Bosnalijek

savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Evo prođe 15000 dionica po 12 KM.Vjerovatno cijena ode gore,jer brokerska kuća koja je kupovala ove dionice je kupovala konstantno u zadnjih godinu dana i po 14 KM.Ako cijena neće ići gore zašto su kupili sve po 12 KM,kad su realno sve ovo mogli dobiti po 11 KM.Treba pratiti ovih dana jer sigurno će biti prebacivanja.
montypython
Posts: 3943
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

savjetnik wrote:Evo prođe 15000 dionica po 12 KM.Vjerovatno cijena ode gore,jer brokerska kuća koja je kupovala ove dionice je kupovala konstantno u zadnjih godinu dana i po 14 KM.Ako cijena neće ići gore zašto su kupili sve po 12 KM,kad su realno sve ovo mogli dobiti po 11 KM.Treba pratiti ovih dana jer sigurno će biti prebacivanja.
Pretpostavljam da ipak nisu mogli kupiti po 11. Čim se pojavi iole ozbiljnija cifra na kupnji cijena leti u nebesa i ne da se više vještački kontrolisati i držati na dnu. Ovdje se npr radilo se o relativno većoj količini (bar za SASE). Možda su i mogli kupiti koju stotinu oko 11 ali da su probali kupovati pomalo, cijena bi brzo otišla gore (daleko preko 12) tako da su vjerovatno odlučili pokupiti sve što se može do 12, na iznenađenje, pretpostavljam. Da su npr probali kupovati 15 dana po hiljadu, vrlo vjerovatno bi 15 og dana cijena bila 20. Cijena će vjerovatno gore uskoro (što ne znači nužno i odmah ali ne znači ni da neće) jer ova sada je potpuno nerealna. Pogotovo bi bila nerealna ako je istina ono za kvartalnu dobit od četiri miliona, što još nigdje nisam uspio provjeriti. Da jesam i sam bih dokupio.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

slavuj
Posts: 1952
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Ovo što je iznio ministar Trhulj,ja tvrdim odavno.Ne radi se ,dakle ,samo o politici.Ovdje su u pitanju interesi neformalnih kriminalnih skupina koje nastoje ovladati svim od ćega bi mogli imati koristi.naravno na kriminalni način.To ne shvaćaju samo oni nerealizirani kriminalci iz svih oblasti života i zato kriminal ovdje još uvijek ima podršku!I sve dok to ne shvatimo svi,nema nam izlaza.Jer otpor tim nastojanjima mora biti masovan.Svi koji zbog nekih trenutnih interesa podržavaju ove kriminalce,ili su samo pasivni promatraći,kad tad će snositi posljedice.Od onih na čelu pa do trabanata i sa ovog foruma.
Dakle,definitivno je eto potvrđeno da Nikšić jednostavno neće da imenuje kandidate za NO Bosnalijeka.To sve radi kao dio svoje obaveze u kriminalnim skupinama koje nastoje ovladati sa još svega nekolko društava koje mogu nešto zaraditi.Poput Bosnalijeka ,oni su opkolili i FDS,Sarajevo osiguranje i ...!A na koridoru Vc odavno već izabiraju izvođaće,dobavljaće,pa čak i one u naplatnim kućicama!I svi su pripadnici samo jedne stranke,STRANKE LOPOVA.
To će mo valjda jednom svi shvatiti.
Za administratora:Nemojte mi ovo odbiti zbog explicitnog izražavanja.Ne radim to zbog anonimnosti.Oni na koje se ovo odnosi,znaju ko ovo piše.Nije im niko morao reći,znaju to po iznesenim stavovima!
panzer
Posts: 12102
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Damirko
Posts: 480
Joined: 12 Mar 2010, 07:12

Re: Bosnalijek

Post by Damirko »

Koje samo rečenice... "Negdje ima politike, negdje nema. Ne vjerujem da je ovo imenovanje zakočila politika. Zaista se radi o spletu okolnosti i teško je precizirati razloge", odgovara Trhulj.
Inače, što se tiče nove zgrade, konačno ima pomaka. Administrativni dio bi ubrzo trebao biti završen, a izvođači su dobili dobar dio zaostalog novca.
panzer
Posts: 12102
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Oko 1,77 % dionica danas na trgovanju.
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Pršlo 150.000 dionica po cijeni 12,91 KM.Kupovina i prodaja 146.000.dionica u jednoj brokerskoj kući što u principu znači pregrupisavanje.Ja mislim da je Unicredit skrbnik sve prodao što je imao na sebi kao i dio malih dioničara koji su kupovali u predhodnom periodu.Na web stranici Sarajevske berze MOŽE SE VIDJETI DA JE U PERIODU OD 01.12.2013.-31.03.2014.godine trgovano oko 70.000 dionica po prosječnoj cijeni 13 KM. Jedno je sigurno,a to je da cijena najverovatnije će rasti iz prostog razloga što ovi koji su danas izašli nisu više mogli da čekaju,a tek iza praznika ja očekujem da će cijena ići preko 13 KM.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Po ovome što je stavio panzer (1,77 %), prije će biti Raiffeisen ili NLB, jer prvi imao 1,75 % a drugi 1,7 %.
UniCredit ima 1,12 %.
Vidjećemo sljedeće sedmice.
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Panzer je napisao da oko 1,77% dionica ukupno prometovano,ali moram da vas upoznam da su bile 24 transakcije što ne mora da znači da su skrbnici koje je naveo proleter svoje dionice prodali,jer prema informacijama sa kojima ja raspolažem skrbnici koje je naveo proleter uopće ne trguju preko brokerske kuće koja je danas kupovala.Uglavom bitno je da još u ovoj zemlji ima neko ko je spreman da zdvoji 2 miliona maraka za kupovinu dionica.
Post Reply