Bosnalijek

slavuj
Posts: 1952
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Od svih današnjih transakcija skoro 20 su aplikacije što znaći da su na istoj kući kao i kupac i vjerovatno dogovorene.Kupac je sigurno Hadenov,prikupljaju glasove za skorašnju skupštinu..Više će mo znati za tri dana trgovanja,dok ovo legne u RVP.Najvjerovatnije se radi o partneru koji će se pojaviti kao skrbnik!Možda su i pare od prodaje Klasa!
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Znaci Haden jos malo u odnosu na vladine dionice ce imati odnos cca 44:22 (uzeo sam da ce radnicke dionice biti sa Haden i da ce neki manji procenat dionicara biti sa Vladom). Libijci vjerovatno nece jos ucestvovati a koliko cujem ako budu biti ce sa Hadenom? Znaci Haden moze imati 2/3 glasova sto bi znacilo da Vlada moze u buducnosti imati max 1 clana NO :-)
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Bosnalijek

Post by slucajni prolaznik »

I to im je previše obzirom koliko i kako se odnose spram kompanija u kojima imaju % vlasništva ...samo muzu , uhljebljavaju kadrove i pričaju šuplje o poštenju ... :lol: :lol:
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

Evo ponovo sda i sdp koaliraju opet je neka pljačka na pomolu zato se sve to i dešava mislim da u bosnalijeku neće uspjeti jer u predhodnom periodu kad su bili jaki nisu uspjeli ove libijske dionice će imati onaj ko više arapima baci na kafu siguran sam da su dionice trebale dobro rasti međutim ova kriza u ukraini je sve pokvarila
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Novi igrač među top 10 :

UNIVERSAL REAL ESTATE SA LUXEMBOURG, LUX 1.9157 VLASNIČKI

Mada niko od većih nije prodavao osim nešto malo NLB d.d. Tuzla (0,0075 %).
slavuj
Posts: 1952
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Postao/la slavuj » 25 tra 2014, 16:42

Od svih današnjih transakcija skoro 20 su aplikacije što znaći da su na istoj kući kao i kupac i vjerovatno dogovorene.Kupac je sigurno Hadenov,prikupljaju glasove za skorašnju skupštinu..Više će mo znati za tri dana trgovanja,dok ovo legne u RVP.Najvjerovatnije se radi o partneru koji će se pojaviti kao skrbnik!Možda su i pare od prodaje Klasa!
slavuj
Ovo sam kopirao da se nepotrebno ne ponavljam!Novo je to što sam čuo da Hasan A.P.Čelam ima dokaze da ova dvojica iz Luxsenburga nisu ni u kakom srodstvu.
Luksenburg ipak ima previše stanovnika da bi svi bili familija,kaže naš vječiti Čelam! Gospodina Hadena on lično poznaje!
panzer
Posts: 12102
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

23.06 Nova skupština.

A cirkus je bio na prošlosedminoj skupštini. 30% dionica kao kvorum:
http://www.bosnalijek.ba/udoc/Izvjesta ... 2014.pdf
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

ova "skupstina" je zakonski cista i sazvana u skladu sa zakonom.
ali da li iko primjecuje
da se udio NLB i raiffaisen banke povecava ? dok ovaj real ima stagnaciju ...
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Kada se povećao, u kom periodu?
Jer danima i sedmicama nije protrgovana niti jedna dionica, a kamoli iznos koji bi se vidio u top 10 !
Post Reply