Bosnalijek

BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

Mislim da je jos uvijek prerano traziti velike rezultate od "nove ekipe" , jer ipak tu su tek par mjeseci ima jos "otpadaka" starog sistema a nadam se povratku na domace trziste jer po meni je ono definitivno izgubljeno... kad smo mogli dati arsli 20 godina mozemo i novoj ekipi 12 mjeseci....
Proleter upravu si Vlada 19% libijci 6% haden 30% ... kako god haden ce uvijek imati isto clanova u UO al to nije bitno ne zelim u raspravu u datom momentu Vecina radnickog "kapitala" je uz HAden.
ali prokleta logika mi neda mira Jer ako tu imamo Distributera+apoteke i sve to zaokruzimo Farmaceutskom kompanijom mislim da je tu sve jasno haden sigurno nece dozvoliti da bude preglasan u to sam ubjedjen ili ce nastaviti kupovati ili ce morati naci partnera sa jos bar 10%
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Kako prođe skupština imali novi informacija kakvo je stanje u kompaniji ,šta se dešava vidim nema više ni kritičara gdje su nestali..
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Kako prođe skupština imali novi informacija kakvo je stanje u kompaniji ,šta se dešava vidim nema više ni kritičara gdje su nestali.

Ne znam kakvo je stanje u kompaniji, ali na SASE je danima stanje ovako :

Potražnja: 0
Ponuda : skoro 10.000 kom do 12 KM !

Ovo dovoljno govori.
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

kakvo pitanje ? ako pratiš stanje u državi treba da ti bude sve jasno jer premijer i ministar nemogu da se dogovore nemaju jasan a ni jedinstven stav oko tala tako da se nisu ni pojavili na skupštini samim tim nije bilo ni kvoruma da se održi skupština.ali iskreno tebe više interesuje ono malahanje e toga više nema jer su se zavukli u mišije rupe i očekuju rezultate REVIZORA a onda kuda koi mili moji ( valja polagati račune) gdje si bio kako si pare trošio što te nije bilo na poslu itd.itd.??????????
panzer
Posts: 12102
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Šta se ovo dešava sa Brštanicom?

Nešto više nema prihoda od 5-6 miliona ni dobiti od 700.000 KM. Sad su spali na 100.000 KM prihoda i to samo 1000 KM operativnih.
slavuj
Posts: 1952
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Pošto iz njima poznatih razloga nemam pristup njihovom okruženju,želim da putem ovog foruma čestitam Vaskrs predsjedniku Nadzornog odbora i sekretaru dioničkog društva Bosnalijek!
Želim posebno da im zahvalim što su,i pored odvojenosti od svojih porodica i daleko od svojih domovina,nas male dioničare i našeg mladog Premijera oslobodili tereta upravljanja vlastitim i kapitalom u vlasništvu Vlade FBiH.Ovo treba posebno cijeniti imajuči u vidu da su ,mada predstavljaju samo trečinu kapitala,preuzeli brigu o kompletnom društvu.
Iskreno se nadam da će Vlada ,ova ili sljedeća,naći načina da se što prije zahvali ovim ljudima i njihovim domaćim saradnicima,za sve ono što su učinili u i oko Bosnalijeka!

Predstavnik grupe malih dioničara
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

Prestavniče malih dioničara to što više nemaš pristup tamo( pa kolo sreće se okreće)je normalno neznam šta si očekivao da i dalje sisate e nema više začepila se pipa sad ovi novi trebaju malo i oni da doje,vidi se da ste slabo organizovani kao dioničari ja vam predlažem da se priključite udruženju dion ičara uposlenih oni bar imaju svog legalno izabranog prestavnika na skupštini jedino tako možeš legalno da ostvariš svoja prava kao dioničar
slavuj
Posts: 1952
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

Baš Ti se divim dobri moj osvajaču!Kako si samo sve odmah shvatio.Sve dok si Ti tamo u njihovoj blizini ja mogu biti miran i ne treba mi to udruženje.
Htio sam samo da ljudima čestitam i da iskažem nadu da će se što prije vratiti svojim porodicama i svojim kućama!No dok je takvih,morati će još da poturaju leđa .
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

mehmedfatih
ali iskreno tebe više interesuje ono malahanje e toga više nema jer su se zavukli u mišije rupe i očekuju rezultate REVIZORA a onda kuda koi mili moji ( valja polagati račune) gdje si bio kako si pare trošio što te nije bilo na poslu itd.itd.??????????

Slušaj skorojeviću,na ovom forumu nigdje nećeš naći da sam pisao neke gluposti i kako vi sarajlice kažete malahanje a ne mahalanje , bio sam vani i odsutan a znam da je trebala biti skupština pa me kao svakog dioničara ineresuje stanje u firmi jer sam novac uložio pošteno zarađeno a ne kao pojedinici. Ako si već u firmi mogao si nešto i napisati kako treba, ja sam samo postavio pitanje pa ako je to za tebe MALAHANJE TEŠKO ONDA FIRMI......
montypython
Posts: 3943
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

panzer wrote:Šta se ovo dešava sa Brštanicom?

Nešto više nema prihoda od 5-6 miliona ni dobiti od 700.000 KM. Sad su spali na 100.000 KM prihoda i to samo 1000 KM operativnih.
Onima koji su pratili Bosnalijek trebalo bi biti jasno šta ovaj podatak može značiti. Nama više "odlijevanja" na ovu stranu. To bi samo po sebi dioničarima trebalo biti dobar znak. Nadam se da se isto ili slično događa i u vezi transportnih troškova i nekih drugih stvari. To bi teoretski trebalo da bude signal da bi dobit mogla rasti u odnosu na onih 5-6 miliona (jednom čini mi se i 8) iz doba Arsle na više.
E sad, zatvaranje česme na jednu stranu ne znači da neće procuriti negdje drugo. Jedini pravi test nove uprave biće po meni rezultati poslovanja. Ne bude li značajnog povećanja dobiti već u ovoj godini, kao i isplate dividende, biće sasvim jasno da ovi nisu ništa bolji od prethodne uprave, ako nisu i gori. Čekamo rezultate poslovanja za prvi kvartal. Sve ostalo je po meni šuplja priča.
Što se tiče same dionice, situacija je blago rečeno mutna. Cijena je zakucana na dnu, vjerovatno svjesno, nema najavljivanog tendera za otkup/dokup, ni prvog a kamoli onog drugog "kojim bi se dioničarima ponudila realna i prihvatljiva cijena" kako se to još prošle godine najavljivalo.
Post Reply