Bosnalijek

proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

insider
Pčelo je obaranje cijene....

E, kada sam ja ovdje pisao da će se pokajati oni koji ne prodaju na 14 KM.
Očekuju da ode na 20-25-30 KM. Kažu vrijedi.
To se neće desiti, taman da vrijedi i 40 KM.
I pisao sam da se za taj novac uzmu neke obveznice. Čak i na 11 da su prodali do sada bi zaradili lijep novac.
Ne smijem ni staviti ovdje koliko su neke u međuvremenu otišle, da kamate i zanemarim.
Da nekoga srčani ne strefi.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Bosnalijek

Post by insider »

zavisi koliko im je u interesu da obaraju cijenu, uvijek su igre i prilikom obaranja cijene i prilikom dizanja.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

http://www.bosnalijek.ba/udoc/Izvjestaj ... 062014.pdf

Ipak nije bilo kvoruma! Sad u upravljanju i odlučivanju učestvuje samo cca 32 % dionica.

Ostatak vlasničke strukture nema nigdje, kao ni onih što su jako glasni bili u prozivanju u ranijem periodu.
Vlada F BiH se izgleda ne prijavljuje za skupštine niti interesira za svoj vlasnički dio.
Kako nema senzacija, ni novinarima više nije zanimljivo izvještavati...
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

tolika grlatost mnogih "malih dionicara" u toku procesa dolaska Hadena
danas ni vlada ni isti dionicari ne zele da se prijave na skupstinu pffff letargija

kompanijom upravlja 33% i to je to cak sta vise enorman broj radnika niti daje punomoci niti se prijavljuje na skupstinu :??
panzer
Posts: 12102
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Još 93. je aktuelno bilo na vratima napisati " ZAUZETO" i dodati ime vojne formacije. I u ovom slučaju ovdje je nešto slično pa se više niko i ne trudi.
one
Posts: 1737
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

Ponovno se saziva Skupština Društva “Bosnalijek” dd Sarajevo za 31.07. 2014.godine (četvrtak) sa početkom u 10 sati, u prostorijama Društva u Sarajevu, ul. Jukićeva 53.

Za Skupštinu je utvrđen slijedeći Dnevni red:

1. Izbor radnih tijela Skupštine

a) Izbor predsjednika Skupštine
b)Izbor dva ovjerivača zapisnika

2. Donošenje odluke o usvajanju godišnjeg izvještaja o poslovanju Društva za 2013. godinu sa izvještajima vanjskog revizora, Nadzornog odbora i Odbora za reviziju

3. Donošenje odluke o raspodjeli I načinu upotrebe dobiti ostvarene po godišnjem izvještaju o poslovanju Društva za 2013. godinu

4. Donošenje odluke o usvajanju poslovnog plana Društva za 2014. Godinu

6. Donošenje odluke o izboru vanjskog revizora za revizije finansijskih izvještaja za 2014 godinu


Izvor dnevne novine “Avaz” od 10.07.2014. godine
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Link Skupšinu 31.07.2014.godine,dopuna dnevnog reda.Dnevni avaz 27.07.2014.god.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 24541f6ff4
slavuj
Posts: 1952
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Uvijek je dobro imati Savjetnika,pa i na ovom forumu.Ja ovu dopunu dnevnog reda ponovljene skupštine Bosnalijeka nisam prije vidio.
A evo ona upravo potvrđuje ono što sam napisao na temi FDS prije koji sat!Ljudi pokušavaju stvoriti institucionalni okvir za pljačku nakon okupacije.Prije nekoliko dana upravo sam pitao osobu koja prati događanja oko Bosnalijeka obrati li posebnu pažnju na eventualne pokušaje da se mijenja Statut društva.očekivao sam da ovi i to pokušaju!kad već imaju sto postotnu večinu na skupštinama,zašto onda ne bi donosili odluke po svojoj volji.A danas mi se ta osoba nije javila,mada mi je tada rekla da ona o tome vodi računa.Mora da ni ona nije kupila današnji Avaz .A baš me zanima kako će se postaviti premijer,hoće li i ovo protumačiti kao njegovo zalaganje za upravljanje kapitalom Vlade.A ovi su naumili da onog beogradskog advokata vrate kuči a onog rusa također.Ovdje bi ostale samo balije poslušnici!A oni bi im odozgo slali mrvice.valjda bi se koja dokotrljala i do premijera.
No,malo su se preračunali .valjda nisu prekontrolisali prijave za skupštinu,ili su nabavili nekakvu punomoć libijaca.Jer za svaku izmjenu Statuta potrebna je dvotrečinska večina!A Vlada se prijavila,ili bolje rečeno prijavilo se resorno ministarstvo!
A osim toga,ponovljenoj skupštini ne može se mijenjati dnevni red,jer onda to nije ona skupština za koju nije bilo kvoruma.To će morati da zaključi svaki sud!Naravno,Hasan A.P.Čelam neće poduzeti ništa!Pa tek je počeo da se naplačuje za sve što je uradio!zato je ovdje važno da ima ko tužiti,makar to bila i ona napirlitana gospođa javni pravobranilac!Valjda će bar znati izabrati advokata!I ovako će sve ići dok neko ne objavi fajront u balkanskoj krčmi.
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Bajram Serif Mubarek Olsun svim vjernicima.
Za vrijeme ramazana se nisam htjeo javljati niti prepirati, ali evo potrebno je dati i drugo misljenje naravno suprotno velikom zastitniku malih dionicara.

Prva dezinformacija, bsnl dobro zna da je se predstavnik drzavnog kapitala prijavio na skupstinu drustva.
Nikada od libijaca nije trazena punomoc niti je ista dobijena. Kao sto je slucaj kod libijaca takav je slucaj i kod ostalih dionicara.
Ne mjenja se statut kompanije Bosnalijek d.d. , te shodno tome nije ni potrebna dvotrecinska vecina. (Molim bolje procitati dopunu).
Ne tacno je da dnevni red nije moguce dopuniti na ponovljenoj skupstini. (procitajte tekst poziva mnogih drustava za ponovljenu skupstinu, a u ustalom i stara kriminalna grupa sa kojom je slavuj svojevremeno ,,surovao,, je prije izvjesnog vremene pokusala dopuniti dnevni red na ponovljenoj skupstini).
Za sve tacke dnevnog reda je potrebna prosta vecina za usvajanje i to nece biti nikakav problem.
Vlada je se vec izjasnila da ce za sve tacke glasati protiv, sto nikoga niti iznenadjuje niti posebno pogadja.

Mozda je bolje napisati cinjenice i istine vezane za predmet bsnl (rjesenja donesena u poslijednjih 60-90 dana)

1. Vrhovni sud FBIH je odbacio tuzbu protiv skupstine I NO (kao i svi nizi sudovi)
2. Kantonalni sud je odbacio zalbu protiv rjesenja o upisu direktora bsnl
3. Opcinski sud je skupstinu drustva od 22.6.13 proglasio nistavnom

Toliko o legalitetu i da je potrebno da neki predstavnik drzavnog kapitala potvrdi legalitet.

Izbori su brzo i situacija ce se promjeniti u odnosu vlade, medjutim prica oko menadzmenta bsnl je zavrsena...

Pozdrav
slavuj
Posts: 1952
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Što se tiče ovih koje ste nabrojali kao svjedoke legitimiteta ovih okupatora,ne bih se začudio da je neki od ovih instanci i onaj pajser pomoću koga su ovi ušli u Bosnalijek proglasio jedinim priznatim oblikom kljuća na ovim prostorima.A čto se tiče velikog zaštitnika malih dioničara.,ja takvog stvarno ne poznajem.Poznajem samo jednog koji brani svoje,i tako će i nastaviti.Možda će u nekom periodu biti sam,ali na kraju će te svi tamo ili ovamo!Neko će to već razriješiti.Puno su jači bili oni 92 pa su na kraju morali otići.Taj vaš beogradski advokat to dobro zna!Jedan moj prijatelj je imao običaj reći:Da ne bude da je nisam reko.
Post Reply