sada uspjevao da neprikosnoveno upravlja firmom samo na osnovu manje od 30 posto dionica.
A krivci za tu situaciju su Vlada premijera Mujezinovića,koja je odbila Alvogenovu ponudu od 20 ,5 km po dionici,Vlada premijera Nikšića ,koja je praktično omogučila hadenu da uopće kupi dionice a posebno ne na način koji su koristili.Sitne kriminalne izvržioce neću spominjati.jedino još treba istaći ulogu Hasana A.P. Čelama u toj kriminalnoj raboti!Stranački prvaci u likovima A.Sarajlića i D.Hađića su svakako zaslužni za ovlasti koje su trajno dodijeljene trojki iz KOMVP.dakle,svi su tu!I Novalić,koji ni do danas nije predložio svoje kandidate za NO Bosnalijeka .U pravnoj državi bi svaki savjestan tužilac istražio zašto će Vlada za svoj dio inkasirati samo 23 miliona .umjesto više od trideset,koliko je nudio Alvogen,a koliko bi i danas platio neko ko bi ostale dionice mogao kupiti na berzi,umjesto negdje u nekoj ruskoj kafani!I treba RACIOnalno pitati tu grupu pajseraša,kako su kupovali dionice i kako su konačno i ušli i preuzeli Bosnalijek!
Propast Hadenovog partnera u Rusiji,aktuelizirao je onu narodnu:Dok jednom ne smrkne,drugom ne svane!Izgleda da su to shvatili i ovi koji se još uvijek prestavljaju kao HADEN.Izgleda da će mo i mi,mali dioničari,imati od njih neke koristi!Po svoj prilici,zajedno ćemo prodati!
Ako se stvarno ispostavi da su nam koristili,treba im zahvaliti.A tužilaštva neka rade svoje.
pojmanemam
Posts: 15
Joined: 18 Jan 2016, 15:38

Re: Bosnalijek

Post by pojmanemam »

Ja rekoh nista od ove prodaje kao ni svake godine, a koliko vidim bio sam u pravu. To na forumu ide prica ko sta kako cijena ovo ono itd..medjutim u stvarnom zivotu nema ni kupca, ma nema cak ni interesanata pa da covjek moze reci, mozda su objavili namjeru o prodaji u nekim medjunarodnim npvinama ili nesto, ma joook, oni to najavili u januaru i vozdra raja do sljedeceg januara kada cemo opet najaviti prodaju u lokalnom novinama i opet raja vozdra...i tako krug, presmijesno kako su nesposobni
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

@pojmanemam

Izvini al bas pojma nemas :)

Prema mojim imformacijama prodaja vladinog dijela je na stend bayu jer je ulozena zalba na odabir brokera preko kojeg ide prodaja.

Takodjer imam informaciju da postoje 3 interesanta za kupovinu vladinog udijela. Od toga su 2 domaca i jedan ino kupac.

Pouzdano znam da su sva tri potencijalna kupca u dobrim odnosima sa pajserasima.
Po meni je bolje sto se oteglo.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

BranoH wrote:@pojmanemam

Izvini al bas pojma nemas :)
Prema mojim imformacijama prodaja vladinog dijela je na stend bayu jer je ulozena zalba na odabir brokera preko kojeg ide prodaja.
Takodjer imam informaciju da postoje 3 interesanta za kupovinu vladinog udijela. Od toga su 2 domaca i jedan ino kupac.
Pouzdano znam da su sva tri potencijalna kupca u dobrim odnosima sa pajserasima.
Po meni je bolje sto se oteglo.
Možda ovaj pojmanema ipak ima.
Šta je sa informacijom da su Vladine dionice Bosnalijeka pod teretom?
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Svi nesto pametujete a nece niko da odgovori dokle je doslo sa sudskim procesom kojim je blokirana isplata dividende.
pojmanemam
Posts: 15
Joined: 18 Jan 2016, 15:38

Re: Bosnalijek

Post by pojmanemam »

Istina jeste da svi nesto pametujemo, ali zato i dodje ovaj forum manje vishe. A covjek malo odmori od posla i drugih gluposti..U glavnom, ako su zaista htjeli da zavrse ovaj proces u ovoj godini, a pricamo o 20% sto nije malo, mislim da samo pristup revizorskim izvjestajima za potencijalnog investitora nije dosta. Pretpostavljam da bi barem u nekim detaljima htio uci u kompaniju, da vidi o cemu je rijec.

Ako pak s druge strane, vlada samo misli objaviti prodaju (jednom je to i radila pa nije bilo kupaca ako se sjecam) onda mislim da opet nece biti nikoga, ne vidim zasto bi neko blizak Hadenu to kupovao, kada vec svakako kolo vode kao da imaju 70% vlasnistva.

Ja ne vidim kako se ovo uopste moze zavrsiti u 2016, a na ovaj nacin na koji to rade nasi strucnjaci, nisam siguran da ce se ikada prodati.

A to "ja pouzdano znam", kupac je tu itd... ne vjerujem ja da se tako razbacuje milionima, a da se barem ne sagledaju neki kljucni detalji. Haden kada je kupovao, njega su vodili ljudi koji su znali BSNLR iznutra i imali su mozda neke svoje dodatne ne-ekonomske motive, ali su ipak znali dosta o BSNLR i donijeli su za njih u tom trenutku adekvatnu odluku. Neko da leti na ovih 20% onako u neznanju, bez pripreme, bez ikakvih dodatnih informacija, sumnjam a sumnjam i da ce neko blizak Hadenu kupovati.

Neko je postavio clanak g. Uzunovica u kojem on navodi nesto u smislu Mi o tom procesu ne znamo nista, to se nas ne tice, Uprava i dalje samo radi, a to citaj Vlada sa svojih 20% moze da proda, ali taj neko nece imati nikakav pristup knjigama, razvojnim planovima, ugovorima i sl. tako da mislim da je Vlada u BSNLR nemocna da bilo sta uradi a isto tako i da proda svoje dionice.

Sto se tice tog sudskog procesa oko isplate dividende, o tome nista ne znam. Kome je sta blokirano? to je za mene neka nova vijest
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Iz ovoga se vidi da ti stvarno nemas pojma sta se desava oko bosnalijeka samo supljiras i ublehe bacas , jos bi jednom pitao da li neko zna doke le dosao sudski spor oko skupstine 2013 kojim je prvostepenom nepravosnaznom presudom blokirana daljnja isplata dividende za 2012 godinu
slavuj
Posts: 1976
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Kad si već uporan oko te blokade odluka Skupštine,otprilike se radi o sljedećem:Skupštinu su organozovali i održali oni koji nisu bili uz Haden.Na toj skupštini je doneseno nekoliko odluka,među njima i odluka o isplati dividende.Poslije su hadenovci tražili poništenje nekih odluka te Skupštine,ali ne i odluke o isplati dividende.Kada je sud donio zaštitnu mjeru koja se odnosila i na isplatu dividende,nekoliko zainteresiranih je prigovorilo toj mjeri tako da je o tome trebao konačno odlučiti i sud!Međutim ni do danas to nije završeno.Ovi gore nemaju dakle pravovaljan razlog zašto ne isplačuju tu dividendu,bar po mom mišljenju..Dobar dio dioničara ju je naplatio prije te sudske odluke!
pojmanemam
Posts: 15
Joined: 18 Jan 2016, 15:38

Re: Bosnalijek

Post by pojmanemam »

Ma ti nane blistas svojom strucnoscu, evo sve sam htio da te pitam sta mislis o ovim najnovijim desavanjima u Svedskoj, pa eto kad budes mogao malo podijeliti sa nama koji sekund svog dragocijenog i vjerujem jako skupog vremena, ti ozhezhi zhiv bio.
nane
Posts: 265
Joined: 23 Mar 2015, 15:37

Re: Bosnalijek

Post by nane »

Za razliku od tebe i mnogih na forumu ja sam dionicar i mene se direktno ticu desavanja u bosnalijeku i oko njega a ti pojimanemam samo suplju bacas i ublehe.
Post Reply