BH Telecom

Ataturk
Posts: 17
Joined: 28 May 2020, 12:26

Re: BH Telecom

Post by Ataturk »

Biće dividenda za 2022. I 2023. polovinom ove godine, tako najavi Generalni direktor na presici danas, a dok se usvoje godišnji izvještaji i revizorski izvještaj.
Truba
Posts: 449
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: BH Telecom

Post by Truba »

https://avaz.ba/vijesti/bih/882456/konf ... h-privrede


ja nisam vidio
valjda novinaru nije bitno
zule
Posts: 206
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: BH Telecom

Post by zule »

Na kojem minutu na snimku je to rečeno.

Meni su se ucrtale u sjećanje dvije stvari, Zakazali smo u investiranju u infrastrukturu, nužno poboljšati usluge.
Samo za priključenje na na rep konkurencije po ovim cijenama malo je, da budem skroman, i 500 miliona KM.
Za njihovu "Viziju" treba *svašta nešto*🧠🈚 i to puno više💰.
Oni to mogu😂😂😂. Neprocjenjivo⚖️.

Ovog ljeta izgleda neću na more.😭😭😭
Truba
Posts: 449
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: BH Telecom

Post by Truba »

Svak vidi i cuje prema onome sto zeli cuti i vidjeti
Sitna buranija
Posts: 2094
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

zule wrote: 31 Jan 2024, 16:28 Na kojem minutu na snimku je to rečeno.

Meni su se ucrtale u sjećanje dvije stvari, Zakazali smo u investiranju u infrastrukturu, nužno poboljšati usluge.
Samo za priključenje na na rep konkurencije po ovim cijenama malo je, da budem skroman, i 500 miliona KM.
Za njihovu "Viziju" treba *svašta nešto*🧠🈚 i to puno više💰.
Oni to mogu😂😂😂. Neprocjenjivo⚖️.

Ovog ljeta izgleda neću na more.😭😭😭
Ovo oni pričaju da bi sebi napravili alibi za "investiranje" tj. izvlačenje para kroz nabavke. Slično kao oni u Mtel-u što su radili. Kao, loša im infrastruktura, fali baznih stanica i sl. pa treba u to uložiti (izvući pare), a zapravo je činjenica da su tu čak i ispred konkurencije. A to što ti spominješ priključenje na rep konkurencije, to samo govori da ne poznaješ situaciju, ali ni prave motive ovih "stručnjaka" iz BHT.

Nego, hoće li biti dividende u Mtel-u? Šta kažu? Je li dobit dobacila 100 mio KM? Imaju li dovoljno keša da bar plate isplate? Jesu li otvorili šta u Dubaiju, poslije Njemačke, Austrije, Marsa...?

Budeš li se oslanjao na dividendu Mtel-a nećeš na more nikako. A ako se oslanjaš i na BHT, možda i odeš, jer bi ove godine mogli isplatiti dividendu i za 2002. i za 2023. godinu...
panzer
Posts: 12086
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

BH Telecom će odlučivati o raspodjeli akumulirane dobiti za 2022. i 2023. godinu, izjavio je Amel Kovačević, direktor kompanije na upit novinara portala Indikator.ba .

Kovačević je kazao da će se odluke o tome donijeti polovinom 2024.godine nakon što se prethodno usvoje finansijski izvještaji i provedu neophodne procedure.

Prema preliminarnim informacijama sa prezentacije na pres-konferenciji održanoj u utorak, BH Telecom je u 2023. ostvario dobit od 58,9 miliona KM, a prihod je iznosio 594 miliona KM.
Sitna buranija
Posts: 2094
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Na pozitivne vijesti naše tržište uvijek pozitivno reaguje :lol: Onaj kupovni nalog od 700 kom po 14 KM se odmah povukao, čim je neka pozitivna vijest objavljena. Zato je sad najbolji kupovni nalog 13,31 KM. :roll: Ili je možda neko očekivao dobit 100 mio KM, pa sada smatra negativnim ovu dobit od 59 mio KM, pa se zato povukao :lol:
zule
Posts: 206
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: BH Telecom

Post by zule »

Nije mi jasno ako isplate 35 mil. tj. 0,5515514844 KM po dionici kako onda uspjevate održavati cijenu dionice od 14 KM?
Ako isplate i svih 59 mil. iliti 0,93 KM/dionica, kako uspjevate održati tu cijenu od 14 KM kad je pri tom EPS 6,6% ?
Treće, dvije godine ne isplaćuju dividendu kako opet uspijevate održati tu cijenu dionice od 14 KM?
Last edited by zule on 01 Feb 2024, 16:11, edited 1 time in total.
Sitna buranija
Posts: 2094
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Valjda zbog manjeg rizika ulaganja u zdravu firmu. Za raliku od BHT, Mtel je bolesnik pa je i rizik veći, pa se samim tim traži puno veći povrat za preuzimanje tog rizika...
zule
Posts: 206
Joined: 08 Mar 2022, 10:50

Re: BH Telecom

Post by zule »

>Ja ove dvije berze u BIH nikako da smjestim u neke ovire ekonomske ili bilo koje druge logike.Odoh ja u Premijeru. :lol: :roll:
Post Reply