BH Telecom

Sabur2
Posts: 1881
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Stručna služba se bavi svim tim stvarima. Ne bavi se Vlada. I stručna služba je razdvojila tendere.
I sve ti ljepo piše ili misliš da se Forto bavi tim trivijama?

Zato kažem, ti ćeš vjerovati u nijet, a ja vjerujem u činjenice.
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Ti ili se praviš glup ili...

Sve tendere u svim firmama, institucijama, ministarstvima i sl. rade neke službe, a ne čelni ljudi tih organizacija. Ali kada kažemo da je namješten tender, ne mislimo da je neki ćato, mali službenik u nekoj službi to uradio, nego čelni ljudi tih organizacija zato što oni daju direktive šta će se i kome završiti.

Na kraju krajeva, što se nikada ranije nije tako radilo nego baš sada kada su ovi abdićevci došli na vlast? Neko im je rekao da se razdvoje usluge koje se nikad nisu razdvajale da bi im se dao posao na tenderu. Neko im je takođe rekao da raspišu tender, a da ne idu na direktnu pogodbu kao i svake ranije godine. Ko? Možda Bakir? Nije, nego ovi abdićevci.

Ti ne vjeruješ u činjenice. Ti želiš da je ono u šta vjeeuješ (priželjkuješ) činjenica...
panzer
Posts: 12068
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Iskreno, radi nekih stvari i ja bih prešao na drugog operatera da sam u tim vodama.
Ogromne su tu igre već godinama. Nekad je tu revolt a ne izdaja "patriotizma".
Sabur2
Posts: 1881
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Sitna buranija wrote: 30 Aug 2023, 23:41 Ti ili se praviš glup ili...

Sve tendere u svim firmama, institucijama, ministarstvima i sl. rade neke službe, a ne čelni ljudi tih organizacija. Ali kada kažemo da je namješten tender, ne mislimo da je neki ćato, mali službenik u nekoj službi to uradio, nego čelni ljudi tih organizacija zato što oni daju direktive šta će se i kome završiti.

Na kraju krajeva, što se nikada ranije nije tako radilo nego baš sada kada su ovi abdićevci došli na vlast? Neko im je rekao da se razdvoje usluge koje se nikad nisu razdvajale da bi im se dao posao na tenderu. Neko im je takođe rekao da raspišu tender, a da ne idu na direktnu pogodbu kao i svake ranije godine. Ko? Možda Bakir? Nije, nego ovi abdićevci.

Ti ne vjeruješ u činjenice. Ti želiš da je ono u šta vjeeuješ (priželjkuješ) činjenica...
Sve piše. Ja samo čitam. Ti maštaš. Kraj diskusije što se mene tiče.
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Čitaš ali ne kontaš. A i čitaš ono što želiš pročitati. Ende.
montypython
Posts: 3930
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

https://indikator.ba/KOMPANIJE-I-TR%C5% ... eseci-2023
Opet ovo poređenje sa planom umjesto sa prošlom godinom, nema mi ništa mrže, ali šta se može. Ono što se može vidjeti da je za sedam mjeseci dobit veća za 8,7 m u odnosu na šest mjeseci što i nije tako loše u odnosu na prosjek prethodnih mjeseci.
panzer
Posts: 12068
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Za šta ovo služi konkretno?
BH Telecom objavio je tender za radove na izgradnji modularnog data centra (MDC) u Sarajevu, u Opštini Novi Grad, sa pratećim uslugama projektovanja i pribavljanja potrebnih odobrenja i saglasnosti, izvještava Indikator.ba.

Data centar omogućit će konsolidaciju svih servera, a velikim dijelom će biti iznajmljivan poslovnim subjektima i institucijama.

Ideja o gradnji modularnog data centra postoji već vrijeme, a BH Telecom je još 2021.godine razmatrao tri moguće lokacije za ovaj objekat - lokacija Halilovići, Alipašin Most (površina parcele 4528 m2), lokacija u krugu objekta ID za Investicije ( površina 1780 m2 ), te lokacija u krugu objekta ATC Alipašino Polje dogradnjom postojećeg objekta ( površina 3498 m2).

Investiciju u data centar najavio je početkom ove godine direktor Sedin Kahriman kazavši da je to jedan od najznačajnijih projekata.
hrkljus
Posts: 87
Joined: 17 Jan 2013, 09:16

Re: BH Telecom

Post by hrkljus »

Omogucava firmama umjesto da kupuju fizicke servere i odrzavaju ih u svojim protorijama iznajme resurse od BHTelekoma i rade istu stvar samo na BHTelecom serverima, dakle BHTelecom cloud.

Drugi poznati servisi (npr Azure) ubise lovu na tome.
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Niko nije primjetio da je telekom objavio sazivanje skupštine za 9.10. i jedna od tačaka je isplata dividende. Eto da vas razveselim za ostatak vikenda... :D
Truba
Posts: 443
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: BH Telecom

Post by Truba »

Vala umoran sam vise od njih i njihovih okupljanja i sazivanja
Post Reply