Bosnalijek

slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Bakir juče nije bio na babinom mezaru na godišnjicu smrti.Mora da se događa nešto !Razgovori o koalicijama ne bi smjeli biti razlog za to.
Raspredajući o Lagunđiji kao jednom od naših Sanadera,Avaz spominje " začešljanog" sa "kelnerskim bekgraundom" kao sljedečeg na optuženičkoj klupi.A to je ona druga polovina podrške ovoj međunarodnoj družini u Bosnalijeku i Fabrici duhana!Kažu da je ovu odgodu do poslije izbora izdejstvovao Bakir,da mu ne štete stranci .Elem,ostaje nam samo da čekamo!
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

S obzirom na suskanja ko bi mogao biti novi federalni premijer moglo bi doci do brzog i efikasnog sredjivanja stanja u Bosnalijeku i FDS-u
montypython
Posts: 3949
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

slavuj wrote:.....
Osdim toga,ta podrška je od početka!Sasrajlić se poredostalog,bori i za spas svojih 25.000 KM u dionicama Blekićevog fonda.Čekamo sljedeće informacije iz Zone B......
Mislim i da je jedan od većih problema na berzi, to što pojedini SDA ovci (a možda i političari iz drugih stranaka) imaju dionice u Društvima za upravljanje fondovima. Neki dan je bilo u medijima kad je prezentirana imovina političara pred izbore, da jedan od njih (da li je Genjac, ne mogu se sjetiti) ima 40-50 hiljada u mislim fondu BiG a u stvari mislim da je greška da je u pitanju ABDS. E sad, odavno smo ovdje pričali da NEŠTO koči reformu koja je bila ček počela (ima možda i 2-3 godine) da se drastično smanje naknade za upravlanje DUFovima (koja sada ide i do apsurdnih 3,5 % godišnje od vrijednosti samog fonda) i da se izmjene članovi zakona koji to omogućavaju. Dufovi su naime crpili i još crpe svu dividendu iz fondova, na ime naknade za upravljanje i dijelili to sebi kao dividendu. Međutim to ni do danas nije promijenjeno. Znam da su mnogi "ugledni" političari dobili "na poklon" te dionice i mnogi ih i danas imaju, a neki su ih vjerovatno samo nominalno, prebacili na rodbinu i prijatelje da bude manje upadljivo. Pitali smo se zašto se jedna tako nakaradna situacija da se pare izvlače iz Fondova (tj od građana, penzionera itd) i daju nekakvim "upravljačima", održava tako dugo iako je evidentno pogrešna. Pa mislim da je sad sve jasno. Ovo sigurno ne može niko drugi zaustaviti nego da sama SDA opomene one u svojim redovima koji su u tome (ako nisu svi) da tako ne može ako hoće ikakvu kredibilnost u tzv reformama i tzv borbi protiv korupcije.
slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ma ništa od toga moj Monti!Nema niti govora da će se te kriminalne organizacije koje rade pod krinkom stranaka ,tek tako povući.Velike su pare u igri.Kriminalne organizacije nisu voz u koji se ulazi i izlaz po volji.I zato to moraju riješiti oni koji za to primaju plaće!Dakle,tužilaštva i sudovi.Treba jednostavno istražiti sve što se događalo oko Bosnalijeka,sve što se događa oko FDS ,i još nekoliko otetih ili uništenih firmi i sve će biti riješeno!Jer,samo oko Bosnalijeka formirana je međunarodna kriminalna skupina u kojoj su na ovaj ili onaj način svi koje sam ja ovdje već pominjao.Naravno i oni koje tek treba otkriti.Treba poći recimo samo od onog famoznog autentičnog tumačenja!Nikšićeva Vlada ga odbije a onda nakon nekoliko dana predlaže parlamentu,koji ga opet odbija pa ga nakon nekoliko dana prihvaća.I u jednom i u drugom odbijanju pa prihvaćanju ne bi bilo teško otkriti koliko je to plačeno i ko je platio!
Najčistija je situacija oko Nikšićevog odbijanja da predloži kandidate za NO Bosnalijeka.Zloupotreba položaja radi pribavljanja koristi drugim licima!I tako dalje,i tako redom!I u toj mreži naći će se skoro sva Društva za upravljanje fondovima,kompletna KOMVP,Nadzorni odbor i direktor SASE,nekoliko brokerskih kuća,nekoliko stranačkih prvaka kao i nekoliko kriminalnih mešetara iz okruženja.Naravno tu će biti i oni čijim se prljavim parama ovo realiziralo.Međunarodna kriminalna mreža sa jakim uporištima u vlasti!A kriminalne dobiti iz tih poslova su vidljive svuda okolo!
I zatio se ja i nadam da će se to riješiti upravo ovako!Valjda će i naši tužioci poželjeti da na njih narod gleda kao na recimo hrvatski USKOK!
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

pos slavuju u roku 24h se moze rijesiti sve ...
pa moj dragi slavuj procitaj malo zakone evo spominjes davanje para = primanje dara ili drugih oblika koristi (mito) procitaj rok zastare i rok podnosenja prijave ...
ajmo dalje niti ijedan ozbiljan tuzilac nece uci u proces optuznice bez dokaza cvrstih kao "armirani" beton jer ako bi krenuo u proces i pao vrlo lako bi se mogao pozdraviti sa funkicjom

a kao trece i osnovno posto si najaktivniji na forumu de molim te daj nam bar 1 formalno-pavni dokaz prihvatljiv na sudu a da nije baziran na REKLA KAZALA.
Evo koliko sam ja uspio saznati da su ovi gore u BSNl formalno pravno cisti kao suza ne moze im se nista prikaciti ... ( ne govorim za druge vec samo ove u bsnl)
a isto tako logika stvari mi upucuje da niko nije Lud skrcati milione u kupovinu tolikog broja dionica a da nije 95% siguran da ce ostati u Upravi drustva bez obzira na vlast... sto opet logicki ili su kupovali preko dr fondova ili imaju podrsku tih fondova ili ce u skorije vrijeme ici u kupovinu dionica ...

a definitivno ovaj forum je izgubio svoju prvobitnu car , jer umjesto o berzi i dionicama za koje se definicijom kaze da su "špekulantske" jer se 75% zasniva na spekulaciji
ovde se spekulise o kriminalu ovom onom nije nasa stvar imaju sudovi pa nek rade valjda da ima i jedan dokaz nesto bi se pokrenulo...

P.S : Post je iz cistog revolta prema clanovima koji konstantno bruje o glupostima, rekla kazala koji u svojim postovima nisu spomenuli rijeci cijena dionica pada raste .....
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Izgleda da se opet pojavljuje priča o povezanosti HADEN S.A i UNIVERSAL REAL ESTATE SA.Prema informacija do kojih je navodno došlo tužilaštvo postoje dokazi da su ove dvije kompanije povezane.Prema zakonu o dioničkim društvima ako bi uspjeli(tužilaštvo) dokazati povezanost ovih kompanija komisije za vrijednosne papire fbih bi morala da reaguje.Kako se bliži formiranje nove vlasti bit će zanimljivo i pratiti situaciju u ovoj kompaniji.
Najvažnije u svemu ovome je da cijena dionica krene uzlaznom linijom,a svi koji imaju ove dionice u narednom periodu mogu očekivati dobre vijesti.
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

tako sam i ja cuo ali postoji jedna pravna rupa
tj zakonski su cisti ukoliko vlasnik jednih dionica istodobno ima drugu pravo lice sa dionicama iste korporacije
tj sa haden nije vlasnik rlssa il obratno
a smiju imati istog investitora sve dok taj investitor nije vlasnik oba fonda
a koliko sam ja cuo rlsa kupuje na bazi kapare tj obwecanja da ce haden to kipiti kasnije
sve u svemu prema spekulacijama haden ima josc nekih 7% dodatka dionica


send via taPTalk
one
Posts: 1741
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

izdat nalog za pokretanje istrage za kupovinu dionica kako javlja ftv
panzer
Posts: 12121
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/1113 ... nica-firme
Kako saznaje Federalna televizija, Tužilaštvo BiH izdalo je nalog SIPA-i da izvrši provjeru poslovanja kompanije Bosnalijek, te provjeru kupovine dionica ove kompanije od HADEN-a.
Pošto smo ovih mjeseci vidjeli naše tužilaštvo, onda je ovo sve pod upitnikom.

I ovaj mi je tekst zanimljiv:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzilast ... /141030082


E sad,može li se ovdje dokazati da je bilo nešto nezakonito ili ako se nešto dokaže kako procesuirati kada zakoni vezani za finansijske aktivnosti ove vrste nisu dovoljno definisani. Po meni je ovo poteška situacija.
A na stranu svi politički pokrovitelji.

Ja sam se malo iznenadio, iako se zna da ima zvučnijih imena pokrovitelja, kada sam čuo da je prošle godine Sarajlić prijetio Trhulju zato što se "miješa u svoj posao" u slučaju Bosnalijek.
slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

ovde se spekulise o kriminalu ovom onom nije nasa stvar imaju sudovi pa nek rade valjda da ima i jedan dokaz nesto bi se pokrenulo...

P.S : Post je iz cistog revolta prema clanovima koji konstantno bruje o glupostima, rekla kazala koji u svojim postovima nisu spomenuli rijeci cijena dionica pada raste .....
BranoH

Evo ovaj BranoH navuće belaj ovim Hadenovićima!U tužilaštvu valjda pročitali ovaj njegov post pa naložili da se ispita jesu li to gluposti i spekulacije ili možda ipak ima nešto.Pa usput neka se izvrši i uvid u poslovanje,možda sve baš i nije u najboljem redu!Molim ove odozgo neka nas informišu kako se to sve završilo,bar ta posjeta!I neka nam jave jesu li ovi poveli koga sa sobom!

PS
Sada sam pročitao ovaj pancerov post.Pranje novca je jasno definisano,također i manipulacija tržištem.Zloupotreba položaja radi pogodovanja drugim licima također je jasno definisana kao krivičnoi djelo.A gore je bilo svega toga,a čta će se dokazati,vidjeti će mo!
Post Reply