BH Telecom

Truba
Posts: 430
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: BH Telecom

Post by Truba »

Kolka je bila cijena dionice kad je bila ta vandredna
Mirnes
Posts: 151
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

izgleda da prvi put neće biti redovna skupština u junu, bar kako ja pratim.
zaštekalo oko direktora, nadzornog, mada i ova imenovanja nadzornog od više puta po 2-3 mjeseca, nisu baš legalna
ovo može uticati i na to da bude zabilježeno kako izvještaji koji se predaju zvaničnim institucijama, nisu predati na vrijeme
plus mi koji čekamo dividendu
Begov Han
Markodj
Posts: 126
Joined: 28 May 2021, 18:39

Re: BH Telecom

Post by Markodj »

Za mtel od 2010 isplaćeno je ukupno 2,12 KM po dionici… to je tu negdje… nije to neka velika razlika
Sitna buranija
Posts: 2063
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Mirnes wrote: 12 Jun 2023, 15:50 izgleda da prvi put neće biti redovna skupština u junu, bar kako ja pratim.
zaštekalo oko direktora, nadzornog, mada i ova imenovanja nadzornog od više puta po 2-3 mjeseca, nisu baš legalna
ovo može uticati i na to da bude zabilježeno kako izvještaji koji se predaju zvaničnim institucijama, nisu predati na vrijeme
plus mi koji čekamo dividendu
Ja imam info da je par njih iz NO odbilo prihvatiti kandidaturu za NO, te da imaju problem sad sa sazivanjem skupštine, ne znaju ko će je sazvati. Uglavnom, kao što sabur2 reče nedavno, ne treba se nadati skoro dividendi iz BHT. Para ima, dobiti ima, ali ima i tehničkih problema :roll:

Da hoće ovi novi bar povući i vanrednu dividendu kada konačno postave svoje, bilo bi dobro...
panzer
Posts: 12025
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Jesu li novi konakovićevi ili su drugovi?
Sitna buranija
Posts: 2063
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Ne znam. Bila je priča i za jedne i za druge. Svakako će dijeliti stolice u upravi, a kome je pripala glavna stolica vidjećemo. Ako je vjerovati Avdi, onda je to NiP.

Vjerovatno su ovi koji su odbili kandidaturu u NO to i uradili da ih ovaj ne bi samo malo kasnije smjenjivao.
Mirnes
Posts: 151
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

Sitna buranija wrote: 12 Jun 2023, 21:44
Mirnes wrote: 12 Jun 2023, 15:50 izgleda da prvi put neće biti redovna skupština u junu, bar kako ja pratim.
zaštekalo oko direktora, nadzornog, mada i ova imenovanja nadzornog od više puta po 2-3 mjeseca, nisu baš legalna
ovo može uticati i na to da bude zabilježeno kako izvještaji koji se predaju zvaničnim institucijama, nisu predati na vrijeme
plus mi koji čekamo dividendu
Ja imam info da je par njih iz NO odbilo prihvatiti kandidaturu za NO, te da imaju problem sad sa sazivanjem skupštine, ne znaju ko će je sazvati. Uglavnom, kao što sabur2 reče nedavno, ne treba se nadati skoro dividendi iz BHT. Para ima, dobiti ima, ali ima i tehničkih problema :roll:

Da hoće ovi novi bar povući i vanrednu dividendu kada konačno postave svoje, bilo bi dobro...
Skupstinu moze sazvati i direktor, odbor za reviziju, odreden procenat dionicara...da sad ne trazim po zakonu o privrednim drustvima. Valjda novi ministar i vlada to znaju
Begov Han
Truba
Posts: 430
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: BH Telecom

Post by Truba »

ja imam i mtel i telekom ali naravno čim ja uđem u igru sve šteka
slavuj
Posts: 1946
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Mirnes wrote: 13 Jun 2023, 06:31
Sitna buranija wrote: 12 Jun 2023, 21:44
Mirnes wrote: 12 Jun 2023, 15:50 izgleda da prvi put neće biti redovna skupština u junu, bar kako ja pratim.
zaštekalo oko direktora, nadzornog, mada i ova imenovanja nadzornog od više puta po 2-3 mjeseca, nisu baš legalna
ovo može uticati i na to da bude zabilježeno kako izvještaji koji se predaju zvaničnim institucijama, nisu predati na vrijeme
plus mi koji čekamo dividendu
Ja imam info da je par njih iz NO odbilo prihvatiti kandidaturu za NO, te da imaju problem sad sa sazivanjem skupštine, ne znaju ko će je sazvati. Uglavnom, kao što sabur2 reče nedavno, ne treba se nadati skoro dividendi iz BHT. Para ima, dobiti ima, ali ima i tehničkih problema :roll:

Da hoće ovi novi bar povući i vanrednu dividendu kada konačno postave svoje, bilo bi dobro...
Skupstinu moze sazvati i direktor, odbor za reviziju, odreden procenat dionicara...da sad ne trazim po zakonu o privrednim drustvima. Valjda novi ministar i vlada to znaju
Toliko znaju,ali ne znaju koga će uhljebiti u menadžmentu i Nadzornom odboru.Kada te interesne skupine,koje se predstavljaju kao političke partije,dogovore raspodjele plijena,onda će na red doći i skupština.
Samo da podsjetim da premijer Nikšić ,nakon što mu je jaran ušao s pajserom u Bosnalijek,do kraja mandata nije predložio kandidate za NO u ime Vladinog kapitala.Sve s ciljem da mu zemljak može komotno upravlati Bosnalijekom sa oko 20% dionica pod kontrolom.Tada je sve to odgovaralo i njegovim tadašnjim koalicionim partnerima u SDA, Svi su pdržali Uzunovića i Čelama .
Truba
Posts: 430
Joined: 31 May 2023, 09:24

Re: BH Telecom

Post by Truba »

I zato mislim da je bolja firma koja nije pod drzavnom sapom i u kojoj nema uhljeba
Post Reply