Tvornica Cementa Kakanj

Kenanhr
Posts: 10
Joined: 27 Mar 2024, 17:03

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by Kenanhr »

Da li je poznato Kada će biti održana sjednica za Na kojoj će biti diskutovano o raspodjeli dobiti
panzer
Posts: 12055
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by panzer »

Piše, 23.05.

Danas je zadnji dan za trgovinu sa dividendom. Korektan je ovaj prodajni nalog. I količinom i cijenom. Za one koji su voljni kupiti malo više.
brzi
Posts: 2599
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by brzi »

A ja prodavao prije dvije godine po 32 marke ko da je sugava,.. poslije trube ja sam najveći peh.
Iako realno meni je ovo previsoka cijena, radije bih kupio dionice banaka koje neće imati problema sa CO2 taksama.
Truba
Posts: 442
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by Truba »

svaki dan gledam i lupam glavom od zid
bolje da se nisam ni petljao u ovo

lijepo oročavanje
brzi
Posts: 2599
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by brzi »

Truba wrote: 21 May 2024, 10:46 svaki dan gledam i lupam glavom od zid
bolje da se nisam ni petljao u ovo

lijepo oročavanje
Nemoj tako,..
Drzi se one da i ćorava kokoš nađe neko zrno,...
2009. sam poceo sa ulaganjem u dionice.
Uz sve propustene sanse, bilo je i djelimično iskoristenih.
Ipak je prinos u ovih 15 godina 2 do 3 puta veći od orocenja.
panzer
Posts: 12055
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by panzer »

Zašto izgleda komplikovano?

Ako toliko godina isplaćuje ostvarenu dobit i ako dobro posluje, zašto uopšte misliti da je rizično ili skupo. Povrat od 6,8,10% je odlično ulaganje. I nije cementara jedina takva.

A mi što hoćemo da nam bude zanimljivije i što lovimo neki rast cijene dionica rizikujemo daleko više. Ko nam je kriv što nećemo da budemo enisa babić.
brzi
Posts: 2599
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by brzi »

Ja budala imao sam toliko dionica Cementare da bi sad vrijedile duplo više nego što mi vrijede dionice Elektroprivrede iz kojih sad ne mogu ni izići, odnosno mogu ali mi se ne isplati. Još sam sebi prije desetak godina rekao, ne ulaži u dionice u kojim država ima većinski paket, i navuče me dividenda 2018. i onda dodatno tržišna cijena el. energije 2021. A nema veze, knjigovodstveno one vrijede iznad 70 i čekat ću do sudnjeg dana ako treba,..
Truba
Posts: 442
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by Truba »

UH...nije dobro...
a ja sam dumao kupiti cemntaru ili EP/telekom
na kraju sam vec do sada mogao 2 x dobiti dividendu i narasle bi s 38 na 42 ili koliko već
nije mi do para stvarno :D nego da se nesto događa
s EP i telekomom isto mrtvo puhalo
Kenanhr
Posts: 10
Joined: 27 Mar 2024, 17:03

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by Kenanhr »

brzi wrote: 21 May 2024, 11:49 Ja budala imao sam toliko dionica Cementare da bi sad vrijedile duplo više nego što mi vrijede dionice Elektroprivrede iz kojih sad ne mogu ni izići, odnosno mogu ali mi se ne isplati. Još sam sebi prije desetak godina rekao, ne ulaži u dionice u kojim država ima većinski paket, i navuče me dividenda 2018. i onda dodatno tržišna cijena el. energije 2021. A nema veze, knjigovodstveno one vrijede iznad 70 i čekat ću do sudnjeg dana ako treba,..
Mogu se poistovjetiti, jer sam u slicnoj situaciji sa EpBiH. Isto mislim da daleko vise vrijede, ali da mogu vratiti vrijeme, ne bih marke ulozio vec preusmjerio na cementaru.

Inače, ulog u cementaru je bio jednostavan, odem na Jahorinu vrece cementa "tvornica Kakanj" na sve strane, Bjelašnica itd. Itd. :D
panzer
Posts: 12055
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Tvornica Cementa Kakanj

Post by panzer »

Odeš u banku pa ćeš vidjeti da banke pokrivaju svaki segment života i da od svakog naplate bilo šta tako da je još jednostavnije.

Ipak cementara je bila pravi pik još od 2013. kada se vidjelo da izgradnja megalomanskog autoputa sa desetinama kilometara tunela,mostova, nadvožnjaka, ankerisanih brda kreće u punom zamahu. I evo deset godina poslije isplaćen je veliki kumulativni iznos dividende a dionice su vrlo tražene.
Post Reply